Як вибрати синтезатор? Вибір синтезатора.

  1. Чудо музичного прогресу - сучасний синтезатор. Що таке синтезатор, яким він був і що являє собою...
  2. Правильний вибір першого синтезатора - закладіть міцний фундамент музичного зростання
  3. Етап перший. Рятувальний круг в море характеристик і технічних даних
  4. Роботу електронних клавіш характеризують:
  5. В рамках звучання вказані:
  6. Етап другий. Визначтеся з цілями
  7. Синтезатор для дітей
  8. Вибір синтезатора для навчання
  9. Синтезатори для аматорської творчості
  10. Топовими моделями цієї категорії вважаються:
  11. Периферія - додаткове обладнання для комфорту творчості
  12. Музлайн - «повний фарш» для вашої музики

Чудо музичного прогресу - сучасний синтезатор.

Що таке синтезатор, яким він був і що являє собою сьогодні? Насправді, як і багато геніальних винаходи людства, історія синтезатора почалася парадоксально. У 1876 році під час електричної революції в науці був придуманий прилад для демонстрації можливостей простих електричних ланцюгів - музичний телеграф Елайша Грея. Їм повосхіщаться, аплодували і забули.

Як вибрати перший синтезатор правильно

Через два десятиліття американцем ТАДЕУС Кахил винаходиться двухсоттонний (!) Прапрадід синтезатора прилад «телармоніуму». Ця мамонтопобная машинерія була непрактична, складна і некрасива, але це був перший в світі музичний електричний інструмент, який дав поштовх розвитку і вдосконалення чудового клавішного інструмента - синтезатора. Той синтезатор, що ми бачимо, чуємо і любимо сьогодні - результат полуторавековой еволюції і плід кращих інженерних умів людства.

Сучасний синтезатор - музичний клавішний інструмент, який генерує електричні сигнали і перетворює їх в звукові хвилі. У чому краса і переваги синтезатора? Фактично - це невеликий пристрій, здатне замінити величезну кількість музичних інструментів і апаратури.

Навіть в найпростіших дитячих моделях є кілька варіантів звучання (тембрів) і автоматичне музичний супровід (автоаккомпанімента). А вже на що здатні професійні робочі станції обивателю не просто навіть уявити. Уявіть собі ситуацію, в якій є тільки три речі - синтезатор, розетка і виконавець. А результатом стає музична феєрія барвистою композиції, записана в якості професійної студії і звучить на сайті інтернету. І все це може відбутися протягом півгодини.

Правильний вибір першого синтезатора - закладіть міцний фундамент музичного зростання

Настав момент, коли ви задалися питанням як вибрати синтезатор новачкові. І на вас моментально обрушилася лавина пропозицій - марки, назви, сухі специфікації і незрозумілі характеристики. Можна розгубитися, але ми допоможемо вам не втратити голову і зробити правильний вибір. За нашою версією і виходячи з досвіду спілкування з різними клієнтами, вибір синтезатора для музиканта зводиться до двох простих етапів:

  1. Отримання основної інформації для орієнтування в характеристиках синтезаторів
  2. Гра в три питання «Кому? Для чого? За скільки?"

Етап перший. Рятувальний круг в море характеристик і технічних даних

Як і будь-яке пристрій, синтезатор має ряд показників, які без зайвих епітетів скажуть знає людині про можливості клавіш. І технічні характеристики синтезаторів не така вже страшна річ, як може здатися дивлячись на дрібні мурашки літер в друкованих інструкціях до них. А вже якщо вам потрібно вибрати синтезатор для початківця, базові знання просто необхідні.

Роботу електронних клавіш характеризують:

Клавіатура. Зазвичай це перше, що вказується в специфікації. Клавіші розрізняються за двома параметрами - розмірами і принципом звуковидобування. З розмірами все просто - це або зменшені клавіші для дитячих та навчальних синтезаторів або повнорозмірні клавіатури, які називають «клавішами рояльного типу». Також сюди прив'язане кількість клавіш в синтезаторі - для дітей і новачків клавіатури з 32 або 61 клавішею; напівпрофесійні моделі, робочі станції і цифрові піаніно - 76 або 88 клавіш.

