Яка держмито за перездачу іспиту в ГИБДД

  1. Зміни в законодавстві 2014-2019 роки
  2. Як записатися на перездачу іспиту
  3. Які документи потрібні на перездачі
  4. Обмеження за термінами перездачі іспиту
  5. Розмір держмита за перездачу іспиту в ГИБДД
  6. Правила перездачі теоретичної частини іспиту
  7. Правила перездачі практичної частини іспиту
  8. Максимальна кількість спроб
  9. Перездача іспиту в іншому регіоні

Перш ніж сісти за кермо транспортного засобу, необхідно подбати про отримання водійського посвідчення. Як показує практика, отримання цього документа рідко вдається з першого разу. Більшій частині автомобілістів доводиться складати іспити по два і більше разів.

Постановою Уряду від 2014 року процедура здачі іспиту для отримання водійських прав була змінена. З кожним роком вимоги до неї постійно посилюються.

У 2017 року законодавець став більш пильно контролювати кількість спроб для перескладання іспитів в ГИБДД.

Зміни в законодавстві 2014-2019 роки

До нововведень, які стосуються складання іспитів в ГИБДД для отримання водійського посвідчення, ставляться:

  1. Перш ніж сісти за кермо транспортного засобу, необхідно подбати про отримання водійського посвідчення Введення заборони на самостійне навчання. Відповідно до змін в законодавство, всі майбутні автомобілісти обов'язково повинні пройти навчання в автошколі. Водії, які навчалися самостійно, не можуть бути допущені до здачі іспитів.
  2. Програми навчання для всіх категорій прав розширена, тепер для отримання посвідчення водія доведеться вивчити більшу кількість годин, значно збільшилася кількість практики.
  3. Через значне збільшення терміну навчання в автошколі, істотно зросла і вартість навчання. На даний момент вартість навчання на права, що дають право керування автомобілями, збільшена на 35-40 відсотків.

Нововведення в законодавство стосуються і процедури складання іспиту на отримання водійського посвідчення. Зокрема, актуальні поправки до Правил дорожнього руху, містять наступні ключові моменти:

  1. Росіяни можуть заявити про своє бажання здати іспит на отримання водійських прав в будь-якому реєстраційному відділенні ГИБДД, незалежно від його місця розташування. Щоб отримати допуск до здачі практичної частини заліку, він повинен мати на руках довідку або посвідчення, яке підтверджує навчання в автошколі і успішної здачі теоретичного тестування.
  2. У законодавстві знижений вік для отримання прав на керування транспортними засобами. Зараз отримати документи може навіть 16-річний підліток, за умови, що він зможе підтвердити згоду своїх батьків, шляхом подання відповідної заяви до відділу ГИБДД.
  3. У водійських правах проставляється спеціальна позначка, яка позначає особливості транспортного засобу, якими має право керувати автомобіліст: МТ або АТ (механічна або автоматична коробка передач).
  4. Нововведеннями встановлено те, що кандидат може проходити іспит тільки на підставі власноручно складеного заяви. Створити даний документ можна в електронному вигляді на сайті держпослуг.

Крім нововведень для кандидатів на отримання водійського посвідчення, зміни торкнулися і екзаменаторів, які можуть приймати практичну частину заліку. Тепер екзаменаторами можуть бути тільки інспектори ДІБДР, які мають вищу освіту, вік від 25 років. Крім того, у таких співробітників обов'язково має бути посвідчення водія, в якому відкриті всі категорії.

Необхідність перездачі іспитів пов'язана не тільки з незадовільними результатами під час першого отримання посвідчення. Додатково іспити проводяться при наступних обставинах:

  • тривала відсутність практичного досвіду водіння;
  • зміна стану здоров'я;
  • позбавлення водійських прав за порушення норм КоАП і КК.

Держмито при кожному з цих обставин буде однаковою і, залежить від кількості спроб складання іспиту.

Як записатися на перездачу іспиту

На жаль, далеко не всім кандидатам на отримання водійських прав вдається з першого разу здати всі необхідні іспити. Як показує практика, успішна здача тестування і практики вдається тільки половині автомобілістів.

Записатися на перездачу іспиту можна в автошколі, яка проводила навчання. Здавати залік можна в найближчий запланований день з учнями.

Другий варіант перездачі іспитів на отримання посвідчення водія - звернутися за нею самостійно. Таке звернення можливе в тому випадку, якщо на руках у кандидата є документи, що підтверджують навчання в автошколі. Крім того, з останньої невдалої здачі іспиту повинен пройти достатній проміжок часу.

