- Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробити
- Свій бізнес з розведення качок
- Свій бізнес: вирощування верблюдів
- Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць
- Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса
- Фермерський бізнес: розведення і вирощування гусей
- Фермерське бізнес: розведення качок и реалізація Качин м'яса
- Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо
- Фінансові розрахунки: виробництво перепелиного яйця
- Розведення овець і баранів - рентабельність 25%
- Вівчарство - прибутковий бізнес для початківця фермера
- Свій бізнес: оленярство
* У розрахунках використовуються середні дані по Росії
Продукція сільського господарства налічує величезну кількість тварин, м'ясо яких в кінцевому підсумку поставляється на стіл кінцевого споживача. Але якщо нікого не здивувати розведенням курки або свиней, то придатна для вживання в їжу жаба досі здається екзотикою. Проте в стравах багатьох кухонь світу такий делікатес використовується поряд зі звичними нам продуктами, зважаючи корисною і поживною їжею. При цьому, як показує практика, розводити жаб досить просто, а ціна на їх м'ясо все ще висока, і багато підприємців всерйоз замислюються про такий дещо незвичному вигляді бізнесу, як продаж жаб'ячих лапок (саме вони вживаються в їжу). На перший погляд таке починання здається сверхперспектівним і дуже рентабельним, але так все просто?
У Росії вже існують ферми з розведення жаб для їх продажу як харчовий продукт. Багато з них базуються на півдні і в центральній частині цієї країни, тому що ці земноводні можуть мешкати тільки в м'якому кліматі. Однак рівень конкуренції не можна назвати серйозним, виступивши на ринок з пропозицією жаб'ячих лапок, цілком можна знайти собі безліч клієнтів. Але є ймовірність і того, що вам просто не буде кому продавати готовий товар, він виявиться зовсім не потрібен, нічий і конкурентів в тому числі.
Він може бути цікавий кафе і ресторанах, що спеціалізуються на екзотичній кухні. Всупереч поширеній думці жаб використовують як інгредієнт страв не тільки у французькій кухні, але і в китайській, тайської та країнах південно-східної Азії взагалі, а також в італійській, іспанській і грецької. Тобто при наявності готового замороженого товару перш за все варто звернутися з пропозицією до ці потенційним клієнтам.
Наступний крок - великі супермаркети і гіпермаркети, які продають жаб'ячі лапки в замороженому вигляді для найдосвідченіших покупців. Все ж є чималий відсоток людей, які прагнуть урізноманітнити домашню підготовку.
І, нарешті, можна постаратися вийти на іноземних споживачів, експортуючи подібний продукт.
Незважаючи на достатній вибір способів реалізації цілком імовірна ситуація, в якій можна зіткнутися з відсутністю попиту взагалі. Росіяни не звикли їсти квакають амфібій, і навіть у великих містах страви, в яких використовуються лапки жаб, можна знайти лише в кількох ресторанах. Зрозуміло, що в провінції справи йдуть тільки гірше (та й гіпермаркетів в них немає, щоб була можливість продавати лапки хоча б домогосподаркам). Але все ж при пошуку відповідних за тематикою ресторанів варто не просто пропонувати покупку замороженого продукту, а проводити дегустації, тут знадобиться рецепт і прийнятне вміння готувати. Також можна відвідувати виставки, присвячені кулінарному мистецтву, там часто з'являються шеф-кухарі ресторанів, які, оцінивши переваги жаб'ячого м'яса, можуть зацікавитися його покупкою.
Наступною проблемою, з якою можна зіткнутися - це відсутність чіткого технічного регламенту роботи з таким м'ясом в законодавстві. Для реалізації м'яса, як і будь-якого іншого, доведеться звернутися до ветеринарної служби, але не варто дивуватися, якщо вони самі не знатимуть, як перевіряти і оформляти подібний продукт. Навіть загальний класифікатор підприємницької діяльності не має окремого коду для земноводних (наприклад, для плазунів є), тому використовується (ОКПД 2) 01.49.19 Тварини живі інші, не включені до інших угруповань. Також для подальшої роботи підприємцю при реєстрації потрібно вказати (ОКПД 2) 10.1 М'ясо та м'ясна харчова продукція і (ОКПД 2) 10.9 Корми готові для тварин.
Взагалі на перших етапах роботи і при зіткненні з бюрократичним апаратом потрібно бути готовим до труднощів, очікувати непередбачених складнощів. Обійтися простою сумою для реєстрації, можливо, не вийде, доведеться оформляти складні і довготривалі дозволу - просто сільськогосподарська (та й взагалі будь-яка) продукція в Росії не звикла до бізнесу на жабах. Мати в запасі найкраще 100 тисяч рублів для вирішення всіх юридичних питань.
