Андрій В мене. У Магнітогорську відкрився «Кванторіум»

Магнітогорськ. У минулий четвер в МГТУ була урочисто перерізали стрічку, що знаменує відкриття дитячого технопарку «Кванторіум».

Відзначимо, що 13 грудня одночасно по всій Росії відкрилися 30 «Кванторіумов», два з них в нашому регіоні - в Магнітогорську і Челябінську. Давши старт роботі Челябінського центру інноваційного навчання, губернатор Челябінської області Борис Дубровський зазначив:

«Упевнений, що цей проект буде затребуваний. Ідея дитячих технопарків насправді має хороший фундамент у вигляді колишньої системи станцій юних техніків. Завдання та ж - готувати молоді кадри, знайомити з азами технічної творчості та конструювання, прищеплювати любов до інженерних спеціальностей. Дитячий технопарк - найефективніша інвестиція в людину ».

Дитячий технопарк - найефективніша інвестиція в людину »

У Магнітогорському технопарку безкоштовно навчаються 450 дітей у віці від 12 до 17 років. Нагадаємо, що для юних інженерів Магнітки передбачили роботу в чотирьох напрямках: в Робоквантуме вони займаються розробкою та складанням роботів і створенням ПО для них, в Хай-тек цеху пізнають на практиці основні способи обробки матеріалів, промислового виробництва і прототипування, в IT-Квантум вивчають операційні системи, мережі і програмне забезпечення, а в VR / AR освоюють віртуальний простір.

Нагадаємо, що для юних інженерів Магнітки передбачили роботу в чотирьох напрямках: в Робоквантуме вони займаються розробкою та складанням роботів і створенням ПО для них, в Хай-тек цеху пізнають на практиці основні способи обробки матеріалів, промислового виробництва і прототипування, в IT-Квантум вивчають операційні системи, мережі і програмне забезпечення, а в VR / AR освоюють віртуальний простір

Творці об'єктів впевнені, що технопарки стануть стартовим майданчиком для талановитих представників нового покоління, інженерів майбутнього.

«Сьогодні ми робимо унікальне відкриття для нашого міста, тому що« Кванторіум »- це те, що необхідно для розвитку нашого потенціалу, - підкреслив, вітаючи учасників заходу, голова міста Сергій Бердников. - Напевно, ми не завтра побачимо результати цієї діяльності, але воно того варте. Сьогодні найголовніше - це наша молодь. Інший формат професіонала буде готуватися в цьому приміщенні, при роботі на цьому обладнанні ».

Від імені всіх городян і дітей, які тут навчатимуться, градоначальник подякував губернатора Бориса Дубровського за його ініціативу зі створення такого проекту в Магнітогорську і виділені з обласного бюджету кошти, а також ПАТ «ММК» за допомогу в реалізації ідеї і МГТУ - за небайдужість до розвитку технічно мислячої молоді. Символічним подарунком від міста «Кванторіуму» став величезний глобус, який з'явився у фойє технопарку.

Символічним подарунком від міста «Кванторіуму» став величезний глобус, який з'явився у фойє технопарку

З вдячністю відгукнулася про старання ректорату і педагогів університету, керівництва міста та ММК заступник міністра освіти Челябінської області Віра Полєтаєва. Вона зазначила, що на цей грандіозний проект з бюджету області виділено 46 мільйонів рублів, і побажала «Кванторіуму» нових відкриттів і молодих талантів.

Ректор МГТУ Михайло Чукин назвав важлива подія першим кроком до інноваційної Магнітці та інноваційного регіону, до розвитку нових цікавих проектів і пообіцяв зробити все можливе і неможливе, щоб в роботі з дітьми брала участь і студентство вузу.

І голова МГСД Олександр Морозов, і в.о. генерального директора ММК Олег Ширяєв з великою теплотою згадали роки своєї юності, коли вони навчалися в цих стінах - тоді ще МГМИ. Олег Ширяєв зазначив залученість юних інженерів в ті технічні процеси, які вони осягають в стінах «Кванторіума», підкреслив, що ПАТ «ММК» зацікавлене в тому, щоб в його цехи і лабораторії приходили добре навчені, знайомі з сучасними технологіями випускники.

Олег Ширяєв зазначив залученість юних інженерів в ті технічні процеси, які вони осягають в стінах «Кванторіума», підкреслив, що ПАТ «ММК» зацікавлене в тому, щоб в його цехи і лабораторії приходили добре навчені, знайомі з сучасними технологіями випускники

Директор «Кванторіума» Олександр Васильєв подякував усім, хто брав участь у втіленні проекту в життя, нагадавши, що саме завдяки командній роботі і з'явилося на світ це диво технічної думки. І це - приклад для кванторіанцев, одна з головних цілей яких - навчитися вирішувати завдання спільно.

«У нас тут чотири факультети, такий маленький Гоґвардс, - посміхнувся керівник, запрошуючи учасників церемонії до огляду технопарку, - і ми будемо вчити дітей найголовнішою магії, яка є - магії реальності, тому що хлопці зможуть зрозуміти, як ці технології працюють на самому справі ».

Роботу в чотирьох Квантум технопарку хлопці почали ще місяць тому, тому вже було чим похвалитися перед високими гостями. Хтось розробляє моделі і друкує на 3D-принтері вироби, хтось обробляє матеріали на верстатах ЧПУ, хтось створює комп'ютерні ігри (і зазначає, що це куди цікавіше, ніж грати), хтось займається робототехнікою - спочатку на базі лего, потім - за допомогою електротехнічних конструкторів, а потім і збираючи справжніх промислових роботів.

Тут вчаться працювати у віртуальній реальності (до слова, такі знання корисні і в телемедицині, і при освоєнні роботи на різному устаткуванні, де «спробувати покерувати» новачкові ніхто не дасть). У лекторії є можливість проводити зустрічі з різними фахівцями. А ось зал психологічного розвантаження - тут кванторіанци збираються для дружніх шахових баталій.

Гості високо оцінили встановлене в технопарку сучасне обладнання, яке дозволяє навчаються не тільки розробляти проекти, але і тут же втілювати їх в життя. Вони спілкувалися з молоддю, активно цікавилися усіма тонкощами технологічних процесів і відзначали головне: проект створений не даремно, а головний його результат - вогник спраги знань в очах дітей - видно вже зараз.


Наталя ЛОПУХОВА
Фото Динара ВОРОНЦОВА