Як заробляти на каву-якій точці

Приготування кави - високомаржінальний бізнес, особливо привертає молодих підприємців. Однак в ньому, як і в будь-яких інших сферах діяльності, є свої нюанси. Наприклад, якщо не вгадати з місцем дислокації для кави-точки - значить свідомо підписати їй смертний вирок. Також в такому бізнесі є потенціал для подальшого розвитку - кава-точку можна «виростити» до атмосферного кафе або брендового мережі закладів.

Підприємцям-початківцям непогано б починати зі створення однієї кава-точки - такого собі минибара з продажу кави з супутнім асортиментом, розміщеного в торговому або бізнес-центрі, супермаркеті, банку і т.п.

Hubs поцікавився в учасників ринку, що важливо врахувати, відкриваючи одну типову точку з приготування і реалізації кавових напоїв з орендою невеликій площі в приміщенні в київському бізнес-або торговому центрі. Також Hubs уточнив у бухгалтера - яку систему оподаткування краще вибрати; у digital- агентства - яку стратегію з просування застосувати.

Де і скільки

Вибір місця для стаціонарної кави-точки - мабуть, найсерйозніший крок, а в деяких випадках - ключовий. Тому до того, як підписувати договір оренди, варто проаналізувати локацію: потік потенційних покупців, його динаміку в різний час доби, близькість до об'єктів соціальної інфраструктури, присутність конкурентів і т.п. Також потрібно бути готовим до того, що орендодавець попросить гроші за 2 місяці вперед.

Під каву-точку досить виділити 4 кв. м. Місячна оренда 1 кв. м, наприклад, в одній фінустанові дорівнює 250 грн. Але це, як каже власник кави-точки (орендує площу в банківському закладі), досить низька вартість і не є показовою. Середня вартість 1 кв. м в столичних ТРЦ - 1 тис. грн. У даній публікації ми не розглядали варіант оренди МАФу через можливі складнощі дозвільного характеру.

Найзначнішою статтею витрат, необхідної для запуску кави-точки, буде покупка обладнання. Вартість професійної кавомашини становить від 19 тис. грн. На каву-точках, де кава - основний товар, як правило, використовуються професійні ріжкові машини, до яких потрібна кавомолка (краще взяти б / у, їх вартість починається від 380 грн, нова професійна обійдеться від 7,3 тис. Грн).

Теоретично можна використовувати і інше обладнання, але щодо нього є свої застереження. Так, автоматичні кавоварки, як правило, готують напій більш низької якості. Капсульні готують каву хорошої якості, але і собівартість їх вище, що ставить під сумнів комерційну вигоду від її застосування.

Також обладнання для приготування кави можна орендувати. Ще є варіанти договорів про умовне безкоштовному лізингу (користуванні) кавомашини у постачальників кави за умови покупки у нього певних обсягів зерен (від 15-20кг).

Спочатку машинку ми радимо брати в оренду, а потім, коли точка розкрутитися, можна устаткування придбати. Також потрібно купити необхідну багаторазову посуд (пітчер, інші ємності) - реально вкластися в 1 тис. Грн (див. «Усереднені одноразові витрати при запуску типовий стаціонарної кави-точки (оренда площі в приміщенні торгового або бізнес-центру)»).

Для зберігання молока знадобитися холодильник. Підійде невеликий - б / у можна купити за 2 тис. Грн.

Грн

Реєстрація та оподаткування

Для того, щоб продавати каву-напої, досить зареєструватися як ФОП. Як правило, підприємці, які торгують за межами ринків, вибирають II групу платників єдиного податку. В такому випадку податкова звітність подається один раз на рік, вести бухоблік не потрібно. На думку бухгалтера, це найпростіша система оподаткування. Обмеження для неї - до 10 чол. найманих працівників, до 1,5 млн грн річного доходу. Розмір єдиного податку - 640 грн, але за рішенням місцевої влади може бути нижче. Реєстратор розрахункових операцій (РРО) не потрібно, поки річний дохід не перевищить 1 млн грн. Також треба платити 704 грн єдиного соціального внеску за себе і працівників (якщо є) за місяць (сплачується раз на квартал).

Закупівлі та окупність

На старті (поки немає реальної статистики продажів і витрат) можна зробити закупівлі для приготування приблизно від 40 порцій кавових напоїв в один робочий день з невеликим запасом. Приблизний розрахунок показує, що продаж такої кількості чашок кави-еспресо забезпечить існування кави-точки з мінімальним прибутком. Відразу обмовимося, що в даному випадку привести універсальні дані неможливо. Наприклад, структура продажів (за видами кавових напоїв), потік покупців і т.п. нюанси можуть сильно відрізнятися в тій чи іншій локації. Тому ми пишемо виключно про умовні усереднених варіантах роботи кава-точки (для наочності).

Отже, на старті середні витрати на закупівлі необхідних для діяльності товарів (без урахування супутнього асортименту) складуть близько 4000 грн. (Див. Вище «Усереднені одноразові витрати при запуску типовий стаціонарної кави-точки (оренда площі в приміщенні торгового або бізнес-центру)»).

Потрібно буде купити близько 10 кг кави (1 кг кави коштує від 200 грн., Але можна знайти і дешевше), води - близько 60 л, цукру - 5 кг. Молоко радять використовувати 2,6% жирності (добре збивається). За словами власників точок, скуповуватися краще на оптових базах. Наприклад, мінімальне замовлення молока у оптового постачальника дорівнює 423 грн. за 27 л (на старті можна обійтися цим обсягом).