Щоб записатися на перездачу практичної частини заліку досить звернутися у відділення ГИБДД. Причому не обов'язково вибирати відділ, розташований за місцем реєстрації або постійного проживання кандидата. Можна вибрати будь-який МРЕВ ДАІ, що знаходиться на території Російської Федерації.

Найпростіший варіант записатися для здачі практичного іспиту інспектору ДАІ - залишити заявку на порталі   держпослуг Найпростіший варіант записатися для здачі практичного іспиту інспектору ДАІ - залишити заявку на порталі держпослуг . Скориставшись цим сервісом, користувач може записатися на будь-який зручний для нього час. Якщо ж моніторити сайт постійно, можна значно наблизити термін своєї перездачі (якщо хто-небудь з раніше подали заяву відмовиться від своєї заявки).

Які документи потрібні на перездачі

Щоб звернутися в ГИБДД для перездачі іспиту на отримання водійського посвідчення, кандидат повинен заздалегідь подбати про збір всіх необхідних для цього документів, серед яких:

  1. Заява, заповнене громадянином самостійно. Скласти цей документ можна за встановленою формою, з яким можна ознайомитися прямо у відділенні ГИБДД.
  2. Довідку про проходження медичної комісії про те, що людина може сісти за кермо і керувати транспортними засобами.
  3. Документ, що засвідчує особу заявника (паспорт громадянина Російської Федерації).
  4. Свідоцтво, яке підтверджує закінчення професійних курсів для водіїв автомобілів.
  5. Квитанцію, що підтверджує сплату державного мита за отримання водійського посвідчення.

Обмеження за термінами перездачі іспиту

Відповідно до норм російського законодавства, процедура повторної здачі іспиту ГИБДД точно така ж, як і при першому заліку.

Якщо кандидат не зміг впоратися з теоретичною частиною іспиту, отримати другу спробу він може тільки через сім днів після своєї невдачі. Якщо ж друга спроба також закінчиться негативно, доведеться знову чекати ще один місяць.

А ось після третьої перездачі до кожної нової спроби доведеться чекати по одному місяцю.

При провалі практичної частини іспиту, терміни для перездачі будуть ідентичні. Аналогічні терміни встановлені і для автомобілістів, які не змогли з першого разу впоратися з водінням в місті.

За новими правилами, результат успішної здачі іспиту вважається таким протягом 6 місяців з моменту отримання документа з відповідною відміткою. Тобто, якщо кандидат протягом цього терміну не зможе впоратися з практичною частиною заліку, йому доведеться перескладати іспит, починаючи з теоретичної частини.

Відповідно, якщо раніше майбутній автомобіліст протягом цього терміну міг мати право перескладати іспит щотижня, то зараз у нього є на це всього 8 спроб Відповідно, якщо раніше майбутній автомобіліст протягом цього терміну міг мати право перескладати іспит щотижня, то зараз у нього є на це всього 8 спроб. При цьому, як показує практика, далеко не у кожного кандидата є можливість записатися на перездачу в встановлені для цього законом терміни. А все через занадто велику кількість бажаючих, які хочуть отримати водійське посвідчення і керувати автомобілями.

Розмір держмита за перездачу іспиту в ГИБДД

Один з найнеприємніших моментів, який очікує майбутнього автомобіліста - зміна порядку і вартості перездачі іспиту для отримання водійського посвідчення.

Незважаючи на той факт, що ініціатива Міністерства Внутрішніх справ Російської Федерації про платну перездачі іспитів, не знайшла відгуку в Міністерстві Фінансів, деякі сайти вже поквапилися розмістити інформацію про те, що в російське законодавство були внесені істотні зміни.

За даними цих сайтів, якщо раніше кандидату на отримання прав потрібно заплатити державне мито в розмірі 800 рублів тільки на видачу посвідчення, то зараз ці правила змінилися.

За даними цих сайтів, автомобіліст повинен оплачувати кожну свою спробу перездачі іспиту на будь-якому етапі. Крім того, в даному законопроекті міститься норма про те, що кожна окрема частина випробувань має різну вартість.

Так, за здачу теоретичної частини іспиту доведеться сплатити держмито в розмірі 1 тисячі рублів. За практичну частину випробування розмір мита становитиме півтори тисячі рублів. За їзду по місту доведеться сплатити державне мито, розмір якої становить 2 тисячі рублів.

Правила перездачі теоретичної частини іспиту

Коли автомобіліст складає іспити в ГИБДД, він може допустити помилки в будь-якій частині випробувань. Кожна повторна перездача заліку повинна починатися саме з тієї частини, в якій кандидат на отримання водійських прав припустився помилки.

