Акорди. Школа гри на гітарі.

  1. ГАММИ

Леонід Гурульов

Одночасне звучання трьох і більше звуків різної висоти називається акордом. Якщо звуки, що входять в акорд, програти послідовно один за іншим, то це буде арпеджіо. Ну ось, бачите, які ми з Вами розумні стали, такі слова вчимо. Залишилася справа за малим: розучити наступні вправи. Сподіваюся, пальці у Вас в вузол не зав'язуються вже. Чуть-чого, не соромтеся, допомагайте поставити палець правильно іншою рукою. Фаланги пальців не стискаючи (особливо це стосується для пальців лівої руки). Струни затискає подушечками пальців, не торкаючись інших струн. Говорити, звичайно, можна дуже багато, давайте краще перейдемо до справи.


Не буду створювати MIDI-файл для цих вправ. Тут, в общем-то, немає великих труднощів. Зверніть увагу на ключові і випадкові знаки альтерації. Просто хороша вправа для розвитку пальчиків обох рук і тренування орієнтації по грифу гітари. Якщо є труднощі в знаходженні ноти, то просто вираховуйте по ладів. Нагадаю, що один лад - півтону.

Давайте розучимо невелику Прелюдію Матео Каркасси. Якраз для закріплення теми акордів. У нотах не вказані динамічні відтінки, але ми їх з Вами зробимо самі, вірно адже? Що ми будемо просто так "тарабанити" по струнах? Як завжди звернемо увагу на ключові і випадкові знаки.

послухати
послухати .

ГАММИ

Якщо побудувати звукоряд в певній послідовності від будь-якого звуку і закінчити таким же однойменною звуком, то це побудова буде називатися гамою. Які гами бувають, буде детально описано в розділі "Теорія". А у нас завдання на сьогоднішній день постаратися розвинути техніку гри. У цій справі незамінний помічник - "гами". Чомусь більшість початківців музикантів кривляться тільки від однієї згадки гам, але ми не будемо уподібнюватися таким поганим хлопчикам і дівчаткам. Ну ладно, жарти в сторону. Я ще трохи поясню про ПОЗИЦІЇ, і ми почнемо вчити гами.

Звукоряди всіх програних нами вправ і п'єс не перевищували п'яти ладів, тобто вони були написані в першій позиції. Якщо ліву руку пересунути так, щоб перший (вказівний) палець знаходився на другому ладу, а решта на наступних, то це буде друга позиція. А якщо вказівний палець поставити на третій лад, то це вже буде третя позиція. Таким чином, позиція визначається місцезнаходженням вказівного пальця. У нотах позиції позначають римськими цифрами: I, II, III, IV і т.д. Ми ще докладніше будемо розглядати про позиції, а це було невелике знайомство з ними. А тепер давайте візьмемося за гаммочкі. Ух! Як я їх любив, до сих пір ... Ну ладно, залишимо в спокої моє рожеве дитинство, а краще запам'ятаємо, що гами слід вивчити напам'ять і грати їх двома пальцями правої руки - i, m, вважаючи на "два, три, чотири ". Не буду грати MIDI-файл, і так, по-моєму все з дитинства співали "до-ре-мі-фа-соль-ля-сі ..." і там далі про таксі. Вивчайте.

Вивчайте

Я вже говорив, що більш детальніше про гамах, їх будову ми будемо проходити на "Уроки теорії", а зараз пропоную Вам розучити гаму "ля-мінор". Зверніть внманіе на випадкові знаки.

Зверніть внманіе на випадкові знаки

І остання тема перед наступною, досить-таки складною для початківців, але про це пізніше. А зараз коротко познайомимося з синкопе і вивчимо вправу. Ритмічна послідовність, при якій відбувається розбіжність ритмічного і метричного акцентів, називається синкопе. Якщо простіше, то це буде виглядати так: ми вже проходили про чергування сильних і слабких долей. І ось, якщо виділяється не сильна, а слабка частка такту, то це якраз і є синкопа. Зрозуміло, я думаю? Абсолютно нічого складного. Я Вам зараз приведу вправу, потім озвучу його, і Ви все прекрасно почуєте.

послухати
послухати .

найвигідніші онлайн позики через систему контакт терміново оформляють в CreditPlus.

У нотах не вказані динамічні відтінки, але ми їх з Вами зробимо самі, вірно адже?
Що ми будемо просто так "тарабанити" по струнах?
Зрозуміло, я думаю?