Поліції відкрила кримінальне провадження за фактом вторгнення учасників протестів в будівлю НАБУ 17 липня .
"Сьогодні, 17 липня, група осіб у будівлі Національного антикорупційного бюро України надавала хуліганські дії. Поліція почала кримінальне провадження. До чергової частини Солом'янського управління поліції надійшло повідомлення, що біля будівлі НАБУ невстановлені особи чинять протиправні дії. На місце події виїхала слідчо-оперативна група територіального управління поліції і екіпажі патрульних ", - розповіли в поліції.
У відомстві додали, що на місці знаходилися близько 30 осіб, частина з яких увійшла до приймальні громадян, пошкодивши вхідні двері.
"Крім того, правопорушники пошкодили фарбою зовнішні ролети будівлі і камери відеоспостереження. Наразі слідчими розпочато кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 (хуліганство) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає позбавлення волі на строк до 4-х років. Досудове розслідування у справі триває ", - резюмували в поліції.
У свою чергу, Національне антикорупційне бюро України назвало депутата від "Народного фронту" Євгенія Дейдея одним з можливих організаторів протестів під будівлею відомства, які пройшли 17 липня .
Про це йдеться в офіційній заяві НАБУ. Відзначається, що проникнення в будівлю групи протестуючих, яких в бюро називає "ТІТУШКИ", відбулося між 11:00 і 12:00 годинами дня. За даними прес-служби, спочатку вони зайшли до громадської приймальні з метою передати звернення.
(Також опубліковано відео прориву в будівлю НАБУ. Щоб подивитися, проскрольте сторінку)
"У приміщенні приймальні вони зіпсували камеру відеоспостереження, виламали двері і металеву ролету, якими дане приміщення відокремлено від режимної території, і увірвалися в хол НАБУ. Представники поліції, що знаходилися поруч, ніяк не заважали їх діям", - сказано в повідомленні.
У бюро додали, що представники МВС зайшли всередину і ввічливо попросили вийти учасників акції тільки після того, як вони "почали трощити меблі і погрожувати працівникам НАБУ".
Протест під будівлею НАБУ
"Не виключаємо, що сьогоднішні події є свідомою, спланованою і організованою провокацією з боку представників певних політичних сил. Це підтверджується як зв'язками одного з організаторів акції з фігурантами розслідувань НАБУ - народним депутатом Євгеном Дейдеем і близьким родичем міністра внутрішніх справ, так і пасивністю поліції щодо правопорушників. Жоден з них не був затриманий, що навряд чи було б можливим, якби подібні події відбулися, наприклад, в приміщенні МВС ", - йдеться в заяві.
У НАБУ також стверджують, що учасників акції, серед яких "були представники соціально незахищених верств населення", нібито підвозили і вивозили організованими групами "в обмін на певну матеріальну винагороду".
У відомстві також нагадали, що раніше стало відомо про рішення прокурора САП закрити "Справа рюкзаків" щодо екс-заступника міністра внутрішніх справ.
"НАБУ висловило категоричну незгоду з цим рішенням і вважає, що детективи зібрали достатньо доказів для передачі справи в суд за звинуваченням у розтраті 14,5 мільйона гривень бюджетних коштів", - додали у відомстві.
"Вважаємо, що акції 17 липня є атакою на НАБУ за його принципову позицію в розслідуванні корупції представників правлячої еліти. НАБУ немає ніяких ілюзій щодо об'єктивності розслідування Національною поліцією сьогоднішніх подій. Тому, публікує фрагменти відео записів з камер спостереження, які демонструють протиправну поведінку протестуючих" , - резюмували в прес-службі.
як повідомляв OBOZREVATEL , 5 липня Спеціалізована антикорупційна прокуратура закрила кримінальне провадження щодо Олександра Авакова і Сергія Чеботаря , Які були підозрюваними в "справі рюкзаків" для Національної гвардії.
Нагадаємо, в 2015 році в мережі з'явився відеозапис , На якій людина, схожа на сина міністра внутрішніх справ, домовляється з нібито заступником міністра Сергієм Чеботарем про постачання рюкзаків для підрозділів МВС ще до проведення тендеру.
Національне антикорупційне бюро 31 жовтня 2017 провело обшуки у Олександра Авакова . Його підозрювали в співучасті в розтраті понад 14 млн грн при закупівлі рюкзаків для потреб МВС. 1 листопада суд відпустив Авакова під особисте зобов'язання.
Слідством було встановлено, що закупівельна ціна рюкзаків, яка значилася в договорі, 2900 гривень, але реальна їх вартість становила 500 гривень. Частина рюкзаків була пошита в тюрмі , І їх собівартість складає близько 100 грн.
Арсен Аваков назвав кримінальне провадження політичним, зазначивши, що справа інспірована.
Тисни! підписуйся ! Читай тільки краще!