Алмаз. Властивості, ціна, фото і догляд за каменем

  1. ІСТОРІЯ КАМЕНЮ
  2. ЦІНА
  3. ЦІКАВІ ФАКТИ
  4. ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ
  5. МАГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ
  6. ЯК ВІДРІЗНИТИ ВІД підробки
  7. Догляд за КАМЕНЕМ


ограновані алмази   Алмаз по праву називають царем всіх самоцвітів

ограновані алмази

Алмаз по праву називають царем всіх самоцвітів. Це камінь обраних, відважних, сильних, непереможних. У всі часи він був символом багатства і переваги. Рідкісна краса алмазу і унікальні властивості цього каменю підкорювали серця мільйонів людей - від простих робітників до царських осіб. Алмаз був талісманом Бонапарта Наполеона, Юлія Цезаря і Людовика IV. Згідно зі старою легендою, алмаз був створений божеством Шахт, яке розтерли в пил по одному коштовного каменя кожного виду і кольору і поєднало їх в новий самоцвіт.

ІСТОРІЯ КАМЕНЮ

Кільце з діамантом

Точний час появи алмаза визначити досить складно, з упевненістю можна лише сказати, що в Європі алмаз використовувався вже в V-VI століттях до н.е., правда, в той період він особливо не цінувався. Заслуги алмазу були по достоїнству оцінені порівняно недавно, трохи більше півстоліття тому. Саме в цей час досвідчені майстри навчилися огранювати щодо непоказний природний камінь алмаз в бездоганний блискучий діамант. Камінь відразу ж став улюбленцем Агнеси Сорель (фаворитки французького короля Карла VII), з чим і пов'язують небувалу популярність алмазу в той час.

В середні віки алмазні прикраси носили виключно царські особи. Огранювання алмаза була тривалий час дуже дорогої і тому аж до XVIII століття алмази носили ограновані, а лише злегка відкориговані. Як правило, оправу для таких каменів робили спеціально закритою, щоб через неї не міг проникнути сонячне світло. У Росії алмаз був відомий вже у 1073 році, правда, в ювелірних прикрасах цей камінь почали використовувати тільки в 1500 році.
У Росії в період правління Катерини II в моду увійшли діаманти. У мемуарах придворного ювеліра цариці І. Позье сказано: «Дами навіть порівняно низького звання ніколи не виїжджають з дому без дорогоцінних уборів, як правило, самих діамантів на них буває на 10-13 тисяч рублів».
Аж до середини XIX століття алмази в Росії були тільки привізними. В основному російські майстри використовували алмази з Індії. Лише в 1829 році на Середньому Уралі (на Хрестовоздвиженському золотій копальні) були виявлені поклади алмазів.
У другій половині XIX століття практично всю Європу охопила «діамантова лихоманка», яка тривала цілих 100 років. Протягом цього періоду запаси алмазів по всьому світу нещадно спустошувалися, поки в 1888 році не утворився синдикат «De Beers». З тих самих пір почалася нова історія діамантів. За весь час свого існування синдикат сконцентрував в своїх руках 75% світового виробництва алмазів.

ЦІНА

неограненний алмаз

Вартість діамантів визначається за методикою 4С, яка включає в себе чотири основних критерії:

1. CARAT - вага каменю;
2. CUT - якість ограновування;
3. COLOR - колір;
4. CLARITY - чистота.

Вага алмазів вимірюється в метричних каратах. Грам - це 5 карат, тобто один карат дорівнює 200 мг. Камені, вага яких становить 15 і більше карат, вважаються рідкісними, а ті, які важать більше 100 карат - унікальними. За рік у світі видобувається близько 26 т алмазів. Найбільш популярні у масового споживача діаманти вагою 0,1 карата. Ціна такого каменю близько 200 доларів. Примірники масою від 1 карата, коштують від 5 тис. Доларів за одиницю ваги.

Найбільше значення при визначенні ціни каменю має якість його огранювання. Якщо алмаз огранований неправильно, то ні про яку гру світла і красою не може бути й мови. Ключову роль в обробці грає відношення глибини і площі поверхні діаманта до його діаметру. Пропорційність каменю оцінюється за п'ятибальною шкалою GIA від доброякісної до ідеальної.

