Про те, як неорганізованість породила свавілля
Від редакції.
Шановні друзі, в нашу редакцію надійшов відкритий лист від колективу студентів Алтайського державного аграрного університету. Хлопці успішно захистили дипломи, але втрутилася реформа освіти - вищий навчальний заклад був позбавлений державної акредитації. У зв'язку з цим адміністрація відмовилася видавати випускникам дипломи державного зразка, а тепер підгодовує сніданками і страхає поліцією. Вчорашні студенти не знітилися: вони обійшли з пікетами весь Барнаул, вимагаючи їх вислухати. Наша спільна справа - змусити адміністрацію вузу виконати умови, видати хлопцям їхні дипломи.
Наша партія готова надати необхідну і можливу в даних умовах підтримку.
Давайте боротися разом, інакше про нас продовжать витирати ноги!
Ми - випускники ФГТУ ВПО «Алтайський державний аграрний університет». Коли вчилися, одночасно підробляли, щоб заплатити за навчання. Навчання обходилася дорого нам і нашим сім'ям, доводилося «затягувати паски тугіше», щоб платити.
У студентів-заочників були труднощі не тільки з грошима, у більшості є діти і сім'ї. Поєднувати роботу, сім'ю і навчання зовсім нелегко. Ми витратили гроші, нерви і найдорожче - час, яке вже не повернути. А після навчання нам просто не видали наші дипломи, так як освітні програми факультету "Землеобустройство і природокористування» не були акредитовані з вини вузівських босів, які вирішили "закрити" факультет разом з учнями на ньому студентами просто не подавши документи на державну акредитацію.
Перебільшена аналогія, але це все одно, що підірвати будинок разом з мешканцями там людьми. Виходить, в нашому сільськогосподарському краї не потрібен один з основних факультетів. На думку вузівських верхів, сільське господарство може існувати без знань про способи облаштування землі, її ресурсів і забезпеченні водою природи і населення. Може і без сільськогосподарських робітників, в тому числі і кваліфікованих, а також інженерів, сільське господарство може існувати? Виникає питання: а чи є воно у нас взагалі, це сільське господарство і сільськогосподарське виробництво?
Алтайський державний аграрний університет
Невже керівництво не розуміє, що даний факультет життєво необхідний? Не може людина жити як неандерталець, та й той уже землю окультурювати. Навіть мавпа вміло користується палицею-копалкою. Те, що ми спостерігаємо - це еволюція навпаки.
Ми зацікавлені в розвитку виробництва, тому як нам потрібна робота і можливість застосовувати свої знання на практиці на благо суспільства. Ось уже майже рік ми заручники замкнутого кола - кола пекла. Щоб були гроші, потрібно працювати. Щоб працювати, потрібна вища освіта. Щоб здобути освіту, необхідно заплатити гроші. Нам дуже складно організуватися в таких умовах, адже наші студентські ради та профспілки втратили свою головну функцію - боротися за інтереси студентів. Вони перетворилися в «гуртки за інтересами», які організовують дозвілля.
Нам немає на кого покластися, крім як на нашу ініціативну групу, адже навіть студенти, які ще навчаються, бояться нас підтримати. Ми повністю довіряли державному університету, наївно вважаючи, що держава завжди дбає за нас, поважали університет за те, що він дає нам знання.
Але минула, коли університети були союзниками і прихильниками своїх студентів. Ми для вузів - фінансові картки, різних кольорів і форм, а держава порушує закони, яке саме ж і встановлює. Адже виходячи з положень п. 9 ст. 34 ФЗ "Про освіту" в разі відсутності держ. акредитації у освітніх програм, нам повинні були запропонувати переклад на факультет, програми якого акредитовані, а не брехати нам, що акредитація є.
Нам було запропоновано вручити "заднім числом" диплом "місцевого розливу", стверджуючи, що немає різниці між цими дипломами. Але ми живемо в реальному житті, а не в фантазіях, і багато наших товариші на своїй шкурі дізналися, що відмінності все ж є - з таким дипломом дуже складно влаштуватися на роботу. Роботодавці йому не довіряють.
Ми усвідомили свої помилки і готові боротися. Ми знову просимо солідарності.
Ми потребуємо інформаційної, організаційної та політичної допомоги, сприяння в боротьбі за захист наших прав та інтересів.
