Аліменти для студента. Виплати на дитину при розлученні батьків можуть продовжити на час його навчання

  1. Аліменти для студента. Виплати на дитину при розлученні батьків можуть продовжити на час його навчання

Аліменти для студента. Виплати на дитину при розлученні батьків можуть продовжити на час його навчання

Якщо дитина після школи вступає до вузу або коледжу - виплату аліментів на нього можуть продовжити до закінчення навчання або 24 років. Такий законопроект підготовлений у Держдумі. Думки експертів розділилися: в студентському співтоваристві ідею підтримали, але ряд депутатів і громадських діячів вважають ініціативу надуманою.

Законопроект з поправками до Сімейного кодексу, що закріплюють право на аліменти для дітей у віці від 18 до 24 років у разі їх очного навчання, вніс на розгляд Держдуми депутат Мамед Абасов. На його думку, завершення навчання в школі, навіть якщо дитина досягла повноліття, чи не робить його фінансово спроможним. Якщо ж батьки розлучені, то отримати освіту належного рівня стає набагато складніше.

Уповноважений з прав студентів в Росії Артем Хромов ідею підтримав: при досягненні дитиною повноліття має бути передбачено укладення угоди про виплати з боку матері і батька. А у студента буде можливість відмовитися від отримання аліментів, якщо він залишиться жити з кимось із батьків. На його думку, якщо "сторонам" не вдається домовитися про виплати самостійно, їм має допомогти держава.

Втім, таку позицію не підтримав ще один омбудсмен - Уповноважений при президенті з прав дитини Павло Астахов. Він вважає пропозицію непродуманим. До того ж якщо законопроект буде прийнятий, для збереження рівних прав на навчання та отримання підтримки потрібно буде продовжувати до 24 років і державні виплати дітям-сиротам, яким призначена пенсія по втраті годувальника.

У соцмережах до законопроекту поставилися іронічно: блогери пропонують "не розмінюватися на дрібниці" і зобов'язати батьків утримувати дітей не до 24 років, а прямо до старості. Люди резонно зауважують: у нормальних батьків і так прийнято допомагати дітям-студентам. А "ухильниками" закон не допоможе.

Ірина Юр'єва

Як у них:

В Ізраїлі аліменти призначають не за фактом розриву стосунків чоловіка і жінки, а за фактом батьківства. Тобто аліменти можуть бути призначені на дитину, яка народжена не в шлюбі, якщо встановлено факт батьківства. Розмір виплат залежить від доходу батька за останні 12 місяців ( "тлуш маскорет"), при цьому суд враховує вік і потреби дитини.

У США аліменти - child support - розраховуються виходячи з сукупного доходу матері і батька. Більш багатий батько бере на себе 60% встановленої судом суми витрат, менш забезпечений - 40%. Якщо батьки домовляються, що дитина половину часу проводить в будинку матері, а другу половину - живе з батьком, аліменти не платить ніхто.

У Франції система віддалено нагадує нашу, російську. Розмір виплат залежить від доходів батьків і кількості дітей. На одну дитину треба віддати 13,5% зарплати. Якщо дітей двоє - по 11,5% за кожного.

думка

Борис Альтшулер, голова громадської організації "Право дитини":

- Знаєте анекдот: поганий той батько-академік, який не містить дітей до пенсії ... А якщо серйозно, то ініціатива здається мені дивною, а привід - надуманим. У нас величезна проблема з утриманням дітей, батьки яких розлучилися, до 18 років. Регіони неповним сім'ям не допомагають. Суди приймають рішення про примусове стягнення аліментів, але батьки нерідко їх ігнорують і просто ховаються. Матері змушені тягнути весь тягар відповідальності за дитину на себе. У всьому світі невиконання судового рішення суворо карається. У нас же проблему ухильників обговорюють роками, але з місця справа не рухається. Вважаю, що створення фонду по виплаті аліментів на неповнолітніх дітей - це куди більш важливе завдання. Такий фонд міг би вирішити матеріальні проблеми мільйонів неповних сімей і позбавив жінок від принизливих баталій за право отримувати матеріальну підтримку від колишнього чоловіка.

"Російська газета" - Тиждень №6774 (203)
Кількість показів: 1003
Дата зміни: 01.10.2015 12:18:55