The article has been automatically translated into English by Google Translate from Russian and has not been edited.
Володимир Висоцький і Марина Владі. Фото: svoboda.org
79 років від дня народження Володимира Висоцького. 25 січня 1938 року народився радянський актор, поет і бард. Протягом 16 років він був актором Театру на Таганці, де виконав більше 20 ролей, в тому числі прославившую його роль Гамлета. Крім того, Володимир Висоцький зіграв або озвучив ролі в 30 кінофільмах.
Але, схоже, найбільше Висоцького пам'ятають як автора і виконавця власних пісень. Хоча при його житті в СРСР вийшло лише 7 пластинок. Любили і слухали Володимира Висоцького і за кордоном. Так, в США до кінця 1980-х років було випущено 19 платівок з піснями Висоцького.
Америка Висоцького
Володимир Висоцький не раз бував в США разом з дружиною Мариною Владі. Вперше він приїхав в Америку в 1976 році. Тоді було записано інтерв'ю для телеканалу Сі-Бі-Ес для передачі «60 хвилин». Копії відеозапису зараз є в московському музеї Висоцького. Це інтерв'ю нагадує поєдинок фехтувальників. Від Висоцького намагалися отримати антирадянські відповіді на гострі питання. Але він не дав приводу для такої інтерпретації, і навіть ревні служителі КДБ не знайшли б, у чому його звинуватити.
Другий приїзд до Америки відбувся в 1977 році, коли він зустрівся з поетом Йосипом Бродським на квартирі у Михайла Баришнікова.
Йосип Бродський подарував Висоцькому невелику книгу своїх віршів «В Англії» (тираж був 60 примірників) з написом: «Кращому поетові в Росії, як усередині її, так і ззовні». Під час наступного приїзду в США в 1978 році Висоцький побував в Голлівуді, він хотів пробитися в західний кінематограф і зіграти головну роль у фільмі про долю свого друга, сценарій фільму він просив написати Євгена Євтушенка. У той приїзд Висоцький справив незабутнє враження на «зірок» кіно.
За спогадами режисера Мілоша Формана, коли Висоцький неголосно почав наспівувати під гітару, все стали прислухатися і попросили співати знову, хоча не розуміли слів, але відчували, що ці глибокі і чесні пісні виконуються душею і талановито. Про це написала в свій книзі Марина Владі. Вона зазначила, що поет підкорив професіоналів кіно та отримав найвищу їх оцінку.
Висоцький з дружиною в Лос-Анджелесі. Фото: svoboda.org
Відома відеокасета, записана Висоцьким для кіноактора Уоррена Бітті в травні 1979 року. Прибуття в Голлівуді артисту так і не вдалося, але в американському кінематографі він все ж відзначився: як не дивно, ще в 1977-му пісня Висоцького була використана у фільмі The Turning Point ( «Поворотний пункт»). Стрічка, створена на студії 20-th Century Fox режисером Х. Россом, була визнана одним з кращих фільмів 1977 року і висувалася на премію «Оскар» в 7 номінаціях. У ролі танцівника Юрія в картині знявся Михайло Баришніков, це був його дебют в кіно. До речі, його номінували на «Оскара» в категорії «Кращий актор другого плану». А в одному з епізодів фільму під гітару звучить фрагмент пісні «Якщо я багатий, як цар морський ...».
Лос Анджелес. Фото: diletant.mediaе
У 1978 році Віктор Шульман організував гастролі Висоцького по містах США. З Шульманом поет познайомився ще на теплоході «Шота Руставелі» в 1971 році, той ще тільки починав кар'єру імпресаріо. Оскільки дозволу на гастролі не було, то в якості офіційної причини було опубліковане в газеті «Новое русское слово» запрошення Висоцького слов'янськими факультетами нью-йоркських університетів на концертно-поетичні зустрічі з Висоцьким, щоб уникнути зайвого галасу.
Висоцький в Нью-Йорку. Фото: RUNYweb.com
Нью-йоркські концерти проходили в Брукліні і Квінсі. Очевидці згадують, що вони мали великий успіх. Зал Бруклін-коледжу був переповнений. Послухати Висоцького прийшли не тільки його колишні співвітчизники, а й американці. Для них перед кожною піснею читався її короткий переклад на англійську. Другий концерт відбувся через день в Квінс-коледжі.
Більше всіх американських міст Висоцького залучав саме Нью-Йорк. Він говорив друзям: «Побував в XXI столітті. Нью-Йорк - це місто для мене ».
Репетиція. Фото: muzperekrestok.ru
У перші роки після смерті Висоцького в Америці випустили кілька пам'ятних книг і фільмів. У 1981 році вийшов документальний фільм «пророків немає у своїй батьківщині». Бюджет його становив $ 52. Майже всі гроші режисерові пожертвували шанувальники Володимира Висоцького. Цей фільм мав великий успіх в Америці, Європі і навіть в Австралії.
У 1981 році в Нью-Йорку у видавництві «Літературне зарубіжжі» вийшов том Висоцького «Пісні і вірші». В Америці є і пам'ятник Висоцькому. Один з них знаходиться в Чикаго - це пам'ятний барельєф. А на березі озера Мічиган на великому камені вибито ім'я «Володимир Висоцький».
У матеріалі були використані фрагменти статей з різних видань: izvestia.ru , maxpark.com , pomnim-lyubim.ru , svoboda.org .
Читайте також на ForumDaily:
Михайло Баришніков: грані таланту
Михайло Єфремов: Люблю Манхеттен - тут не заблукаєш в будь-якому стані
Улицька: Ті, хто списують, залишаються на другий рік. На другий термін. На друге століття
Тут був Дмитро Биков
Шановні читачі ForumDaily!
Спасибі, що залишаєтеся з нами і довіряєте! За останні чотири роки ми отримали масу вдячних відгуків від читачів, яким наші матеріали допомогли влаштувати життя після переїзду в США, отримати роботу або освіту, знайти житло або влаштувати дитину в садок. Ми раді, що допомагаємо вам в період імміграції, який може бути досить складним.
Зараз ми хочемо попросити ВАС про підтримку. Якісна журналістика достаточнo витратна. Після різкого скорочення рекламних надходжень від Facebook, наші доходи не покривають витрати на утримання редакції, що ставить під загрозу безперервну роботу сайту. Ми не вводимо платну підписку, як це роблять багато американських ЗМІ, і надаємо доступ до всіх наших матеріалів безкоштовно, оскільки розуміємо, наскільки важливо для російськомовних іммігрантів отримувати перевірену інформацію рідною мовою. $ 5, $ 10, $ 20 - будь-яка сума, якої ви зможете поділитися з нами, допоможе вижити сайту, а значить, ми зможемо і далі надавати корисну інформацію тисячам іммігрантів. Підтримайте якісну журналістику! Ми віримо в силу наших читачів!
Завжди ваш, ForumDaily!
Хочете більше важливих і цікавих новин про життя в США і імміграції в Америку? Підписуйтесь на нашу сторінку в Facebook. Вибирайте опцію «Пріоритет в показі» - і читайте нас першими. І не забудьте підписатися на ForumDaily Woman - там вас чекає маса позитивної інформації.
Хочете більше важливих і цікавих новин про життя в США і імміграції в Америку?