Акредитація журналістів

  1. Акредитація журналістів ПРОЦЕДУРА АКРЕДИТАЦІЇ МІСЦЕВИХ ТА ІНОЗЕМНИХ ЖУРНАЛІСТІВ В МІНІСТЕРСТВІ ЗАКОРДОННИХ...
  2. щорічна акредитація
  3. короткострокова акредитація
  4. Основи для відмови і припинення акредитації:

Акредитація журналістів

ПРОЦЕДУРА АКРЕДИТАЦІЇ МІСЦЕВИХ ТА ІНОЗЕМНИХ ЖУРНАЛІСТІВ В МІНІСТЕРСТВІ ЗАКОРДОННИХ СПРАВ РЕСПУБЛІКИ ВІРМЕНІЯ

ПРОЦЕДУРА АКРЕДИТАЦІЇ МІСЦЕВИХ ТА ІНОЗЕМНИХ ЖУРНАЛІСТІВ В МІНІСТЕРСТВІ ЗАКОРДОННИХ СПРАВ РЕСПУБЛІКИ ВІРМЕНІЯ

Справжнім, Міністерство закордонних справ (МЗС) визначає щорічну акредитацію вірменських засобів масової інформації та журналістів зарубіжних засобів масової інформації (ЗМІ), що працюють на основі законодавства зарубіжних країн, а також процедуру короткостроковій акредитації відвідують Вірменію іноземних журналістів.

щорічна акредитація

згідно закону РА «Про масової інформації», а також рішенням уряду РА N 333-Н, від 3-го березня 2004 року, яким установлено «Зразковий порядок акредитації журналістів у органах державного управління Республіки Вірменія» для висвітлення діяльності МЗС Республіки Вірменія кожен грудень проводиться щорічна акредитація вірменських ЗМІ і кореспондентів закордонних ЗМІ, що працюють на основі законодавства зарубіжних країн, оголошення про який публікується не менш ніж за місяць.

Термін річний акредитації закінчується 31-го грудня поточного року.

Наступна заявка на акредитацію повинна бути заповнена онлайн, до якої, поряд із заявою, повинні бути додані такі документи:

  • Коротка автобіографія (в форматі .pdf або .jpg на одному з наступних мов: вірменський, російська, англійська або французька),
  • Дійсний документ, що засвідчує особу: ідентифікаційна карта або паспорт. Якщо термін дії паспорта продовжено, необхідно також прикріпити копію сторінки, що підтверджує дійсність документа (у форматі .pdf або .jpg),
  • Фотографія для документа для акредитаційної картки (в форматі .jpg),
  • Офіційний лист із підписом і печаткою директора або головного редактора ЗМІ (в форматі .pdf або .jpg на одному з наступних мов: вірменський, російська, англійська або французька).

Заявка на акредитацію розглядається протягом 7 (семи) робочих днів з моменту отримання заявки, після чого на контактну адресу ЗМІ відправляється лист про прийняте рішення. При необхідності термін розгляду заявки може бути продовжений, про що журналіст / засіб масової інформації додатково буде повідомлено. Після підтвердження заявки представнику ЗМІ надається номінальна картка, яка є офіційним документом для входу в МЗС.

Для висвітлення заходів, організованих з боку МЗС, запрошуються виключно представники ЗМІ, які мають річну акредитаційну картку.

короткострокова акредитація

Діяльність іноземних журналістів, які відвідують Вірменію на короткий термін і працюють на основі законодавства іноземної держави, здійснюється виключно за наявності акредитації МЗС.

Для короткострокової акредитації необхідно заповнити наступну онлайн-заявку на акредитацію, не менше ніж за 10 робочих днів до початку діяльності журналіста в Вірменії, з додатком наступних документів:

  • коротка автобіографія (в форматі .pdf або .jpg на одному з наступних мов: вірменський, російська, англійська або французька),
  • дійсний документ, що засвідчує особу (ідентифікаційна карта або паспорт). Якщо термін дії паспорта продовжено, необхідно також прикріпити копію сторінки, що підтверджує дійсність документа (у форматі .pdf або .jpg),
  • офіційну фотографію для акредитаційної картки (в форматі .jpg),
  • офіційний лист за підписом і печаткою директора або головного редактора ЗМІ (в форматі .pdf або .jpg на одному з наступних мов: вірменський, російська, англійська або французька), в якому повинно бути чітко зазначено ім'я та прізвище журналіста (в разі журналістської групи - всіх членів групи), а також початок і кінець діяльності журналіста або журналістської групи в Вірменії. Вільні журналісти (фрілансери) можуть представити лист з власним підписом, з ідентичним змістом,
  • програму візиту, коли фотографуються - місця зйомок, відповідно до графіка, інформацію про засоби / апаратурі для зйомок (безпілотний літаючий апарат (відтепер: БПЛА), камера і т.д.), а також передбачені зустрічі / інтерв'ю з державними чиновниками.

Інформацію про технічну характеристику продукції, що ввозиться апаратури необхідно відправити на електронну адресу [email protected] , Вказавши в заголовку «accreditation_tech_pass».

Oна повинна включати:

  • назва і модель знімальної апаратури,
  • копії технічних паспортів відеокамери і фотоапарата, з метою їх ввезення без мита,
  • копію технічного паспорта БПЛА (в якому буде вказана максимальна висота польоту, потужність відеокамери БПЛА і т. д.),
  • копію дійсної на території Вірменії страховки БПЛА,
  • заявку на дозвіл зйомок із застосуванням БПЛА.

Короткострокова акредитація представників іноземних ЗМІ здійснюється відповідно до термінів в'їзної візи до Вірменії.

Якщо журналіст є громадянином країни, яка не має візовий режим з Республікою Вірменія, то акредитація здійснюється з урахуванням термінів, зазначених у представленому журналістом офіційному листі, який, однак, не повинен перевищувати 3 (трьох) місяців.

У разі необхідності, за наявності відповідної візи, може бути розглянута можливість продовження терміну акредитації на основі письмової заяви, відправленого в МЗС.

З порядком оформлення і видачі віз можете ознайомитися тут .

Інформація про задоволення чи відмову в акредитації надається протягом 5 робочих днів з дня отримання заявки. При необхідності термін може бути продовжений, про що журналіст буде повідомлений додатково.

Основи для відмови і припинення акредитації:

Заявки, подані в МЗС Республіки Вірменія, можуть бути відхилені на наступних підставах:

  • недотримання термінів подачі заявки,
  • надання неправильних особистих даних,
  • неповне та / або неточне уявлення обов'язкових для подачі заявки документів і їх невиправлення навіть після запиту з боку представника МЗС,
  • неподання або відмову у в'їзній візі в Республіку Вірменія, коли це необхідно.

Згідно зразкового порядку акредитації журналістів у державних органах Республіки Вірменія, МЗС може припинити акредитацію журналіста, якщо журналіст:

  • рішенням суду був визнаний недієздатним або частково дієздатним,
  • був засуджений за умисний злочин, і його / її судимість не була погашена або знята,
  • поширив інформацію про діяльність державного органу, яка не відповідала дійсності, що було підтверджено рішенням суду,
  • аккредитующее журналіста агентство звернулося з проханням про припинення акредитації,
  • ЗМІ, яке акредитувало журналіста, припинило свою діяльність і / або був припинений випуск всіх засобів інформації, представлених журналістом,
  • Журналіст порушив представлені йому заздалегідь положення внутрішнього регламенту МЗС або іншого державного органу,
  • Порушив юридичні обмеження зйомок на території Вірменії.