Якщо ж всі дозволи отримані, а потенційні клієнти знайдені, то можна приступати до безпосереднього розведення майбутнього делікатесу. Всього існує три види, які вживаються в їжу: Pelophylax lessonæ (жаба ставкова), Pelophylax ridibundus (жаба озерна) і їх гібрид Rana esculenta (жаба їстівна). Як зрозуміло з назви останньої, саме цей вид переважно використовується в їжу, при цьому проживають такі особи і в природному середовищі існування. Щоб знайти таку тварину, досить навідатися до ставка в теплу пору року, земноводні люблять ніжитися на сонці, і зловити кілька особин. Однак потрібно мати знання про затримання жаб і їх фізіології, щоб для розведення виявилися роздільностатеві тварини. Якщо знання біології залишають бажати кращого, можна придбати вже спійманих жаб або їх ікру, але може виникнути складність з пошуком постачальника. Адже якщо хтось вже займається подібним бізнесом в безпосередньо передбачуваному для підприємництва районі, навряд чи є сенс починати подібну справу. Існують любителі земноводних, які розводять їх для власного задоволення, але такі люди містять, як правило, більш екзотичні види, а також ті, хто тримає амфібій для продажу у вигляді корму. Часто достатньо звернутися в зоопарк або зоомагазин; в першому вам, можливо, погодяться продати тварин, приготованих в якості обіду якомусь пітонові (іноді в зоопарках з виходом до якого-небудь ставку розводять цілі жаб'ячі колонії, що служать джерелом корму для тварин), у другому можуть просто опинитися виловлені якимось любителем особини, які зоомагазин для власного асортименту безкоштовно забрав. Велика перевага розведення жаб в якості майбутнього м'яса якраз в тому, що потрібно не спеціально виведений селекціонерами вид і навіть просто не мешкає в природі, а саме прості жителі місцевих річок, боліт і озер. Відловив або купивши амфібій, можна повертатися додому для їх вирощування.
Розведення жаб є все ж галуззю сільського господарства, цілком можливо їх зміст у великій міській квартирі, але, щоб отримувати серйозну прибуток, будуть потрібні чималі площі. Якщо ж у вас є свій будинок в сільській місцевості з територією, заселити земноводних можна там, головне, щоб був вихід до водойми з проточною водою. Жаби, звичайно, часто селяться на болотах, але стояча вода позначається погано на здоров'я потрібних видів. При цьому благоустрій розплідника передбачає тільки обмеження, що перешкоджають втечі амфібій, жаби зможуть самостійно знаходити собі їжу з пролітають повз комах, плазунів павукоподібних та інших дрібних тварин. На ніч біля ставка проживання земноводних можна запалювати ліхтар, на який злетиться багато комах, які стануть сніданком для прокинулися жаб. Якщо ж прожитку вихованцям недостатньо, можна використовувати підгодівлю, яка складається з основного раціону жаб - все ті ж комахи, ракоподібні, павукоподібні і навіть дрібні риби. Слідкуйте також за чистотою води, вона не повинна застоюватися, завжди має бути хоч невелика течія для запобігання болота. Також враховуйте глибину ставка, адже полохлива тварина буде ховатися, зариваючись в донний мул, звідки дістати її може бути проблематично.
Якщо у вас вже є рибне господарство, то амфібій можна підселити до риб (головне, щоб вони не були дуже дрібними), ці тварини харчуються різними кормом, і їх спільне проживання тільки краще позначиться на маленькій екосистемі вашого розплідника. Варто звернути увагу, що готової до вживання жаба стає тільки через рік народження, тому перший прибуток можна отримати лише через цей термін. Найбільших особин краще залишати для розмноження, одна самка відкладає до 15 тисяч ікринок на рік, тому кількість вихованців при наступному розмноженні почне відновлюватися, що дозволяє відбирати велику кількість жаб, але менших розмірів, ніж племінні особини. При цьому спеціальне обладнання не буде потрібно, виловлених земноводних вбивають ударом молотка або калатала, після чого знімають шкіру і відокремлюють задні лапки. Цілком ймовірно, що при цьому процесі повинен бути присутнім ветеринар (місцева служба у разі потреби відразу проінформує про це, якщо заздалегідь до них звернутися), який підтвердить факт правильного забою і дасть дозвіл на подальшу експертизу м'яса. Після цього ніжки фасуються в кілограмові пакети і відправляються на заморозку в очікуванні подальшого транспортування.
