- Варіанти видання альбому
- Аліса - Шабаш - вінілова платівка
- Трек-лист альбому
- Аліса - Шабаш - слухати онлайн
- Аліса - Шабаш - відеоверсія концерту
«Шабаш» - альбом групи « Аліса », Основою для якого послужила однойменна концертна програма. Концерт, покладений в основу платівки, музиканти зіграли в столичних «Лужниках» 28 жовтня 1990 року. Пізніше фонограма допрацьовувалася в студії, причому більшість партій було записано заново. Альбом присвячений пам'яті Олександра Башлачева .
В кінці 80-х років Костянтин Кінчев написав досить багато пісень, які з різних причин не вписалися в альбом « шостий Лісничий », Проте регулярно виконувалися на акустичних концертах 1987-89 років. Ці твори сильно відрізнялися від того, що група робила раніше - поезія в текстах стала глибшою, а аранжування композицій помітно ускладнилися. Записувати такий матеріал музиканти хотіли на новому якісному рівні. Ситуація ускладнювалася тим, що до початку роботи над новою платівкою група посварилася зі звукорежисером Віктором Глазкова і користуватися студією «Тонваген», на якій були записані попередні роботи, а також частина альбому « Ст. 206. частина 2 », Стало неможливо.
Пошук студії привів групу «Аліса» до Франції, де на той момент вже був записаний збірник групи «Кіно» « Останній герой ». Як розповідав в інтерв'ю газеті «Антракт» в 1990 році тодішній директор колективу Алік Тимошенко, французькі продюсери вклали в запис близько 45 000 франків. Музиканти записали кілька пісень, проте залишилися незадоволені результатом і не стали записувати альбом повністю. У підсумку, співпраця з французами припинилося, а доля зробленої у Франції фонограми залишається невідомою.
В кінцевому підсумку музиканти вирішили записати концертний альбом. До роботи над диском в якості звукорежисера був запрошений Андрій Худяков, який і створив щільний живий саунд пластинки. В кінці жовтня 1990 року «Аліса» зіграла чотири концерти в «Лужниках», записавши один з них на пересувну 24-канальну апаратуру студії ВПТО «Відеофільм», а інший знявши на відео. При цьому в документальному фільмі «Рок-н-рол - це не робота» Петро Самойлов визнав, що по звуку був цікавіше концерт, який знімали на відео, а за дією - той, що ліг в основу альбому. Подальша робота проходила в студійних умовах.
Відступ. За словами Андрія Худякова, звук писався на всіх чотирьох концертах. Однак, у вихідних даних альбому йдеться тільки про одне з них - останньому. Також тільки про двох виступах говорять музиканти в документальному фільмі.
Від концертного звучання в підсумковій версії альбому «Шабаш» залишилися лише барабани, бас-гітара і деякі гітарні партії. Вокал був повністю Перепет Кінчевим заново, за винятком пісні «Все це рок-н-рол». Щоб створити щільний саунд, музиканти прописували по кілька гітарних партій, поєднуючи їх воєдино. У ряді композицій в унісон звучать до п'яти гітар. Також багато часу було приділено запису клавішних інструментів. Студія «Відеофільм» мала у своєму розпорядженні величезним банком семплів, які музиканти активно використовували в пошуках нового звучання. Фінальна стадія роботи мала на увазі монтаж звуку залу і підгін «зального співу» під записаний в студії вокал Костянтина.
Варіанти видання альбому
«Шабаш» став першим і єдиним альбомом, випущеним групою «Аліса» за свої гроші. У 1990 році було засновано однойменне мале підприємство, яке й займалося випуском вінілових платівок. На концертах вони продавалися по 40 рублів, однак члени фан-клубу «Армія Аліса» при пред'явленні атрибутики та офіційних видань трьох попередніх платівок отримували знижку і могли придбати вініл за 25 рублів.
Перше видання альбому з'явилося в 1991 році. Невеликим тиражем музиканти випустили його самостійно. У тому ж році група уклала контракт з фірмою Moroz records, яка відразу ж перевидала «Шабаш» під своїм логотипом.
Розворот конверта пластинки
Перше CD-видання альбому з'явилося в 1993 році. Реліз здійснила компанія A-Ram, випустивши роботу на одному диску без пісні «Все це рок-н-рол». Тоді ж компанія Moroz records випустила «Шабаш» на магнітофонних касетах в форматі подвійного видання (дві окремі касети). У 1995 році альбом перевидає компанія «Звукорекі».
