Стартувала вступна кампанія. «ФАКТИ» публікують рейтинг вузів і ціни в найвідоміших університетах країни
У понеділок, 11 липня, в Україні стартувала вступна кампанія. Всі університети країни будуть приймати документи до 27 липня включно. Ті, хто збираються здавати творчий конкурс або вступні іспити, повинні подати документи до вузу до 20 липня. А рейтингові списки рекомендованих до вступу абітурієнтів університети зобов'язані оприлюднити не пізніше полудня 1 серпня.
Абітурієнти вже знають підсумки тестування і можуть оцінити свої шанси на вступ в той чи інший університет. Якщо результати тестів низькі і абітурієнт розуміє, що надходити на бюджетну форму навчання немає сенсу, він може подати документи одразу на контракт, зазначивши це в своєму електронному заяві. Щоб допомогти абітурієнтам у виборі університетів, «ФАКТИ» публікують рейтинг кращих вузів країни і вартість навчання в них.
Як уже повідомляла наша газета, заяви в цьому році можуть бути тільки електронними - тепер абітурієнти подають документи виключно через Інтернет. Всі заяви подаються на сайті, який так і називається - «Електронний вступ» ( ez.osvitavsim.org.ua ). На цьому сайті абітурієнт реєструється, створює «особистий кабінет» і подає свої заяви. Після цього ваші заяви з'являться в загальному рейтингу абітурієнтів на ту чи іншу спеціальність. З цим рейтингом можна ознайомитися на сайті www.vstup.info. Там же можна кожен день відслідковувати ситуацію - ви будете бачити, які ще абітурієнти та з якими балами пробують вступити на вашу спеціальність, і зможете зрозуміти, за яким із пріоритетів проходите на бюджет.
Подаючи заяви, потрібно розставляти їх у порядку пріоритетності, тобто вказувати, в який вуз ви хочете потрапити в першу чергу, а в який в другу, в третю і так далі.
- Кожному зі своїх 15 заяв абітурієнт привласнює пріоритетний номер, - пояснила в інтерв'ю «ФАКТАМ» перший заступник міністра освіти Інна Совсун. - Для цього потрібно заздалегідь визначитися, в який вуз на яку спеціальність ви найбільше хотіли б вступити. Наприклад, кращим варіантом ви вважаєте англійську філологію в університеті імені Тараса Шевченка. В такому випадку ви привласнюєте цій заяві перший пріоритет. Другий пріоритет ви віддаєте заяви, за яким хотіли б вступити в тому випадку, якщо не потрапите за конкурсом на англійську філологію в університет Шевченка. До цього питання потрібно підходити дуже серйозно, тому що після подачі заяви змінити пріоритети вже буде неможливо.
- Якщо я поступила на бюджет за першим пріоритетом, але раптом передумала і захотіла вчитися у вузі, який вказала другим, чи зможу я це зробити?
- Ні. Якщо ви вступаєте на першу пріоритету, всі інші заяви автоматично анулюються. Якщо ж за першим пріоритетом ви не пройшли, але надійшли по другому, ви будете зараховані саме в той вуз і на ту спеціальність, які ви вказали другим пріоритетом. Всі інші заяви теж анулюються.
- А якщо я поступила на бюджет по другому пріоритету, але все одно хочу вчитися в тому ВНЗ, який вказала першим, чи можу вступити до цього вишу на контракт?
- Так. Для цього ви повинні прийти до приймальної комісії і написати відповідну заяву.
Ще одне важливе правило: в цьому році абітурієнтам дозволено вступати на п'ять спеціальностей.
- Спеціальності можуть бути абсолютно різними, - пояснила Інна Совсун. - Головне, щоб їх було не більше п'яти. При цьому кожен абітурієнт може подати до ВНЗ до п'ятнадцяти заяв. Якщо людина точно знає, що хоче стати, наприклад, юристом, він вибирає одну-єдину спеціальність «юриспруденція» і подає заяви саме на неї в п'ятнадцять різних університетів. Якщо ж абітурієнт з майбутньою професією не визначився, він може вибрати дві, три спеціальності або ж все п'ять можливих. Припустимо, людина вибирає журналістику, менеджмент, англійську філологію, юриспруденцію і рекламу. Заяви на ці спеціальності він розподіляє по різних університетах. В цілому дозволено подати не більше 15 заяв. А як їх розподілити, це вже справа самого абітурієнта.
Тим, у кого вдома немає Інтернету (наприклад, людина живе в далекому селі), в Міністерстві освіти радять звернутися за допомогою, наприклад, в районне заклад освіти. Єдині, кому все-таки потрібно приїхати до приймальної комісії, - пільговики. У приймальних комісіях будуть перевіряти справжність їх довідок.
Якщо ви подали електронну заявку, але навіть на наступний день не знайшли її на сайті www.vstup.info , Потрібно передзвонити до приймальної комісії вищого навчального закладу, в який збираєтеся вступати, і поцікавитися долею вашої заяви.
Можна дзвонити і в Міністерство освіти, в якому вже працює консультаційний центр з питань вступної кампанії, за телефонами: (044) 481-32-15 та (068) 951-25-13. Для вступників з Криму і з окупованих територій Донецької і Луганської областей окремі номери: (050) 550-54-11 та (080) 050-44-25.
Фото в заголовку Сергія Тушинського, «ФАКТИ»
Читайте нас в Telegram-каналі , Facebook і Twitter
Якщо я поступила на бюджет за першим пріоритетом, але раптом передумала і захотіла вчитися у вузі, який вказала другим, чи зможу я це зробити?А якщо я поступила на бюджет по другому пріоритету, але все одно хочу вчитися в тому ВНЗ, який вказала першим, чи можу вступити до цього вишу на контракт?