00:34, 26.07.2018
Американський суддя Персі Андерсон не знайшов плагіату в оскароносному фільмі Гільєрмо дель Торо « форма води »І відхилив позов до його авторам. На думку судді, стрічка є самостійним твором і жодним чином не порушує авторські права на п'єсу «Дозволь мені почути твій шепіт». Персі Андерсон виніс вердикт, що п'єса і фільм сильно відрізняються один від одного, а схожі уривки занадто загальні, щоб служити об'єктом права, передає Variety.
Нагадаємо, що за десять днів до церемонії вручення премії «Оскар» Девід Зіндель, син драматурга Пола Зіндель, подав до суду на творців картини «Форма води» : Режисера Гільєрмо дель Торо, продюсера Деніела Крауса і студію Fox Searchlight. Девід зажадав присудити йому доходи від прокату фільму, а також заборонити показ картини на території США. «Ми вражені, як така велика кіностудія могла створити фільм, сюжет якого настільки очевидно запозичений з п'єси мого покійного батька, не визнавши це і не звернувшись до нас за правами!» - обурювався Девід.
Кадр з фільму «Форма води»
У п'єсі «Дозволь мені почути твій шепіт», що побачила світ у 1969 році, сюжет розвивається навколо дельфіна, над яким ставлять досліди на військовій базі, а в фільмі «Форма води» - навколо людини-амфібії, що потрапив в таке ж положення. І в п'єсі, і в картині головною героїнею є прибиральниця, яка закохується в живе у воді істота і вирішує його звільнити.
Сам Гільєрмо дель Торо заперечував усілякі звинувачення в плагіаті, стверджуючи, що ніколи не чув про п'єсу Пола Зіндель. Кіностудія Fox Searchlight, в свою чергу, заявила, що син письменника спеціально висунув свої звинувачення напередодні «Оскара», щоб вплинути на членів журі. Адвокат Девіда це твердження спростував. Звинувачення в плагіаті, до слова, не позначилися на репутації картини. «Форма води» отримала «Оскар» за кращий фільм , Приз за кращу музику і роботу художника-постановника, а сам Гільєрмо дель Торо забрав додому статуетку за режисуру.
Кадр з фільму «Форма води»
Дія «Форми води» відбувається на тлі холодної війни між США і СРСР, крім того, в сюжеті прослизають елементи пародії на голлівудські фільми подібного роду 1960-х років. У російський прокат картина Дель Торо вийшла 18 січня і зібрала понад 2,3 мільйона доларів.
Читайте також:
На фільм - лідер оскарівської гонки «Форма води» подали в суд за плагіат
Творців отримав найбільшу кількість номінацій на «Оскар» фільму звинуватили в плагіаті