Отже, щоб відкрити свою жаб'ячу ферму в сільській місцевості на своєму власному ділянці, буде потрібно тільки холодильне обладнання та теслярські здатності при спорудженні огорож. Можливо, ви віддасте перевагу самостійно заготовляти і упаковку для свіжих ніжок, але тоді буде потрібно додаткове обладнання; набагато простіше фасувальні пакети замовити у відповідних компаній. Якщо ви збираєтеся вивозити м'ясо з країни або продавати його в супермаркети, то на додаток потрібно етикетка, ресторанам ж його можна поставляти просто розфасованим. Якщо брати до уваги найгірший варіант, і виникнуть проблеми з оформленням, на який доведеться витратити всю вищезгадану суму в 100 тисяч рублів, то стартовий капітал повинен складати близько 130 тисяч рублів, в який крім оплати документації увійдуть холодильне обладнання та упаковка. Додатковою витратою може виступити покупка підгодівлі, але зазвичай жаби самі в змозі забезпечити себе їжею. Мінусом при утриманні жаб на свіжому повітрі можна назвати зимовий період, в який амфібії підуть на дно, щоб перезимувати, а вам для отримання нової порції м'яса доведеться чекати весни.
Справа зовсім інакше йде, якщо ви зважитеся розводити жаб в квартирі. Потрібно зауважити, що досягти великих обсягів виробництва навряд чи вийде, тому що, наприклад, для 50 кілограмів жаб'ячих лапок потрібно наявність близько 600 тварин. Втім, для початкового виходу на ринок великої кількості м'яса і не буде потрібно, тому при наявності вільної кімнати можна облаштувати розплідник для жаб там. Для кімнати площею 20 м2 потрібно придбати близько 8 тераріумів по 7 тисяч кожен. Наполовину (близько 30 сантиметрів) тераріум повинен бути заповнений водою, з одного боку потрібно зробити подобу суші, на яку амфібії будуть виповзати. У неволі ці тварини набагато менш рухливі, вимагають постійного корми, а й виловлювати їх на порядок простіше. Підтримувати в тераріумах температуру потрібно від 25 ° до 27 ° за Цельсієм, і з цим добре впорається опалювальна кімната взимку і задёрнутие штори влітку - щоб не перегрівалися на сонці.
Воду для жаб потрібно міняти раз в 3-4 дня, при цьому попередньо пропустивши через фільтри або давши відстоятися - хлорована вода може вбити земноводних. Також доведеться контролювати чисельність потомства, так як за відсутності похолодання жаби можуть влаштувати собі до 4 шлюбних періодів на рік. Слід зазначити, що статева зрілість у виду Rana esculenta починається з трьох років, тому при закупівлі ікри чекати доведеться до першого потомства саме стільки часу, що економічно не вигідно.
Бізнес на утриманні жаб в квартирі менш рентабельний в порівнянні з розведенням в природному водоймищі, істотно скорочує виробництво, вимагає більш істотних вкладень і окупається значно довше. У разі, якщо вам дійсно вдасться налагодити хороші канали збуту, ви зіткнетеся з проблемою, коли неможливо задовольнити потреби клієнтів. Однак, при старті подібного починання ви маєте можливість випробувати, як добре просувається справа, почавши постачати всього кілька упаковок. Стартовий капітал для розведення кімнатних амфібій складе 167 тисяч рублів. Це реєстрація, холодильне обладнання (але в цьому випадку вистачить одного холодильника вартістю в 10 тисяч рублів), упаковка (тисяча рублів для дрібної партії, не більше) і тераріуми. Також близько 5 тисяч складуть щомісячні витрати на корм і комунальні послуги.
Продаж жаб'ячих лапок буде виправдана тоді, коли ви зможете реалізовувати від 85 кілограмових упаковок в місяць. На кожну з них піде 10 жаб (їх лапки важать від 80 до 120 грамів), тобто на забій щомісяця буде відправлятися 850 амфібій. Це дозволить отримувати щомісячний дохід в 29 750 рублів (вартість однієї упаковки від виробника - в середньому 350 рублів). При цьому продажі почнуться тільки через рік, а для кімнатного розведення сума буде ще менше (хоча все залежить від розмірів приміщення, де ви будете виконувати жаб). Зате і витрати на їх утримання практично нульові (рідкісна підгодівля і комунальні платежі), що дозволить мати хороший додатковий дохід в місяць. Однак жаб'яча ферма в квартирі навряд чи буде приносити істотний дохід, який буде виправдовувати вашу працю, тільки якщо це не додатковий заробіток, наприклад, до акваріумних рибок. Робота в сільській місцевості ще хороша тим, що в разі успіху розширити виробництво не складе труднощів, в місті ж ви обмежені розмірами кімнати, і варто заздалегідь передбачити варіанти зняття заміського будинку.
