Який ЄДІ вибрати, щоб легко вступити до ВНЗ на престижний напрямок

Результати будь-якого випробування часто неможливо прогнозувати. Єдиний державний іспит (ЄДІ) в цьому випадку не виняток. Однак він багато в чому визначає подальшу долю людини і його важливість вкрай велика, тому ризикувати слід по мінімуму. Випускник школи, який хоче продовжити навчання у вищому навчальному закладі, повинен мати запасні варіанти, які допоможуть реалізувати його бажання отримати якісну освіту.

Результати будь-якого випробування часто неможливо прогнозувати Результати будь-якого випробування часто неможливо прогнозувати. Єдиний державний іспит (ЄДІ) в цьому випадку не виняток. Однак він багато в чому визначає подальшу долю людини і його важливість вкрай велика, тому ризикувати слід по мінімуму. Випускник школи, який хоче продовжити навчання у вищому навчальному закладі, повинен мати запасні варіанти, які допоможуть реалізувати його бажання отримати якісну освіту.

Здавати ЄДІ з обов'язкових предметів - російської мови та математики - необхідно після ретельної підготовки і з найбільшою старанністю. Якщо бал на цих іспитах виявиться меншою від мінімального, то ні результату про здачу ЄДІ, ні атестата про повну загальну середню освіту випускник школи отримати не зможе. Зверніть увагу, що в ВУЗах приймають результати ЄДІ тільки з математики профільного рівня. Для результатів на цих іспитах справедливо одне правило - чим вони вищі, тим краще!

У випадку з необов'язковими для здачі іспиту предметами ситуація інша: навіть якщо ви отримаєте бали нижче мінімального порогового рівня, то на оцінку в атестаті це ніяк не вплине і ви все одно отримаєте документ про повну загальну середню освіту. Тому сміливо пробуйте свої сили в різних напрямках і вибирайте для здачі ЄДІ предмети, результати за якими можуть виявитися для вас хорошими запасними варіантами при вступі до ВНЗ.

невисока конкуренція

Найбільша вірогідність вступу до ВНЗ на бюджетне місце існує на напрямки, необхідні ЄДІ для яких здає мінімальну кількість випускників шкіл, - саме за цими напрямками низька конкуренція серед абітурієнтів. Якщо проаналізувати статистику вибору предметів для здачі ЄДІ випускниками шкіл в минулі роки, то незмінним лідером, що забезпечує нескладне вступ до ВНЗ, є ЄДІ з географії. Наприклад, в 2015 році з цього предмету ЄДІ здавали менше п'яти відсотків всіх випускників шкіл. Найчастіше це пояснюється тим, що школярі і їх батьки погано інформовані про цікаві та затребуваних на ринку праці напрямках, вступити на які можна тільки з результатами ЄДІ з географії.


ПРОПОЗИЦІЯ ВИЩЕ ПОПИТУ

ЄДІ з географії необхідний для вступу на велике число напрямків, широко представлених в російських університетах. Результати ЄДІ з географії обов'язкові для вступу на напрями - екологія та природокористування, гідрометеорологія, прикладна гідрометеорологія, метеорологія спеціального призначення, картографія та геоінформатика, військова картографія, географія. У деяких університетах результати ЄДІ з географії можуть знадобитися при вступі на напрями - ландшафтна архітектура, геологія, митна справа, лісове справу, грунтознавство, рекреація і спортивно-оздоровчий туризм, антропологія та етнологія та інші. Таким чином, напрямків для навчання у ВНЗ багато, а випускників з результатами ЄДІ з географії мало - робіть висновок.

ВІРИМО У СВОЇ СИЛИ

Випускники шкіл та їхні батьки вважають, що ще один ЄДІ з необов'язкового предмету доставить зайві проблеми і головний біль. Однак іспит з географії здати порівняно нескладно. Згадайте, в цьому році вся країна писала перший всеросійський географічний диктант і цілком успішно з цим впоралася. Завдання ЄДІ з географії в попередні роки включали відомості з основних розділів шкільного курсу - природа Землі, країнознавство, природокористування та геоекологія, географія Росії, населення світу, світове господарство. Багато питань були засновані на змісті курсу географії Росії. Близько половини завдань ЄДІ вимагали простого відтворення викладеного в підручниках матеріалу, вказівки на карті положення географічних об'єктів, інші - перевіряли здатність логічно міркувати, застосовувати знання для порівняння і пояснення географічних явищ.

ХОЧУ ВЧИТИСЯ В ЯРОСЛАВЛІ

У Ярославському регіоні також є ВНЗ, в якому результати ЄДІ з географії знадобляться - це Ярославський державний університет ім. П.Г. Демидова. На факультеті біології та екології ЯрГУ давно і успішно реалізується підготовка висококваліфікованих кадрів за напрямом «Екологія і природокористування», яке дозволяє стати дипломованим екологом-бакалавром, а при бажанні, в подальшому, і екологом-магістром. Такі фахівці затребувані в органах влади, державних і приватних компаніях, дослідницьких, виробничих і освітніх установах. У ряді випадків наявність еколога в штаті організації є вимогою законодавства, запобігає проблеми з наглядовими органами та громадськими організаціями.

У ряді випадків наявність еколога в штаті організації є вимогою законодавства, запобігає проблеми з наглядовими органами та громадськими організаціями

Еколог може успішно працювати в департаментах з охорони навколишнього середовища і природокористування, управліннях благоустрою та охорони навколишнього середовища, відділах екологічного нагляду і аудиту, державної екологічної експертизи та нормування, центрах лабораторного аналізу, технічних вимірювань, оцінки ризику та збитків здоров'ю населення, екоаналітичний лабораторіях, еколого -Біологічно центрах, екологічних проектних і юридичних організаціях, науково-виробничих об'єднаннях і центрах з охорони навколишнього середовища, б таніческіх садах і зоопарках, заповідниках і національних парках, науково-дослідних інститутах, вищих і середніх навчальних закладах. У всіх перерахованих вище організаціях, підприємствах і лабораторіях еколог має кар'єрне зростання від лаборанта до великого провідного спеціаліста і керівника.

Якщо ви мрієте бути лікарем, банкіром, юристом або космонавтом, але є сумніви у власних силах, обов'язково подумайте про запасні варіанти вступу до ВНЗ. При розумному підході «природокористування» цілком можна поєднати з економічною або юридичною напрямком діяльності, а космічна і медична екологія - це взагалі професії майбутнього. Подумайте, адже шлях до виконання вашої мрії зараз цілком може лежати через ЄДІ з географії.

Михайло Тарасов, співробітник ЯрГУ, консультант з профорієнтації школярів ЯрПЦУ (За матеріалами інтернет-журналу Ярославська Наука )