Восени 1997 року «Шабаш» вперше був виданий на CD в повній версії. Матеріал альбому пройшов процедуру ремастерінга і за словами Кінчева став звучати так, як треба. Реліз подвійного видання здійснила компанія Extraphone. Спочатку диски поширювалися в jewel-box з багатосторінковим буклетом, але пізніше коробочка стала вкладатися в картонний сліп-кейс.
У 2009 альбом перевидає компанія Real records в складі колекційного боксу на двох окремих дисках. До цього релізу було зроблено нове оформлення, витримане в кольорах серії. Окремо диски офіційно не поширювалися. У 2014 році двійник знову вийшов на вінілових пластинках.
У 2016 році альбом групи "Аліса" "Шабаш" перевидає компанія "Містерія звуку". На цей раз видавець поміщає всі пісні на один диск, скоротивши запис шуму залу на початку фонограми і в її фіналі. Крім того, в буклеті були виправлені старі помилки, але замість них з'явилося кілька нових. Диск вийшов у форматі шестисмугового діджіпака з багатосторінковим буклетом.
Аліса - Шабаш - вінілова платівка
Перше видання альбому «Шабаш» на вінілі було досить простим з оформлення. Диски були упаковані в конверти, на внутрішньому розвороті яких розміщувалася чорно-біла фотографія музикантів. На яблуках пластинок красувалася стилізована під зірку буква «А». На виданні від фірми Moroz records до цього лого додали логотип видавця.
У 2014 році альбом перевидає компанія «Р-Концерт» в рамках ювілейної серії «Аліса ХХХ». Конверт пластинки отримав нове оформлення, в якому канонічного була відведена лише мала частина. Альбом надрукований на 180-граммовом вінілі чорного кольору, виробництво якого велося в Німеччині. Друк на конвертах виконана рельєфним тисненням.
Трек-лист альбому
Основою концертного альбому групи «Аліса» «Шабаш» послужили пісні, написані Костянтином Кінчева в 80-х роках. Деякі з них раніше видавалися на альбомах « енергія »(« Моє покоління »і« До мене »),« блокада »(« Червоне на чорному ») і« Шостий Лісничий »(« Стерх »). В цілому ж платівка складена з нового ексклюзивного матеріалу.
- шабаш
- Жар бог шуга
- біс паніки
- човен (Текст Су Ши)
- моє покоління
- До мене
- Стерх
- Вітер водить хоровод
- чую загибель
- Червоне на чорному
- Все це рок-н-рол
- Сутінки
- Шабаш-2
- Нова кров
- Все в наших руках
Під час студійної роботи було записано ще чотири пісні, які регулярно виконувалися на концертах на початку 90-х років. Однак, оскільки вони не вкладалися в хронометраж диска, їх залишили за бортом.
Аліса - Шабаш - слухати онлайн
Учасники записи
- Костянтин Кінчев - вокал, акустична гітара;
- Петро Самойлов - бас-гітара, бек-вокал;
- Ігор Чумичкін - гітара, бек-вокал;
- Андрій Шаталін - гітара;
- Андрій Корольов - клавіші, бек-вокал;
- Михайло Нефьодов - барабани.
При виданні альбому на магнітофонних касетах компанія Moroz records допустила опечатку і вказала ім'я барабанщика як Михайло Федоров.
Аліса - Шабаш - відеоверсія концерту
Програму «Шабаш» в жовтні 1990 року група «Аліса» зіграла в «Лужниках» за два дні чотири рази. Виступи пройшли 27 і 28 жовтня з початком о 14:00 і 19.00. Основою для концертного альбому послужила запис останнього, четвертого виступу. Який з них був знятий на відео достовірно невідомо.
У документальному фільмі «Рок-н-рол - це не робота» бас-гітарист колективу Петро Сергійович Самойлов згадує, що відео вийшло дуже нудним. Можливо, саме ця обставина послужила перешкодою для видання альбому на носіях.
На запитання відвідувача офіційного сайту групи «Аліса» про те, чи можна сподіватися на видання відеоверсії «шабашу» в 2003 році Костянтин Кінчев дав ствердну відповідь. Однак, на DVD запис на випущена до сих пір. По всій видимості, сподіватися на її публікацію вже безглуздо.
До розділу: АЛЬБОМИ ГРУПИ "АЛІСА"