Пікет "Простіше отримати диплом у Діда Мороза, ніж від сільгосп"
Протягом всього часу наші протестні дій на активістів організаційної групи безперервно чиниться тиск з боку адміністрації м Барнаула, виражене в непогодження пікетів, заявлених активістами (як це сталося 21.12.2015). Тоді ми "розсипалися" і "бомбанули" пікети по місту, в тому числі і у адміністрації м Барнаула з гаслом: "Сьогодні ви закрили роти студентам Агау, а завтра замовкніть самі", "Вимагаємо зупинити тиск на студентів Агау! Пікетування - не злочин! А їх законне право! ". Вони викликають поліцію, замість того, щоб повідомити, коли ж видадуть нам наші вистраждані дипломи. 28 грудня, напередодні Нового Року, боси Агау спробували "знешкодити" за допомогою поліції випускника Агау, що стояв з плакатом: "Простіше отримати диплом у Діда Мороза, ніж від сільгосп". Вузівська охранка попросила активіста "забратися по-хорошому", а потім викликала поліцію. Адміністрація міста Барнаула і поліція повністю встали на сторону гнобителів і вислуховують тільки одну сторону - сторону босів Агау.
А тепер нам ставлять умову про те, щоб ми йшли на "захист" вже захищених дипломів, щоб вузівська адміністрація уникла покарання за свої вчинки. Для чергового захисту диплома у нас відбирають заяву про вступ до Агау, за яким ми зобов'язуємося захиститися. Управлінці вузу відмовляються брати на себе будь-які зобов'язання з видачі диплома державного зразка і навіть не уявляють документи, що підтверджують акредитацію.
Висловлюючись повсякденною мовою, позиція адміністрації така: «Замовкніть, що не смикайте, йдіть на" перезахисту ", але те, що ви захиститеся - ми не гарантуємо, а навіть якщо і захиститеся, то немає гарантій, що отримаєте диплом державного зразка. Документів, що підтверджують акредитацію, у нас немає. Претензій ви пред'явити не зможете, так як договір ми не уклали. Зобов'язання тільки ви на себе берете, а Агау не буде цього робити. Вірте нам на слово, не дивлячись на те, що ми вам постійно брехали ».
Протести випускників Агау, яким не видають дипломи державного зразка
Знущатися над собою ми не дозволимо. Це наша принципова позиція. Знаєте, у людини повинні бути принципи. Але ми не жертви, ми будемо боротися за свої права, не дивлячись на те, що всі державні органи, в які ми зверталися, прислали "відписки". Мовляв, порушень ніяких в діях начальників немає.
Вихід з ситуації, що склалася ми бачимо тільки в колективних протестах студентів. Не тільки Агау, а й інших вузів, так як на нашому місці може опинитися кожен. Адже реформа освіти породила ще більший відрив керівників вузу, перетворивши їх з вчених в чиновників, від викладачів і студентів, створила передумови для свавілля і зловживань. При цьому борються студентських і викладацьких профспілок немає.
Неорганізованість людей породжує свавілля. З нами поводяться, як з рабами, так як дозволяємо себе так з нами вести. Але раб, яка усвідомила своє становище і готовий боротися - вже не раб.
Більш того, наші протести "розкрили" загальне пригнічення в вузі. Нам стало відомо, що з Агау звільнили викладачку - Надію Постникову, яка перебувала в декретній відпустці по догляду за третьою дитиною. Малятку на момент її звільнення було 3 місяці. Алтайський крайовий суд визнав дії Агау законними. Але нам все одно, чи законні вони чи ні: постраждала мати трьох дітей і її немовля. Її ми будемо підтримувати, тому що вона бореться за свої трудові інтереси, за інтереси кожного викладача і студента.
Ми слабкі, щоб дати організовану відсіч свавіллю, але ми готові боротися, адже тільки бореться перемагає. Навіть поразка у впертій боротьбі - це велика перемога, ніж перемога, легко виграна.
Випускники Алтайського державного аграрного університету
Може і без сільськогосподарських робітників, в тому числі і кваліфікованих, а також інженерів, сільське господарство може існувати?Виникає питання: а чи є воно у нас взагалі, це сільське господарство і сільськогосподарське виробництво?