Андрейс Осокінс

Андрейс Осокінс народився в 1984 році; почав грати на фортепіано в п'ятирічному віці, в 14 років дав свій перший сольний концерт. Закінчивши Латвійську музичну академію, переїхав до Лондона, де був прийнятий в музичний коледж «Трініті», який закінчив зі ступенем Licentiate і став стипендіатом Fellowship. Переміг на музичному конкурсі колледжa, виконавши фортепіанний концерт Моцарта. У вересні 2008 року Андрейс Осокінс продовжив навчання, вступивши в Королівську академію музики в клас Хеміш Мілна. Молодий піаніст виграв премію Ліліан Девіс і премію Крістіана Карпентера за виконання фортепіанного концерту. У липні 2011 року отримав ступінь магістра за спеціальністю «Сценічне мистецтво».

Tалантлівий і інтелігентний інтерпретатор Андрейс Осокінс був відзначений в ряді престижних міжнародних конкурсів. У квітні 2015 року одержав приз глядацьких симпатій в рамках 5-го міжнародного фестивалю «Німецька фортепіанна премія», яка присуджується Міжнародним фортепіанним форумом. Серед інших великих і малих тріумфів - численні перемоги, в тому числі 1-е місце на Бетховенському міжвузівському фортепіанному конкурсі в Лондоні (2008 рік), 1-я премія Міжнародного конкурсу піаністів ім. Язепс Вітолса в Ризі (2008 рік). У 2009 році Андрейс Осокінс став лауреатом Великого музичного призу (Liela Muzikas Balva), найпрестижнішої музичної нагороди Латвії. Т

алантлівий піаніст молодого покоління виступав з концертами в знаменитих концертних залах, в тому числі - в Берлінській філармонії, в лондонських Вигмор-холі, Вестмінстерському соборі, Церкви Святого-Мартіна-в-полях, Симфонічному залі Бірмінгема, концертному залі «Ла Верді» в Мілані , Королівському театрі де Ла Монне в Брюсселі, Старої опері у Франкфурті-на-Майні, мюнхенському Гастайге, Залe Великий гільдії в Ризі і Рахманіновскoм залі Московської консерваторії. Молодому музиканту випала честь грати з найвідомішими оркестрами, серед них - Національний оркестр Бельгії під керуванням Марін Алсоп, манчестерський Оркестр Халле під керуванням сера Марка Елдера, Філармонійний оркестр Радіо Франції (диригент Даррелл Анг), Лондонський філармонійний оркестр під керуванням Джеймсa Джаддa, Латвійський національний симфонічний оркестр (диригент Юрій Симонов), камерний оркестр Sinfonietta Riga під керуванням Нормундс шне і камерний оркестр Kremerata Baltica.

Лауреат цілого ряду статусних фортепіанних конкурсів у всьому світі - в тому числі Міжнародного конкурсу піаністів в Лідсі, конкурсів ім. Артура Рубінштейна, ім. Лонга-Тібо, ім. королеви Єлизавети, а також міжнародного фестивалю «Німецька фортепіанна премія» - Андрейс Осокінс, що живе в Лондоні, входить в число найбільш затребуваних латвійських піаністів.

https://www.klassik.tv/videos/liszt-osokins-2016?39

Fotos © Santander und IPF MASTERS MANAGEMENT

Андрейс Осокінс народився в 1984 році;  почав грати на фортепіано в п'ятирічному віці, в 14 років дав свій перший сольний концерт

Альбом, який представляє творчий портрет музиканта Андрейс Осокінса, відкривається енергійної Прелюдією № 8 з першої частини «Добре темперованого клавіру» Баха. Латвійський піаніст, який в 2015 році отримав приз глядацьких симпатій в рамках 5-го міжнародного фестивалю «Німецька фортепіанна премія», яка присуджується Міжнародним фортепіанним форумом, в своєму концертному альбомі розповідає історію фортепіанної музики, перекидаючи місток від її витоків (Бах) до класики ( Равель і Лист). Молодий виконавець чудово справляється з цим складним завданням, демонструючи широкий спектр музичних нюансів. Не можна не відчути юнацьку енергію Осокінса, його емоційну амбівалентність в першій частині «Апасіонату» Бетховена, яку він грає з високим напруженням емоцій і блискучою виконавською технікою. Переходячи потім до Равелю і Лісту, Осокінс повністю віддається у владу їх музики. Запис був зроблений Міжнародним фортепіанним форумом на концерті в Kурзале Бад-Каннштадт (Штутгарт) в листопаді 2015 року. Андрейс Осокінс грав на концертному роялі C. Bechstein D 282.

Aльбом можна придбати тільки через Міжнародний фортепіанний форум >> тут.

Tv/videos/liszt-osokins-2016?