Вірш, воістину красиве, ніжне і таке романтичне, під назвою «Вечір» написав Олександр Блок. Ця людина не просто став поетом, таким великим творчою людиною, здавалося - він народився вже таким. Тому що його твори завжди хочеться читати, і зачитуватися ними. Недарма його вважають символістом, адже саме його вірші містять в собі стільки тихого смутку, романтики і разом з тим, що щось незвичайне, наприклад - любов.
Саме в цьому творі Блоку, яке він назвав «Літній вечір», описав все ті прекрасні моменти, які можна побачити і просто відчути, коли дивишся на цю красу.
Олександр Блок написав про те, що в таку прекрасну пору треба прагнути тільки до кращого, і до прекрасного. Також, критики, як не дивно, майже ніяк не розкритикували це твори, хоча як зазвичай буває, вони постійно щось та виділять з хорошого, щоб був якийсь баланс.
Твір Блоку складається з трьох строф, кожна з яких складається з чотирьох рядків. Кожна строфа по-своєму розкриває зміст вірша. Воно переказує все, що міг би відчути кожен, перебуваючи в таку погоду влітку, до того ж - увечері. Саме в такий час, в літній прохолодний вечір, хочеться кинути всі свої турботи, і просто - кинутися вперед, до своєї мрії.
Адже життя таке коротке - не краще відкинути все погане, все турботи, і навіть - реальне життя, і просто насолоджуватися моментом, який, на жаль, буває таким маленьким і недовговічним.
Олександр Блок закликає в цьому своєму творі хоча б раз в житті просто відкинути всю суєту життя, і подивитися в очі правді - побути наодинці з природою і здійснити свою довгоочікувану мрію.
Також, якщо розглядати сам стиль вірша, то виходить, що написано воно було в дусі російського народу. Так як в самому стилі твору - є і динаміка, а також - образність, що дуже важливо для того, щоб було красиво і приємно читати.
Аналіз по віршу Блоку Літній вечір
Олександр Олександрович Блок, як поет, був одні з найбільших представників російського символізму, завжди відрізнявся особливою чуттєвої лірикою. У той же час він не вважав за потрібне вкладати якусь значимість і унікальність речей в усі свої твори, часом, він просто описував відбуваються з ним події і обстановку навколо нього з точки зору пересічного обивателя. Олександр Блок ніколи не забувався, у своїх віршах він відкрито говорив як про свої почуття, так і про ставлення до навколишнього світу, що виразно продемонстрував в «Літньому вечорі». Тільки до початку двадцятого століття поет захопився таким напрямком в літературі, як містицизм і залишився вірним йому до кінця своїх днів.
Вірш було написано Олександром Олександровичем в 1898 році, відразу після закінчення ним гімназії. Пройшовши через важку і трудомістку навчання, через іспити і навіть моральне потрясіння, Блок вирішив відпочити в Підмосков'ї, в маєтку Шахматова, яке належало родичам по материнській лінії. Пізніше він дізнався, що вступив до Петербурзького університету.
У своєму творі «Літній вечір» Блок описує красивий захід, промені якого приковували його увагу, охоплюючи собою величезну житнє поле. П'янкий запах некошеної ще трави, ніби спеціально змушував його впадати в дрімоту серед неосяжних рожевих далей. На відкритому просторі стояла таємнича вечірня тиша: «... ні вітерця, ні крику птаха ...», - каже нам автор. Поступово на небі з'являлася місяць, залита дивно червоним світлом, і ось уже вона вводила простори, та так, що завмирала пісня жниці.
В даному творі основною темою є протиріччя почуттів: відчуття необхідності в постійному русі і свободи. З одного боку, Олександр Блок, тільки починає забувати про типові турботах гімназиста, переконує себе не піддаватися, відкинути всі цілі і тікати світ за очі «... в туман і в лугові дали ...», він охоплений бажанням вскочити швидше на коня і мчати назустріч нічний місяці. Але з іншого, поет так втомився, і навколишній вид так закрутив йому голову, що всі думки про устремлінні куди-небудь відходять на другий план. Хочеться просто влягтися на м'яку траву, закрити очі і відчувати, як йде день, чути, як приходить ніч, впасти в безтурботність і канути в безодню спокою.
5, 6 клас
Аналіз вірша Літній вечір за планом
Літній вечір
Можливо вам буде цікаво
- Аналіз вірша Дитинство Буніна
Основною темою твору є дитячі спогади поета, передають ностальгічну чуттєву гаму, зазнає дитиною в спекотний літній день в сосновому лісі.
- Аналіз вірша не бродити не м'яти в кущах багряних Єсеніна
Аналізоване твір є одним з ранніх у творчості поета Єсеніна. Присвячується воно загублене кохання. Безліч повторів займенники дають ефект діалогу з тієї самої, коханої, лагідною і ніжною.
- Аналіз вірша Я навчилася мудро жити Ахматова
Ахматова написала «Я навчилася просто, мудро жити» досить рано, на зорі своєї творчої кар'єри, коли до її творчого акме залишалося значну кількість часу.
- Аналіз вірша Поема без героя Ахматової
Одним з найбільш фундаментальних творінь Ахматової є Поема без героя, яка охоплює різні періоди життя поетеси і розповідає про долю самої Ахматової, яка пережила і творчу молодість в Петербурзі, і блокадний місто і багато негараздів.
- Аналіз віршів Тургенєва