На етапі запуску потрібно запастися стаканчиками різних розмірів, а також трубочками, дерев'яними мішалками, серветками. Радимо купити 5-7 умовних комплектів, в кожен з яких входить: 4 пачки склянок по 50 шт. - обсягами 110 мл, 175 мл, 250 мл, 340 мл; пачка трубочок, мішалок, 2 пачки кришок по 50 шт. - на стакани 250 мл і 340 мл. Такий один комплект обійдеться приблизно в 150 грн. Згодом стане зрозуміло, які напої, яких обсягів беруть більше і коли.

З 1 кг кави вийде приблизно (з урахуванням технічних втрат) 100-120 порцій еспресо

Як відомо, традиційні каву-напої готуються на основі еспресо. Тобто витрачається однакова порція маси меленої кави - 7-9 м Звідси можна підрахувати, що з 1 кг кави вийде приблизно (з урахуванням технічних втрат) 100-120 порцій еспресо.

Усереднені витрати на приготування порції еспресо становлять - 2,5 грн (2 грн порція кави + вода, стаканчик, цукор), лате - 4,5 грн (2 грн порція кави + стакан, мішалка, кришка, молоко, цукор).

За нашими підрахунками, досягти окупності з мінімальним прибутком можна при продажу в середньому 40 чашок в робочий день. Це дуже умовний усереднений підрахунок, так як тут не враховується торгівля супутнім асортиментом (про нього див. Нижче). Крім того, нагадуємо: все залежить від одного з ключових чинників - правильного вибору локації для бізнесу. Показники для успішних підприємців будуть вище.

«Середня розкручена кави-точка може приносити 15-20 тис. Грн чистого прибутку на місяць. Але це за таких умов: точка стоїть на відносно жвавому місці, продає в середньому 200 склянок в день, оренда до 5 тис. Грн. в місяць, працюють на ній самі власники. Однак при низькому потоці можна навіть не окупити місячні витрати », - розповів власник однієї кава-точки.

Приблизний підрахунок двох варіантів роботи кава-точки (без урахування продажів напоїв з молоком) див. Нижче «Усереднені операційні щомісячні витрати типовий стаціонарної кави-точки (оренда площі в приміщенні торгового або бізнес-центру) в залежності від обсягу продажів».

Нижче «Усереднені операційні щомісячні витрати типовий стаціонарної кави-точки (оренда площі в приміщенні торгового або бізнес-центру) в залежності від обсягу продажів»

Також часто в кава-точках реалізуються супутні товари - солодощі, фаст-фуд, кава в зернах, чай, посуд. Але оскільки більшу маржу на них не встановиш, то і в структурі виручки від кави-точки вони займають незначну частку.

«Солодощі реалізую як елемент сервісу. Тому що багато хто питає щось подібне до кави. Вони дають до 10% мого обороту. Дохід по них мінімальний », - зазначає підприємець.

кадри

Крапку вдається швидше вивести в окупність, якщо самому працювати бариста. Багато бізнесменів, які ведуть діяльність у цій сфері, настійно рекомендують майбутньому власнику кави-точки оволодіти навичками цієї професії. Наймати працівників краще на етапі масштабування бізнесу. Середня зарплата бариста в таких кава-точках - 5-6 тис. Грн.

просування

Вибір маркетингових стратегій залежить від масштабу кава-бізнесу. На початковому етапі досить зовнішньої реклами, наприклад - вивіска з світиться написом «кава» і штендер. На зовнішню рекламу, як відомо, потрібні дозволу .

Також не буде зайвим додати кави-точку на карти Google. Наприклад, людина, яка шукає якусь установу в вашому районі, виявить, що поблизу є можливість купити кави і можливо загляне.

Додаткова реклама або PR (в першу чергу іміджеві) потрібні в разі, якщо є можливість і бажання масштабувати бізнес для побудови брендового мережі або відкриття атмосферного кафе. Тут фахівці рекомендують скористатися вже традиційним просуванням в Інтернет, в першу чергу в соцмережах.

«Для рекламування кави-точки слід завести сторінки в FB, Instagram, побудувати потужну контент-стратегію і активно втілювати її в життя. Так ви сформуєте лояльну аудиторію, яка дізнається про ваш бренд, і вже потім можна запустити рекламу на окремі групи ваших клієнтів », - говорить фахівець однієї digital-агенції.
Зі створенням повноцінного сайту малому бізнесу можна почекати.

«Краще спочатку сформувати свою аудиторію і перетворити її в покупців вашого продукту. Коли ядро буде сформовано - можна залучати нових клієнтів, і вже для цього використовувати сайт », - радять в digital-агенції.

типові помилки

Намагаючись знизити собівартість, підприємець випускає саму суть кавового бізнесу - якість напою. На самому кави економити не можна, вважають профі.

Молоти зерна краще невеликими порціями, оскільки ні скло, ні паперові пакети не здатні довго зберігати аромат кави.

Багато хто не рекомендують орендувати для такого бізнесу МАФи. Один підприємець змушений був покинути хороше торгове місце після знесення його МАФу за рішенням місцевої влади. Нове місце виявилося менш людне, тому бізнесмен переформатував кави-точку в кава-бар з посадочними місцями в двох залах. Для цього довелося шукати суму для докапіталізації - необхідно було орендувати значно більше площа, зробити ремонт, розширити меню - не тільки з кавових напоїв, але і додати сніданки і обіди, організовувати масові заходи для стимулювання продажів.

На питання, чи задоволений зміною формату кави-точки на каву-бар, він забарився. Головне - потік людей, що генерує оборот. Тому, якщо невеликий точці це вдається, розширюватися ні до чого, каже він.

Фото Сергій Владикін