Також сюди прив'язане кількість клавіш в синтезаторі - для дітей і новачків клавіатури з 32 або 61 клавішею;  напівпрофесійні моделі, робочі станції і цифрові піаніно - 76 або 88 клавіш

За механіці клавіатури бувають прості (органні) і динамічні (з регульованою чутливістю або імітацією молоточкового впливу за аналогією з акустичними роялями). Комплектація синтезаторів клавіатурою також залежить від призначення інструменту - синтезатори для початківців і дітей зазвичай йдуть з легкими пластиковими клавішами без чутливості до швидкості і сили натискання, хоча є добротні екземпляри з налаштуванням чутливості клавіш до динаміки і зусиллю. Повнорозмірні дерев'яні клавіатури з градацією ваги по тональним зонам зазвичай це прерогатива цифрових піаніно, від яких потрібні жорсткі механічні стандарти клавіатур акустичних фортепіано для реалістичності відчуттів гри.

Звукові можливості. Тут виробники зазвичай пишуть назву тон-генератора або процесора, але оскільки «зведеній відомості» загальних назв немає, а кожен поважаючий себе бренд прагнути розробити і запатентувати свою технологію звукового синтезу, то багатьом ці назви або не скажуть нічого або навпаки - повідають дуже багато в залежно від професійної ерудованості.

Приклад найвідоміших технологій - Morfing Air цифрового піаніно Casio Celviano, тон-генерато RGE в серії Yamaha Clavinova, процесор AWM Stereo Sempling робочої станції Yamaha PSR. У простих моделях зазвичай встановлюються спрощені версії цих технологій, адже дитячих іграшок і домашнім самоіграйкам зовсім ні до чого дорогий потенціал профі-клавіш.

У простих моделях зазвичай встановлюються спрощені версії цих технологій, адже дитячих іграшок і домашнім самоіграйкам зовсім ні до чого дорогий потенціал профі-клавіш

В рамках звучання вказані:

  • Поліфонія - максимальне количесвто нот, які можуть одночасно звучати. Діапазон від 8 ноток дитячих клавіш до 256 нот чудових цифрових піаніно і елітних синтезаторів для професіоналів.
  • Тембри - кількість і види варіантів звуку. Стандартний набір - групи рояльних, органних, струнних і хорових тембрів. Чим дорожче інструмент, тим більше темброва бібліотека.
  • Стилі акомпанементу - варіації музичного фону для вашої солюючої партії. Ситуація аналогічна тембрів - більше ціна синтезатора, більше стилів і видів автоаккомпанемента.
  • Різні ефекти і інші «фішки». Якщо набір ефектів у всіх брендів усереднено стандартний - просторова імітація ефектом реверберації, яскравість хоруса, всілякі відлуння, фразером, ділеі і так далі (варіативність - питання ціни і спрямованості синтезатора), то зі спеціалізованими програмами все набагато цікавіше. Програми навчання - від простих підказок у вигляді підсвічуються клавіш, до складних внутрішніх програм покрокового навчання і інтерактивних нотних станів. Є моделі з функцією вирізання вокалу для співу караоке в оригінальному музичному супроводі, довантаженням аудіофайлів у вигляді стилю акомпанементу, купа спеціальних технологій надання акустичної достовірності звуків і багато іншого. Рамки для отримання цих музичних «багатств» - ваш здоровий глузд (навіщо, наприклад, учневі музикалки синтезатор з 16-ти доріжковим секвенсором і пультом мікшера ді-джея) і фінансові можливості.
  • Показники можливостей записи, динаміків, під'єднання і габаритів - ці дані прості і в них досить легко орієнтуватися. Єдиний нюанс - якщо передбачається запис музичних композицій, то звертайте увагу на секвенсор. Це може бути проста запис в реальному часі «налаштувалися - граєте і пишете», або попартійная запис з можливістю корекції кожної звукової доріжки. Знову ж, чим дорожче модель, тим крутіше секвенсор.