ЦІКАВІ ФАКТИ

Алмаз Куллінан розбитий на 9 частин

  • Середній вік алмазів близько півтора мільярдів років.
  • Алмази утворюються на величезній глибині (понад 200 км). Добути їх з глибин, досяжних для людини, можна тільки завдяки вивержень вулканів.
  • Усередині алмазу звук поширюється в кілька разів швидше, ніж в повітрі.
  • Алмаз є рекордсменом не тільки по твердості, але і по теплопровідності.
  • Діаманти горять при температурі вище 900 ° C. Після такого теплового впливу від алмазів не залишається і сліду.
  • Одним з найбільших алмазів у світі є Куллінан вагою в 3106,75 карат, який був знайдений в Південній Африці. Саме його знахідка і послужила поштовхом до «діамантового лихоманці» в Європі. Правда, камінь розділили на кілька частин - кілька Великих і кілька Малих «зірок Африки». Згодом «Велика Зірка Африки» загальною вагою в 530.2 карата стала окрасою британського королівського скіпетра, а «Друга Зірка Африки» (вага 317.4 карат), є окрасою британської корони.
  • У 1909 році в одній з південноафриканської шахт був знайдений алмаз вагою в 30,82 карат, який після ограновування французьким майстром став знаменитим діамантом «Блакитне серце». Зараз прикраса знаходиться на одній з діамантових виставок в США.
  • Самий великої не огранований алмаз важить 1029 кг. Цей унікальний мінерал є Зіркою BPM 37093 - Люсі, яка знаходиться на відстані близько 50 світлових років від Землі.

ЛІКУВАЛЬНІ ВЛАСТИВОСТІ

алмази

Як і будь-який натуральний камінь, алмаз відрізняється унікальними лікувальними властивостями.
Літотерапевт стверджують, що алмазні прикраси:

  • знижують високу температуру;
  • знімають втому;
  • борються з інфекціями;
  • активізують обмін речовин;
  • усувають безсоння;
  • оберігають від хвороб шлунка;
  • лікують склероз;
  • допомагають при шкірних захворюваннях;
  • запобігають утворенню ниркових каменів;
  • лікують шизофренію і депресію.

В середні віки алмаз використовували як омолоджуючий засіб, тому що тонкі вібрації цього натурального мінералу не тільки стимулюють серце і мозкову діяльність, але і сприятливо впливають на роботу нервової системи.

МАГІЧНІ ВЛАСТИВОСТІ

У давнину дорогоцінний алмаз використовували як протиотруту.
Цей натуральний камінь уособлював хоробрість, твердість духу, досконалість і влада. Не дарма довгий час алмазні прикраси носили виключно члени царських сімей.
Зараз алмаз є скоріше символом чистоти душі і невинності. Існує думка, що натуральний алмаз здатний принести своєму власникові щастя і удачу у всіх починаннях. Правда, камінь цей найкраще отримувати в подарунок, ніж купувати самому. На Сході вважають, що якщо камінь був куплений, то його не можна носити протягом семи років, інакше камінь принесе своєму господареві загибель.
Цікаво, що магічні властивості алмазу пов'язують і з його забарвленням. Наприклад, алмаз з зеленим відтінком вважається оберегом материнства і символом міцної сім'ї.

ЯК ВІДРІЗНИТИ ВІД підробки

Браслет з алмазами

Виявити підробку досить легко:

  • Натуральний камінь має подвійну заломленням. Пропустіть через діамант промінь світла, він повинен розщепнутися на два променя.
  • Покладіть камінь плоскою стороною на журнал. Якщо ви можете прочитати надрукований текст, швидше за все, перед вами підробка.
  • Подивіться крізь камінь на сонці. Відомо, що натуральний камінь має високий ступінь заломлення, яка і дозволяє йому виблискувати сильніше будь-якого іншого каменю.
  • Перший промінь поширюється прямо, в той час як другий повинен відхилитися в сторону.
      Відомо, що натуральний діамант може не тільки подряпати скло, але навіть розрізати його.
      Щоб перевірити справжність каменя, просто затисніть його на якийсь час в руці. Як і будь-який інший дорогоцінний камінь, алмаз не повинен швидко нагріватися.
      Діаманту не зашкодить навіть наждачний папір. Якщо від неї залишаються сліди - сумнівів немає, перед вами підробка.

Догляд за КАМЕНЕМ

  1. Алмаз є найтвердішим мінералом планети, але, не дивлячись на це, найкраще зберігати алмазні прикраси окремо від інших ювелірних виробів, адже цей натуральний камінь може сильно подряпати інші улюблені вами речі.
  2. Алмази не люблять різких перепадів температур.
  3. При чищенні алмазів не використовуйте агресивні хімічні засоби. Застосовуйте теплий мильний розчин.
  4. Раз на рік необхідно проводити глибоке очищення каменю:
  • Для початку промийте алмаз теплою водою.
  • Потім приготуйте суміш з нашатирного спирту (однієї частини) і води (трьох частин), помістіть туди камінь приблизно на годину.
  • Після цього ретельно почистіть камінь за допомогою щіточки.
  • В кінці обполосніть алмаз в чистій воді і відполіруйте його до максимального блиску за допомогою сухої м'якої тканини.

Цікаві статті:

mineralpro.ru 28.07.2016