Щороку стають актуальними питання, які пов'язані з надходженням абітурієнтів до ВНЗ. Але не менш затребуваним є питання, яким чином можна отримати назад раніше подані до університету документи. У даній статті ви знайдете відповідь саме на це питання.
Як забрати документи в зв'язку з відрахуванням
У житті будь-якого студента може виникнути ситуація, коли потрібно забрати документи з вищого навчального закладу. Така потреба зазвичай виникає в таких випадках:
- відрахування;
- переклад в інший ВУЗ;
- перехід з одного виду навчання на інший;
- закінчення університету;
- надходження до іншого навчального закладу;
- зміна місця проживання;
- медичні показання;
- прийом на роботу;
- певні сімейні обставини.
У кожній із цих ситуацій студенту може знадобитися в найкоротші терміни забрати свою документацію, яка знаходиться на зберіганні у ВНЗ. Тому дуже важливо знати всі нюанси, що стосуються такої ситуації.
Згідно чинного в країні законодавства, видача документації в таких ситуаціях здійснюється до моменту закінчення поточного робочого дня. Але тільки якщо відповідну заяву і супровідна документація були подані за дві години до завершення робочого дня. Якщо ви не встигли вкластися в зазначені терміни, тоді отримати документи можна буде на наступний день протягом перших двох робочих годин, тобто ще до обіду. Але це все в теорії. На практиці ж буває набагато складніше отримати назад потрібну документацію.
Для того щоб запустити у вищому навчальному закладі процедуру повернення раніше поданої документації, студенту слід написати заяву за визначеною формою. Взяти приклад заяви можна в деканаті. Написану заяву так само слід віднести в деканат. Але дуже часто настільки, як здавалося б, проста процедура може перетворитися в «біг по колу». Причому з кожним роком такий варіант розвитку подій частішає.
На процедуру повернення документації може вплинути також один важливий фактор. Забрати всі документи можна тільки після сформування наказу про відрахування. Якщо даний наказ не встиг вийти, то з'являються певні нюанси, які ВНЗ має право використовувати у власних інтересах. Одним з таких нюансів є затримка, спричинена з відсутністю цього самого наказу про відрахування. Наказ вважається першочерговим підставою для видачі студенту всіх документів.
Розглянемо алгоритм повернення документації, поданої до ВНЗ:
Тільки після цього стає можливим остаточне повернення регламентованих законом документів.
При невиконанні працівниками освітнього закладу своїх обов'язків, слід:
- написати письмове звернення ректору. Тут вже необхідно мотивувати своє прохання. Тут слід закатати, що при невидачі документів, ректор буде нести особисту відповідальність, яка передбачена чинним в країні законодавством;
- отримати в приймальні ректора підтвердження того, що заяву було прийнято.
У разі, якщо і звернення до ректора не принесло бажаного результату, тоді людина може звертатися у Федеральну службу, яка здійснює державний нагляд за сферою освіти.
Аплікаційну форму слід подати також і в районну прокуратуру, що знаходиться за місцем розташування навчального закладу. Тут до заяви потрібно додати копії заяв з наявними на них відмітками про те, що вони обидва були прийняті в деканаті і у ректора. Також копію звернення до вищих органів слід подати до приймальної ректора або деканат.
Якщо і це звернення ні чого не дало, то потрібно звернутися в останню інстанцію - суд. Звертатися слід до суду за місцем розташування інституту. Однак, як правило, справа про повернення документів ВНЗ при відрахуванні студента не заходить так далеко, а закінчується ще на рівні ректора.
Студенту повинні повернути ті документи, які раніше він подавав під час вступу. До цього переліку входять:
Саме цей перелік повинні повернути заявнику співробітники деканату. У момент видачі зверніть увагу на наявність всіх документів, їх цілісність і зовнішній вигляд. При виявленні пошкоджень або інших дефектів, видану документацію неможливо буде використовувати для надходження в інший вищий навчально-освітній заклад.
Як бачимо, така проста процедура як повернення документації, поданої до вищого навчального закладу, може мати певні труднощі. Знаючи вищенаведені нюанси, ви легко досягнете позитивного результату і пройдете всю процедуру за максимально короткий проміжок часу.
Відео «Документи для вступу до ВНЗ»
На відео абітурієнт розповідає про необхідну документацію для вступу до університету.
Якщо у Вас залишилися якісь питання, звертайтесь за телефоном:
8 (800) 777-08-62 доб. 146
PS - Дзвінок з території РФ безкоштовний.
джерело: https://www.gosuslugi.ru/