Знову ж, чим дорожче модель, тим крутіше секвенсор

Етап другий. Визначтеся з цілями

Вирішальне значення в вірною покупці і задоволенні від користування синтезатором укладено в мотивації вибору. Можна прийти в продмаг і довго вибирати ковбасу - все одно купивши будь-яку ви отримаєте їстівний, а якщо пощастить то і смачний продукт. Переймаючись питанням як вибрати синтезатор для навчання, вам знадобиться більш «точковий» підхід, тому визначаємося:

Синтезатор для дітей

Все просто - у вашому будинку росте маленький шкодник, якого потрібно зайняти цікавим і корисним справою. Або ви розглянули в дитині творче музичне початок. Прекрасно - вам потрібен добротний і безпечний синтезатор з приємним і не нервує звуком і бажано по невеликій вартості. Чудові і недорогі моделі Casio SA-47 , Casio SA-76 , Casio SA-78 , Medeli MC-37A , Medeli MC-49A.

Перші три синтезатора для найменших з 8-нотною поліфонією і мінімальним веселеньким набором мелодій і тембрів. Синтезатори Медела МС більш серйозні дитячі клавіші - поліфонія вже 32 нотки і є метроном для відпрацювання ритмічності. При рівному ціновому діапазоні визначальним фактором купити синтезатор для дитини стане вік вашого дитяти. Велике значення мають міцність цих клавіш (перетягування з місця на місце і бажання розібрати і подивитися - «чи немає там маленьких чоловічків, які грають музику?») І можливість підключення навушників (спокій батьків - запорука здорової психіки дитини).

Вибір синтезатора для навчання

Це досить прості клавіші з базовим функціоналом і системою самостійного навчання. Їх орієнтир - напружений музикування і отримання фундаментальних знань аплікатури, акордів, відпрацювання прийомів гри. Також клавіші цього сімейства - відмінні розважальні інструменти з простим управлінням. Вони зручні і легкі, як улюблені домашні тапочки, а вартість - доброзичлива і доступна тим, хто поважає своє дозвілля і музичний слух.

Ми підготували коротке зведення найпопулярніших синтезаторів початкового рівня, які найкращим чином об'єднують в собі якості звуку, навчальні функції і доступну вартість:

Серія Касіо LK: Casio LK-125 , Casio LK-130 , Casio LK-260 . Це синтезатори для новачків з діапазоном поліфонії від 12 до 48 нот, пристойним набором тембрів і ритмічного акомпанементу. У цих клавішах є зрозуміла програма навчання за принципом «слухай-дивись-грай» та підсвічуванням потрібних клавіш у вигляді підказок.

синтезатори Касіо CTK: Casio CTK-3200 , Casio CTK-4400 . Модельний ряд цієї серії - прогрес декількох десятиліть від простих синтезаторів до робочих станцій класу профі. Дві пропоновані моделі CTK-3200 і CTK-4400 це синтезатори з 61 клавішею і регулюванням чутливості до динаміки натискання, чіткої 48 нотною поліфонією, величезним набором тембрів і налаштуванням ефектів реверберації і хоруса. Вони стануть відмінним навчальним посібником і повноцінним інструментом для домашньої творчості на роки. Ці клавіші - вірний вибір синтезатора новачкові.

синтезатори Ямаха PSR: Yamaha PSR-F50 , Yamaha PSR-E253 , Yamaha PSR-E343 , Yamaha PSR-R300 . Клавіші, що працюють на фірмовому «ямаховском» движку AWM - вони генерують звук, що пройшов суворий варіативний відбір узгодження з заданими настройками. Клавіатура - пружні 61 клавіша і поліфонія 32 нот. Комплект звучання - каталог тембрів від 120 до 469 голосів, пристойні база акомпанементу, мелодії для розучування і система навчання «YES» - 10 рівнів поступального розучування мелодій, партій для лівої і правої руки. У моделях PSR-E343 і PSR-R300 вже є записуючий пристрій (секвенсор), а в R300 русифікована панель управління.

синтезатори Медела : Medeli M-5 , Medeli M-15 , Medeli MD-100 . Зручні і прості моделі з чутливими 61 клавішами, великими тембровими і аккомпанементнимі каталогами та мелодіями для розучування. Ці синтезатори - добротні представники середнього класу домашніх клавіш.

