- Перші фондові біржі
- Становлення Амстердамської фондової біржі
- Сучасні фондові біржі
- Фондові біржі США - як потрапити і де торгувати
- Trade-UA - ваш вірний помічник і надійний партнер
Американська фондова біржа - історія створення
14-07-2015г.
Купівля-продаж акцій, валют, ф'ючерсів, опціонів - популярне заняття серед багатьох людей. Хтось уже володіє мистецтвом торгівлі цінними паперами в досконало, інші люди тільки пізнають ази, але кожен з них, приходячи на американську фондову біржу, робить свій внесок. Головним завданням трейдерів є отримання фінансової вигоди - вони націлені на заробіток грошей і, звичайно, моральне задоволення від грамотного укладання угод. Торгуючи на біржі, трейдер не залежить від начальства, може самостійно складати графік роботи, ставити цілі і повноцінно реалізовувати власний потенціал. Але це те, що ми маємо сьогодні. А як з'явилася фондова біржа? З чого все починалося? Яку історію пройшов інститут, щоб дійти до наших днів у тому вигляді, який він зараз має? Давайте розглянемо це питання. Отже, історія американської фондової біржі.
Перші фондові біржі
Найперші фондові біржі з'явилися в місті Брюгге, куди свого часу переїхав відомий бельгійський купець Ван дер Бурсі. Його готель користувався попитом не тільки серед постояльців, але і серед торговців - вони з'їжджалися сюди з усього світу для укладання торговельних угод. У приміщеннях готелю було все необхідне для активної торгівлі - переговорні кабінети, зали для клерків, сейфи. До слова, сам термін «біржа» є похідним від прізвища купця, на латині «Bursa» означає шкіряний мішок. І так, перед входом в готель Бурсі висів фамільний герб із зображенням трьох мішків зі шкіри.
Біржа Бурсі стала першим спеціалізованим інститутом, але працювала без реєстрації. Найпершим закладом, який було зареєстровано, вважалася біржа в Антверпені. Будівля, де укладалися угоди, було збудовано в 1531-м, а емісію акцій і цінних паперів для установи здійснювали влади деяких міст і уряд Нідерландів. Крім цінних паперів, торгували товарами. Угоди-купівлі продажу були ризикованими і супроводжувалися спекулятивними махінаціями. Оскільки морська доставка була ненадійною і небезпечною, як передбачень і гарантій успішності угод використовували астрологічні прогнози - вони давали учасникам хоч якусь упевненість.
Успіх Антверпена був недовгим - в 1550-му році королі Іспанії та Франції оголосили себе банкрутами, а саму біржу незабаром розгромив іспанський герцог Альба. Кермо влади перейшли до Амстердамської біржі.
Становлення Амстердамської фондової біржі
Амстердамська біржа є найстарішою, датою її появи вважають 1612-й рік, коли з'явилося окрема будівля для ведення торгів (раніше вони також велися, але на вулиці, а саме на мосту, або в церкви в погану погоду). Торги мали різнобічний характер - торгували паперами, товарами, акціями компаній. Ост-Індська акціонерна компанія з'явилася в 1602-му, в 1621-му була утворена Вест-Індська. Придбати акції компаній можна було на території Нідерландів і за кордоном. З'явився проспект емісії.
Розвиток Амстердамської біржі мало стрімкий характер, але уникнути кризи не вийшло. Обвалили ринок тюльпани - їх стали продавати на ринку по немаленьким цінами, в 1637-му почалася паніка, економіка Нідерландів зовсім скоро звалилася, і Англії дісталася роль світової біржі. Лондонська фондова біржа заснована була в 1773-му році. У 1792-му з'явилася американська фондова біржа (Нью-Йорк), слідом за чим був організований нью-йоркський ринок цінних паперів.
Сучасні фондові біржі
У перші десятиліття 20-го століття в різних світових країнах налічувалося велика кількість бірж, але в період 1939-45-х років відбулося їх злиття, і в багатьох країнах залишилося всього по одній біржі. Лондонська була розформована - вона увійшла до складу й (дата утворення 1986 рік) поряд з біржами Великобританії і Ірландії. Системи Франції і Японії також моноцентричність. В кінці 19-го століття і початку 20-го Сполучені Штати Америки були найбільшим експортером сільськогосподарської продукції на світовому ринку, яка становила основу всіх товарів на той момент часу. В силу цього число бірж в країні постійно зростало і склало 1600 - цифра величезна, з плином часу виникла необхідність у зменшенні числа профільних установ, що і було зроблено.
Фондові біржі США - як потрапити і де торгувати
Вас цікавить трейдинг на американській фондовій біржі? Найбільшими біржами США є:
- NYSE ;
- NASDAQ ;
- AMEX (входить до складу NYSE Amex Equities).
Вони пропонують найбільш вигідні умови для укладання угод і широкий спектр додаткових опцій. Щоб почати торгувати, вам потрібно:
- Вибрати торговельну платформу (Залежить від вашого стилю торгівлі).
- Скористатися безкоштовними і платними можливостями навчання, яке включає в себе індивідуальні авторські курси для трейдерів . Після навчання вам буде простіше розібратися в тонкощах укладання угод на американській біржі.
- відкрити безкоштовний демо рахунок .
- Відкрити реальний рахунок - коли ви відчуєте, що готові використовувати справжні гроші і заробляти, тоді і зробите це.
Процедура відкриття рахунку проста і не забере у вас багато часу. Навчання трейдери проходять за бажанням, але ми вам рекомендуємо не ігнорувати доступні можливості для підвищення свого професійного рівня. Навчальні матеріали доступні і після закінчення навчальної програми - вони можуть виявитися корисними для вас вже після початку торгівлі на реальні гроші.
Trade-UA - ваш вірний помічник і надійний партнер
Торгівля на американській фондовій біржі з перевіреним партнером - це просто, надійно і безпечно. Зупиніть свій вибір на Trade-UA - і ви зробите правильний крок у майбутнє. Компанія Trade-UA має солідний досвід роботи на ринку і пропонує трейдерам передові напрацювання галузі, досконалий функціонал торгових платформ і оперативну клієнтську підтримку.
Американський фондовий ринок - це величезні можливості для заробітку, професійного зростання. Є ви досвідченим трейдером або новачком, не має значення, Trade-UA - це саме те, що вам потрібно!
А як з'явилася фондова біржа?З чого все починалося?
Яку історію пройшов інститут, щоб дійти до наших днів у тому вигляді, який він зараз має?