Андрій Макаревич: "Написавши лист Путіну, не очікував від нього відповіді"

Музикант. & Laquo; Я радий, що зараз джаз повертається, тому що рок по частині фарб давно себе вичерпав & raquo ;.

Фото: М. Львівські

- Андрій Вадимович, з вашим захопленням джазовим проектом у шанувальників "Машини часу" є привід для тривоги за частиною майбутнього легендарної рок-групи?

- Нашій групі вже, страшно сказати, 43 роки? і за цей час, яких тільки захоплень у мене не було ... Буквально через добу після виступу на джаз-фестивалі в Коктебелі я вже з "Машиною" граю в Москві. А 15 вересня "Машина часу" виступить на Майдані в Києві. Все йде своєю чергою і "Машина" займається своєю справою. А "Джазові трансформації" задумані як клубна історія для задоволення, щоб грати джеми, і ми не думали, що ця наша затія стане такою популярною. Нас стали запрошувати в інші міста і на різні фестивалі, що мені особливо приємно, тому що зі мною працюють фантастичні джазові музиканти.

Для мене велика честь і величезне задоволення грати з ними. Це піаніст Женя Борець, який вже більше десяти років є музичним керівником іншого нашого проекту - "Оркестру Креольського танго"; барабанщик Сергій Остроумов і басист Сергій Хутас - краще їх просто не знаю, вони теж грають і в "Оркестрі". А чарівні саксофоністи Дмитро і Олександр Бриль з нами недавно, але, сподіваюся, надовго.

Взагалі мене дуже радує, що зараз джаз повертається і стає все більш популярним - я цю музику завжди любив. До того ж ми стаємо дорослішими і серйозніше, і якщо в якомусь жанрі фарби закінчуються, а з роком це давно вже відбулося, то є сенс покопатися в чомусь добре забуте старе.

ВІДЕО: Макаревич в Коктебелі грав джаз

- Але на тлі зовнішньої ясності у "Машини часу" виникли кадрові проблеми. З групи пішов Євген Моргуліс ...

- Ми вирішили вже цю проблему - взяли чудового гітариста, сесійний музикант - його звуть Ігор Хомич. Ми його давно знаємо - дуже професійний, хороший хлопець. Він буде нам допомагати на сцені і в студії.

- Цей догляд став для вас несподіваним?

- Заздалегідь це не обумовлювалося, але у людини змінилися плани, і це його право. Ні найменшої образи немає: колгосп - справа абсолютно добровільна. Нас це навіть якось струсонуло - ми відразу зробили три нових пісні, так що немає лиха без добра. Для мене така ситуація не в перший раз.

- Три пісні - це вже початок нового альбому?

- Ці пісні - "Пацюка", "Мама", "Край" - ми вивісили в інтернеті, їх можна вільно скачати. Зараз немає сенсу робити якісь альбоми - їх ніхто не буде випускати. Скінчилося все - пірати угробили музичний бізнес, спасибі їм за це велике. Адже якщо джазову платівку можна записати маленьким професійним магнітофоном з концерту, то на запис студійного альбому групи потрібно витратити досить великі гроші , Які не повернуться. Ми люди забезпечені, але не настільки, щоб просто так дарувати людству 50-60 тис. Доларів.

- Чи будуть в цьому телесезоні ТВ-програми з вашою участю?

- Цієї осені точно нічого вже не буде, тому що поки мені не пропонують нічого з того, що було б цікаво мені і при цьому вважалося б рейтинговим. Те що цікаво мені, не влаштовує з точки зору рейтингу керівництво телеканалів. А то, що буде збирати біля екранів багато глядачів, мені глибоко нецікаво.

- "Смак" був компромісним варіантом?

- Частково так, але мені просто набридло бути ведучим - одне і те ж протягом 12 років. Хоча спочатку було цікаво, там же все відбувалося спонтанно - ніяких домашніх заготовок, репетицій, текстів. Приходили гості, ми розмовляли, і якщо хтось зовсім вже готувати не вмів, я йому допомагав.

- А на письменницькому фронті після виходу вашої книги "Євін яблуко" вже є нові задумки?

- Так поки нічого такого великого не намічається, я як і раніше пишу оповіданнячка в журнал, і, може, це все виллється в наступну книгу.

- Ще ви і за освоєння епістолярного жанру взялися - нашуміла ваше листування з Путіним. Що спонукало вас написати йому листа про відкати?

- Я просто відчув потребу це зробити. ось і все. Я зрозумів, що якщо я цього не зроблю, я буду себе недобре почувати. І відповіді я не чекав. Але те, що він зреагував в той же день, мене це порадувало - не кажу зараз про суть відповіді. Адже якщо людина чує, коли до нього звертаються, - це значить, що ще не все втрачено. Взагалі я ненавиджу політику - займаюся своєю справою: складаю пісні, граю і знаю, що це великій кількості людей подобається. У піснях я висловлюю те, що хочу висловити, але з листом такий випадок, коли нерозумно було класти його на музику.

- Політику не подобаються, а на цій хвилі навіть з Пугачовою заспівали ...

- Все це було зроблено свідомо, тому що ми розуміли, що це точно приверне увагу. Коли я написав пісню "Найвищий", подзвонив їй, і вона попросила мене заспівати по телефону, розсміялася, каже: "Геніально, давай це знімемо". І ми на наступний же день зустрілися і з першого дубля все записали. Така ось історія.

- Вибір між Путіним і Прохоровим став своєрідним вододілом для культурної еліти РФ. Чим вам так симпатичний Михайло Дмитрович?

- Просто я з Прохоровим особисто знайомий з самого початку його кар'єри, коли це був один з перших в Москві кооперативів і йому ще далеко було до мільйонера. Я його добре знаю по-людськи і вірю йому, він перш за все людина нестандартний, і я переконаний, що якщо ми хочемо тієї політики, яку ми хочемо, то її повинні робити не політикани, не люди, які від політики годуються, а люди, які вміють організовувати процес.

"МАШИНИСТ" НА ВСЕ РУКИ

Ім'я: Андрій Макаревич
Народився: 11.12.1953 в Москві
Кар'єра: народний артист РФ (1999)

Ще в школі з'явилися його головні захоплення - підводне плавання, гірські лижі і гітара. У 69-му з однокласниками зібрав групу "Машина часу", лідером якої залишається і до цього дня. Після школи вступив до архітектурний інститут і, отримавши диплом художника-графіка, працював архітектором в інституті проектування театрів і видовищних споруд.

З 1979 р завдяки контракту з Росконцерт "Машина часу" стала легальним ансамблем, а Макаревич професійним музикантом з відповідним записом в трудовій книжці. До цього часу група вже мала шалений успіх в СРСР, і в кожному дворі під гітару співали їх пісні "Кого ти хотів здивувати", "Маріонетки", "Мисливці за удачею", "Скачки", "Поворот".

Автор 14 книг, в тому числі по кулінарії і дайвінгу, і 30 персональних виставок. На ТБ вів програми "Смак", "Абажур", "Три вікна". Тричі був одружений. Діти - Дана Макаревич (1975), Іван Макаревич (1987) і Аня Різдвяна (2000).

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Нашій групі вже, страшно сказати, 43 роки?
Цей догляд став для вас несподіваним?
Три пісні - це вже початок нового альбому?
Чи будуть в цьому телесезоні ТВ-програми з вашою участю?
Quot;Смак" був компромісним варіантом?
А на письменницькому фронті після виходу вашої книги "Євін яблуко" вже є нові задумки?
Що спонукало вас написати йому листа про відкати?
Чим вам так симпатичний Михайло Дмитрович?