Синтезатори для аматорської творчості

Ця підгрупа початкових синтезаторів - клавіші для домашніх імпровізацій, орієнтований на людей, які мають базові навички гри і люблять творчий музичний відпочинок. Ознаки класу - це наявність Многодорожечной секвенсоров, управління настройками ефектів і додаткові функції навігації, з підключенням і роботою із зовнішніми інформаційними джерелами. Ви можете не просто грати мелодії, а працювати зі звуком і створювати записи своєї творчості.

Топовими моделями цієї категорії вважаються:

Касіо: Casio CTK-6200 , Casio CTK 7200 , Casio WK-7600 . Інструменти з 61 клавішею (в моделі WK-7600 коштує вже серйозна фортепіанна клавіатура в 76 клавіш), безумовно великими наборами звуків і стилів. Є функціонали міді-підключень, мікшери, колеса модуляції і слоти для CD-карт. Кожна модель з цього тріо - надійний домашній композитор, акомпаніатор і міні-студія запису.

Ямаха: Yamaha PSR-E443 , Yamaha DGX-230 , Yamaha PSR-A300 . Також укомплектована клавіатурою 61-76 клавіш, базою тембрів і функціями обробки звучання ефектами. У кожної моделі є фірмова YES-система навчання і записуючі пристрої. Добротні підмоги для вашого музичного самовираження.

Медель: Medeli A -1000 , Medeli A-300 . Прості і зрозумілі в інтерфейсі управління, з величезним звуковим потенціалом, записами мелодій і різними цікавинками в обробці звучання.

Периферія - додаткове обладнання для комфорту творчості

Є дрібниці, які роблять гру на клавішах приємною, зручною і різноплановою. Тому при покупці синтезатора варто задуматися про речі, які можуть вам знадобитися.

  • Якщо в комплекті не йде підставка і ви підозрюєте, що вдома клавіші будуть кочувати з кутка в куток як безпритульні, то стійка не тільки дасть «прописку» синтезатору в квартирі, але і допоможе обладнати зручне місце для гри. Наші консультанти дадуть практичні рекомендації і допоможуть підібрати підставку, яка підходить до моделі вашого синтезатора. Або ви можете самостійно подивитися наші пропозиції в категорії Стійки для клавішних інструментів.
  • Студійне місце творчості - це комфорт п'ятої точки, щоб не відволікати голову проблемами затікає і скорченого тіла. Тому вам допоможуть товари з категорії Банкетки стільці.
  • Носитимете синтезатор на репетиції або заняття? Погодьтеся, що затискати клавіші під пахвою або пихкати з ним в обнімку в транспорті незручно, загрожує падіннями, поломками і пошкодженнями. Категорія Чохли для клавішних інструментів - мобільним музикантам.
  • Відриватися через спів під свою гру або занурюватися в світ музики без мимовільних (або незадоволених) слухачів в особі близьких і сусідів можна «прошерстів» товари Навушники і мікрофони .
  • Поліролі, серветки для чищення, запасні блоки живлення, педалі і педальні блоки - дрібниці, важливі для догляду, функціоналу і безпеки творчості. Для музикантів, що піклуються про зовнішній вигляд своїх клавіш, категорія Аксесуари для клавішних інструментів .

Музлайн - «повний фарш» для вашої музики

Ми віримо, що в будь-якій людині закладено творче начало, і вся наша діяльність базується на цьому принципі. Ви приходите до нас з бажанням грати, а йдіть з усім необхідним - від інструментів, до всіх аксесуарів. Наші поради та рекомендації - це кваліфікована і абсолютно безкоштовна допомога для вашої впевненості в своїх здібностях. Ми вміємо слухати і завжди готові допомогти!

Наш магазин - не просто комерційне підприємство. За десять років існування ми постаралися перетворити Музлайн в надійну пристань для музикантів всіх стилів і людей, що тільки вступили на шлях творчості. Приходьте до нас в гості за адресою: Київ, проспект Маяковського 26Д ТЦ «Маяк», 2-й поверх. Або борозните сторінки нашого сайту і зв'язуйтеся з консультантами, які доступні онлайн.

Що таке синтезатор, яким він був і що являє собою сьогодні?
У чому краса і переваги синтезатора?
Для чого?
За скільки?
Перетягування з місця на місце і бажання розібрати і подивитися - «чи немає там маленьких чоловічків, які грають музику?
Носитимете синтезатор на репетиції або заняття?