Рівень споживання жаб в Росії залишався і залишається, і швидше за все буде залишатися ще чимало часу досить низьким, блюдо з лапками жаби здається чужим, незрозумілим і абсолютно не цікавим, а деяким навіть противним. Ресторани зможуть стати каналом збуту, але на реалізацію великих партій розраховувати не варто, як і на гіпермаркети. Найперспективнішим напрямком поки залишається експортна продаж, в країнах Європи подібний делікатес не новий, при цьому, наприклад, в Італії і Греції жаба їстівна не водиться, що змушує ввозити її лапки з інших країн. Почати варто саме з цих напрямків, так як за кордоном дійсно будуть готові платити за таке рідкісне м'ясо і не упереджено дивитися на вашу справу. Можна звернутися і до іншого напрямку - південно-східній Азії, де також охоче вживають в їжу не тільки земноводних, але і комах і павукоподібних.
І, нарешті, не можна забувати, що залишки вбитої жаби, позбавленої своїх лапок, не варто викидати. По-перше, її шкіра може бути цікава для виробництв одягу, взуття, шкіряних аксесуарів та інших подібних до них. Даний напрямок також не розвинене, але знову ж таки в силу рідкісного розведення цих амфібій, переговорити і звернутися з пропозицією в подібні компанії варто. І, по-друге, тіло жаби і тельбухи можуть піти на корм багатьох видів тварин, є сенс звернутися до фермерів і в зоопарки, які з високою часткою ймовірності куплять распотрошённую тушку, щоб в подальшому годувати нею своїх підопічних. Це може істотно збільшити прибуток і створити по-справжньому безвідходне виробництво з високим показником рентабельності.
Матіас лауданумом
25.08.2014
Розведення голубів як бізнес: скільки можна заробити
Кілограм голубиного м'яса за закупівельними цінами обійдеться в 1000-1500 рублів. З одного боку, здається, що голуби - занадто дрібні птахи, тому ці ціни цілком виправдані і рентабельність бізнесу по і ...
Свій бізнес з розведення качок
Маючи в розпорядженні 110 тисяч рублів і власний будиночок з виходом до водоймища, ви цілком можете почати займатися бізнесом по розведенню качок. Рентабельність вирощування однієї птиці перевищує 50%. Окуп ...
Свій бізнес: вирощування верблюдів
На 10 тварин потрібно 400 тисяч рублів, при цьому 10 верблюдів - це дуже маленька ферма, тобто для великих підприємств сума витрат буде в рази більше.
Рентабельний бізнес: виробництво курячих яєць
Для відкриття бізнесу з виробництва курячих яєць будуть потрібні певні початкові вкладення. Терміни його окупності досить короткі (від шести місяців). Рентабельність виробництва оцінюється ...
Фінансовий розрахунок: виробництво перепелиного м'яса
Даний фінансовий розрахунок розкриває якісь орієнтири по відкриттю перепелиній ферми на власних площах продуктивністю 400 кг. перепелів на місяць (близько 2000 голів, при вазі тушки 200 грам).
Фермерський бізнес: розведення і вирощування гусей
Для бізнесу з вирощування та розведення гусей потрібно від 350 000 рублів. Рентабельність цього виду бізнесу становить не менше 75%. Відносно низька конкуренція в цьому сегменті і високий ...
Фермерське бізнес: розведення качок и реалізація Качин м'яса
Бізнес по вирощування птиці є вісокорентабельнім и перспективним. Для організації присадибного господарства не потрібно серйозних вкладень і високих трудозатрат.
Свій бізнес з розведення та вирощування індиків на м'ясо
Залежно від регіону і ряду додаткових чинників рентабельність бізнесу з вирощування та розведення індиків може становити від 60 до 80%.
Фінансові розрахунки: виробництво перепелиного яйця
Для організації подібного бізнесу, необхідні промислові площі з опаленням, обладнання, що складається з клітин, поїлок, з інкубатором і системою вентиляції. Інвестиційні витрати - в основному ста ...
Розведення овець і баранів - рентабельність 25%
Вівчарство - вельми популярний вид тваринницького бізнесу, фермери часто починають свою підприємницьку діяльність саме з нього. Вівці - пасовищні тварини, їх легко вигодовувати. Вони Непра ...
Вівчарство - прибутковий бізнес для початківця фермера
Для організації фермерського господарства потрібно від 1 млн. Рублів. Доходи складаються з продажу живих овець (від 500 тис. Рублів на рік, виходячи зі ста голів по 5 тис. Рублів за голову), продаж м'яса (...
Свій бізнес: оленярство
Для відкриття своєї оленеводческой ферми потрібно на створення і забезпечення першого року роботи виділити суму майже в 14 мільйонів рублів. Це дуже велика сума, але деякі ферми були відкриті ...
Збережіть статтю, щоб уважно вивчити матеріал
Ви можете зберегти цю сторінку за допомогою:
На перший погляд таке починання здається сверхперспектівним і дуже рентабельним, але так все просто?