Здача теоретичної частини іспиту для новачків досить проста. Вони уважно вивчають кожен пункт ПДР, під час занять в автошколі вивчають правила поведінки в типових ситуаціях. Саме з цієї причини новачки, які неправильно здають теоретичну частину іспиту на отримання прав, зустрічаються досить рідко.

Щоб не опинитися в неприємній ситуації і не перескладати іспит через 7 днів після першої невдалої спроби, варто ретельніше підготуватися і вивчити правила дорожнього руху. Якщо ж перездача все ж належить, варто врахувати всі свої помилки, щоб не втрачати зайвого часу.

Процедура перездачі теоретичної частини іспиту відбувається точно так само, як і здача випробування в перший раз Процедура перездачі теоретичної частини іспиту відбувається точно так само, як і здача випробування в перший раз. Відповідно, звернутися в ГИБДД для здачі теоретичної частини заліку можна усіма з іншими кандидатами на отримання посвідчення.

Правила перездачі практичної частини іспиту

У більшості випадків у кандидатів виникають проблеми саме зі здачею практичної частини іспиту на отримання водійського посвідчення. Причиною для цього може бути не тільки невпевненість автомобіліста на дорозі, але і різні непередбачені ситуації, з якими водій, за браком досвіду, не може впоратися самостійно.

Якщо в результаті першої здачі випробувань, автомобіліст не зміг впоратися з практично завданнями, але успішно відповів на всі теоретичні питання, то йому буде потрібно перескладати тільки практику. У такому випадку повторно відповідати на питання білетів не буде потрібно.

Окремо варто відзначити той факт, що якщо у екзаменатора немає ніяких претензій з приводу керування транспортним засобом на автодромі, якщо всі необхідні маневри були виконані правильно, а помилки були допущені тільки при їзді по місту, інспектор може попросити кандидата прийти на перездачу тільки останньої практичної частини випробування. Відповідно, автомобілісту потрібно перескладати тільки міський маршрут.

Максимальна кількість спроб

У російському законодавстві 2017 року загальна кількість спроб перездачі іспиту в ГИБДД на отримання водійського посвідчення не обмежена будь-якої певної цифрою. Тут все безпосередньо залежить від бажання самого учня.

Якщо автомобілісту не вдається скласти іспит з перших двох спроб, не варто засмучуватися. Найголовніше - постійно вдосконалювати свої знання правил дорожнього руху і постійно відвідувати екзаменаційну комісію.

Як показує практика, всі відділи ГИБДД, які надають кандидатам можливість пройти випробування для отримання водійського посвідчення, переповнені. Все це відбувається через те, що майбутні автомобілісти намагаються використовувати будь-яку можливість для здачі.

На даний момент державне мито на такі повторні випробування скасована, тому можна робити необмежену кількість спроб, не побоюючись за свій бюджет. Однак оренда транспортного засобу, що належить автошколі, оплачується окремо, тому необхідно правильно оцінювати свої фінансові можливості.

У зв'язку з такими великими чергами кандидати можуть витратити не по одному місяцю тільки для того, щоб потрапити на першу перездачу У зв'язку з такими великими чергами кандидати можуть витратити не по одному місяцю тільки для того, щоб потрапити на першу перездачу. А між тим, щоб перші результати були дійсні, необхідно вкластися в піврічний термін. В іншому випадку, якщо автомобілісту потрібно перездати тільки практику, після закінчення цього терміну йому доведеться перездавати всі частини випробувань.

Перездача іспиту в іншому регіоні

Як правило, майбутні автомобілісти вибирають зручну для себе автошколу, проходять навчання, і тільки після цього звертаються в ГИБДД, розташоване за місцем його прописки.

  1. Кандидат може проживати не за місцем своєї прописки.
  2. У людини є відомості про недобросовісність співробітників в його відділенні ГИБДД.

У будь-якій ситуації, автомобіліст повинен пам'ятати про своє право, так як воно підкріплене вимогами законодавства.

У деяких випадках у водія можуть виникнути проблеми з перескладанням іспитів. Наприклад, якщо в обраному ним підрозділі великі черги - тоді чекати своєї можливості на отримання водійського посвідчення доведеться дуже довго.

У такій ситуації більшість автомобілістів, бажаючи якомога швидше отримати бажані права, звертаються в інші підрозділи ГИБДД, не так завантажені чергами.

Якщо теоретична частина випробувань була здана в одному відділенні, а здача практичної частини планується в іншому відділі, важливо зберегти всі отримані раніше результати. Для цього необхідно на місці отримати лист з відомостями про отримані результати, і передати його в новий обраний відділ ГИБДД