Як здобути вищу освіту через Інтернет

  1. Віртуальна навчання
  2. Навчання - світло
  3. граніт науки

Незважаючи на те, що у Всесвітньої павутини сформувався імідж гігантського архіву картинок з котами, з її допомогою можна зробити чимало славних справ. Відкладемо в сторону такі банальні речі, як спілкування з людьми з іншого півкулі планети і обмін фотографіями, і поговоримо про те, як витягти з Інтернету реальну користь. Ні, ми зараз не про чергове «заробіток». Мало хто замислюється, що Інтернет - це ще і миттєвий доступ до величезного масиву нових знань.

Крім читання статей на «Вікіпедії» та інших подібних ресурсах, сьогодні абсолютно реально отримати в Інтернеті гарне профільну освіту. Причому, якщо проявити трішки ентузіазму, можна стати слухачем курсів не вітчизняного, а цілком собі закордонного вищого навчального закладу.

Отримання освіти за допомогою Мережі - більш ніж реально. Досить просто вибрати навчальний курс, заплатити за нього, і отримати доступ до бази даних на сайті того чи іншого навчального закладу. Далі все залежить виключно від Вашого безпосереднього бажання досягти чогось більшого, ніж 100 друзів у соціальній мережі.

Віртуальна навчання

Віртуальна навчання

Як правило, зі студентів, які здобувають освіту за допомогою Інтернету, формуються невеликі групи з 10-20 осіб, за якими закріплюється власний викладач. Він керує навчальним процесом і відстежує успішність учнів. Спілкування відбувається через відеоконференції, по електронній пошті, у внутрішніх форумах або чатах. Всі іспити теж проводяться онлайн - часто це самі звичайні тести, але більш-менш регулярно проводяться і усні іспити, прийняті через той же Skype. Одним словом - все по-справжньому.

Способи отримання онлайн-освіти можна умовно розділити на 3 категорії. В першу входять повноцінні навчальні програми, що дозволяють після їх завершення отримати диплом, підкріплений реальними знаннями або навичками. У другу - курси по конкретних предметів і спеціальностей, які можна умовно назвати «підвищенням кваліфікації». До третьої категорії відноситься прослуховування лекцій з того чи іншого предмету.

Почнемо з першої категорії. Повноцінний диплом про вищу освіту через Інтернет отримати досить непросто. Як правило - це вже другу освіту, тому вузи, які надають таку можливість, вимагають від студентів істотного рівня знань за обраним предмету. Крім того, часто різні вищі навчальні заклади пропонують різні підходи до навчання, іноді навіть вимагаючи періодично з'являтися на лекції. Втім, є чимало університетів, які взагалі не вимагають від Вас виходити з дому, дозволяючи навчатися у зручний час, а не підкорятися розкладом занять. Подібні послуги пропонує Лондонська школа бізнесу і фінансів. Там є програма Global МВА Online , Що дозволяє отримати такий же диплом МВА, який отримують і студенти стаціонарної форми навчання. Залежно від обраного курсу, навчання триває від 2 до 3 років.

Навчання - світло

Навчання - світло

Інший британський ВНЗ, що спеціалізується на дистанційній формі навчання - Open University . Всього за 2 роки тут можна отримати європейський диплом про вищу освіту за обраним фахом. При цьому, курс онлайн-лекцій читають цілком відомі професори. Схожі дипломи можна отримати в Іспанії , Де існує близько 300 різних магістерських програм, Німеччині - 13 програм, Швейцарії - 5 програм, і в інших країнах.

Втім, отримання другого або третього вищої освіти - нехай навіть дистанційне, мережеве - може відлякати деяких користувачів своєї, прямо скажемо, не найнижчою ціною. Тоді на допомогу можуть прийти онлайн-курси, які пропонують отримати необхідні навички значно швидше і дешевше. Такі курси є у більшості зарубіжних і вітчизняних навчальних закладів. Тривають вони порівняно недовго - від кількох тижнів, до одного року. Після закінчення таких курсів, слухачі, як правило, крім знань отримують відповідний сертифікат. Документ, на додачу до диплома про вищу освіту, буде відмінною підмогою для пошуку роботи. Як відомо, роботодавці сьогодні просто обожнюють всякі сторонні папірці, які доводять, що здобувач не ледар, а всебічно розвинена особистість. До того ж, подібна форма навчання є у ВНЗ зі світовим ім'ям. Онлайн-курси пропонують Оксфорд , Стенфорд , Гарвард і багато інших навчальних закладів. Відшукати програми можна, скориставшись сайтами-агрегаторами.

Наприклад, найпопулярніші навчальні програми з десятків країн світу наводяться на сайті Coursera . Для деяких курсів передбачені навіть російські і українські субтитри, а в базі ресурсу є зручний пошуковик і система фільтрів. Схожу інформацію можна знайти і на сайті CourseTalk . Крім внутрішнього пошукача там є цілий інформаційний архів, що стосується навчальних програм, включаючи дані про ціни і терміни проведення.

граніт науки

граніт науки

Ті користувачі, хто не має в своєму розпорядженні зайвим часом, можуть зазіхнути на онлайн-лекції, перевага яких полягає в тому, що навіть вивчаючи конкретний предмет, з нього можна брати лише найкорисніші або необхідні деталі, ігноруючи зайву для Вас інформацію. Наприклад, web-програміста цікавить особливість верстки таблиць в HTML5 - для цього йому не потрібен повний курс програмування, досить просто кількох уроків. Такий підхід доступний для більшості дисциплін. Подібні лекції є на всіх вищеперелічених сайтах-агрегаторах . Однак, в Мережі можна знайти і сайти, повністю присвячені безкоштовним курсам і лекцій - така, наприклад, платформа TED.com , На якій є величезний, постійно поповнюється архів відеолекцій і уроків з широкого спектру дисциплін.

Крім того, за подібною схемою працюють в Массачусетському технологічному інституті, США. Там існує платформа OpenCourseWare на якій опубліковано понад 2 тисячі навчальних матеріалів. А на YouTube є навіть спеціальний канал "Освіта" , На якому зібрана маса самих різних навчальних роликів. Канал збирає відео, викладаємо на офіційних сторінках навчальних закладів, або просто матеріали, що публікуються фахівцями з різних галузей.

В Україні на сьогоднішній день отримати вищу освіту виключно в Інтернеті неможливо. Однак, існують варіанти дистанційного навчання, які пропонують в більшості вітчизняних вузів . Таким чином, студент може освоювати матеріал і спілкуватися з викладачами в Мережі, а на іспити і захисту кваліфікаційних робіт приїжджати безпосередньо до навчального закладу. Втім, подібні проекти поки що знаходяться на стадії розвитку. Проте, той же Хмельницький національний університет дозволяє студентам отримати диплом державного зразка взагалі без фізичної присутності на лекціях. Студенти повинні приходити тільки на іспити і захист диплома, а всі лекції і завдання можна дивитися і виконувати через Інтернет. У Київському політехнічному інституті існує Центр електронної освіти і пілотний проект онлайн-курсів з інформаційних та телекомунікаційних дисциплін. Доменний реєстратор №1 в Україні imena.ua