6 березня - річниця смерті чудового російського актора Андрія Паніна . Він залишив після себе не тільки безліч ролей, зіграних ним в театрі і кіно, а й добру пам'ять в серцях усіх, хто його оточував. Сьогодні ми вирішили згадати про життєвий шлях Андрія Паніна та про його найяскравіших ролях.
Андрій Панін
Актор народився в Новосибірську 28 травня 1962 року. «Тато в мене радіофізик, мама - вчитель фізики. Чітко вибудувана сім'я, з правильними цінностями, абсолютно щаслива - все розкладено по поличках, все за правилами »- розповідав Панін багато років по тому журналу« Інтерв'ю ». Але акторський талант голосно заявив про себе з юних років: «Ще в школі, коли мене викликали до дошки, я обожнював кривлятися, баламутити і весь час когось зображував. Педагоги мене спокійно вислуховували і виносили вердикт: «Дуже добре, Панін! Молодець. Сідай, два. Тобі б клоуном бути або в кіно грати! »
Незабаром Паніна переїхали до Челябінська, а потім в Кемерово, де і пройшли дитинство і юність артиста. Андрій Панін отримав режисерську освіту в кемеровському Інституті культури і був прийнятий в трупу Минусинского театру. У 1991 році Панін закінчив школу-студію МХАТ (майстерня Олександра Калягіна). Грав у виставах МХАТ імені А.П. Чехова «Три сестри», «Скупий лицар», «Одруження», «Смертельний номер». Серед інших відомих сценічних робіт артиста - «Академія сміху» і «Троє на гойдалці» в театрі імені А.С. Пушкіна, а також антрепризний спектакль «Зима» за п'єсою Євгена Гришковця.
Андрій Панін був добрим, чуйним людиною, яка залишила найтепліші спогади у всіх, кому доводилося з ним спілкуватисяОдну зі своїх перших ролей в кіно Андрій Панін зіграв у кримінальній драмі Сергія Чліянц «По прямій» (Росія-Україна, 1992). Популярність акторові принесли наступні роботи в кіно і на телебаченні: «Мама, не горюй» (1998), «Мама», «Жінок ображати не рекомендується» (1999), «Каменська» (1999-2000, 2003), «Весілля» ( приз за кращу чоловічу роль другого плану на фестивалі «Золотий Овен»), «24 години», «Кордон. Тайговий роман »(2000). Глядацької любов'ю користувалися фільми «Шик» (2002), «Водій для Віри», «Бій з тінню» (2004), «Кандагар» (2009), «Generation П» (2011), «Орда» (2012) і багато інших .
У серіалі «Бригада». 2002 рік
Але всеросійську популярність і любов Андрій Панін завоював після виходу серіалу Олексія Сидорова «Бригада», в якому актор блискуче зіграв головного антигероя, що протистоїть персонажу Сергія Безрукова. «Не так вже й багато я і зіграв негативних персонажів в кіно, але раз глядач асоціює мене з лиходієм, так тому і бути, - поділився актор з Interviewmg. - З глядачем взагалі сперечатися марно, багато хто не може відокремити персонаж від особистості актора, і з цим доводиться миритися.
У фільмі «Морфій». 2008 рік
Мені надсилали листи з моєю фотографією, де були виколоті очі і «закривавлений» рот, і підписом: «Ось тобі, гад, за Сашу Бєлого!» Або в провінції десь підходять люди і кидають в обличчя: «Нарешті-то ви до нас приїхали. Як ми вас ненавидимо всією сім'єю! »Що ж - це теж свого роду визнання. Зате мене люблять міліціонери, за свого тримають ».
У ролі Доктора Уотсона, 2013 рік
Проте Панін не захотів взяти участь в зйомках продовження знаменитого серіалу. " А навіщо? Адже це закінчена історія, - відповів він на питання Argumenti.ru. - Вона настільки закінчена, що до сих пір ніхто не може переплюнути інтерес до серіалу. Можна сказати, «Бригада» - це теж класика останнього десятиліття ».
У числі останніх робіт актора - роль доктора Ватсона в серіалі Андрія Кавуна «Шерлок Холмс» і головна роль у військовому бойовику Бахтієра Худойназарова «Гетери майора Соколова».
А навіщо?