Ангела Меркель: «Так, це окупація. 20 відсотків Грузії окуповані »

  1. євроатлантична інтеграція
  2. Відносини з Росією

Студенти Тбіліського державного університету домоглися від канцлера Німеччини слова «окупація» Студенти Тбіліського державного університету домоглися від канцлера Німеччини слова «окупація»   Фото: Адміністрація уряду Грузії   Канцлер Німеччини Ангела Меркель на зустрічі зі студентами в Тбіліському державному університеті лише відповідаючи на питання в третій раз згадала термін «окупація»

Фото: Адміністрація уряду Грузії

Канцлер Німеччини Ангела Меркель на зустрічі зі студентами в Тбіліському державному університеті лише відповідаючи на питання в третій раз згадала термін «окупація».

Студент Костянтин Шубітідзе задав канцлеру питання:

«Чи є якась проблема з терміном« окупація », або з якої причини ви не оцінюєте події в Цхінвалі і Абхазії як окупацію і чому ви використовуєте лише термін« несправедливість »?

«Так, це окупація, окупована територія. Це відповідь пані канцлера. Я сказала, що це окупація, захоплена територія, 20 відсотків, і не дивлячись на це, це залишається величезною несправедливістю », - відповіла Меркель на питання студента.

Ця відповідь канцлера Німеччини аудиторія зустріла оваціями.

До цього, ще двоє студентів задали Меркель питання на тему окупації території Грузії, проте канцлер Німеччини відповідаючи не використала слово «окупація» і оцінила дії Росії просто як «несправедливість». Питання Шубітідзе пішов саме за цим.

Меркель не використала слово окупація і напередодні, на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром, що спричинило за собою критику в Грузії не тільки канцлера, а й прем'єра.

• Меркель не використала слово окупація і напередодні, на спільній прес-конференції з прем'єр-міністром, що спричинило за собою критику в Грузії не тільки канцлера, а й прем'єра

євроатлантична інтеграція

Канцлер Німеччини зазначила, що в регіоні Грузія є лідером з точки зору євроінтеграції. За її словами, «у Грузії разом з Україною найбільші Європейські перспективи».

«Грузія, Азербайджан, Вірменія, але Грузія точно є тією країною, разом з Україною, у якій найбільші Європейські перспективи. У найближчі 10 років ми визначимо ті кроки, які повинні бути зроблені в майбутньому », - заявила Меркель.

Студент ТГУ поставив Меркель питання про ультраправих політичних партіях і запитав, наскільки завадить скептицизм цих партій інтеграції Грузії до Євросоюзу?

За словами Меркель, противники розширення Євросоюзу намагаються представити Грузію, Україну і Балканські країни так, ніби ті створять проблеми при вступі в ЄС.

«Як можна залякувати Грузією європейців, як можна представляти цю ситуацію як монструозну, які« проблеми »може створити вступ Грузії до Євросоюзу? Це людські емоції і ними дуже легко маніпулювати, тому тут потрібна велика обережність », - заявила Меркель.

Відносини з Росією

«Я думаю, Євросоюз і НАТО не є загрозою для Росії, Росія повинна зрозуміти, що ЄС і НАТО не вороги», - відповіла Меркель на зустрічі зі студентами.

За словами Меркель, Німеччина хоче мати добрі відносини з Росією, також як і з Грузією.

«Німеччина хоче мати дуже хороші відносини не тільки з Грузією, Азербайджаном або Україна, але і з Росією. Росія дуже важлива країна в світі ... Росія повинна зрозуміти, що НАТО і Євросоюз не є її ворогами. Росія, зрозуміло, ускладнює ситуацію республікам колишнього Радянського Союзу, наприклад Грузії у вигляді Південної Осетії і Абхазії; наприклад у Молдови є проблема; Азербайджан має та ж проблема, що і в України », - заявила Меркель.

Ми не можемо відмовитися від співпраці з Росією в напрямку нафти і газу, так відповіла Меркель на питання студента про енергозалежність Німеччини і Європи від Росії.

За словами Меркель, головна істина полягає в тому, що отримання російського газу сьогодні обходиться Європі дешевше, ніж з інших країн.

«І під час холодної війни, у Європи та Росії, тоді Радянського Союзу, були тісні зв'язки в енергетичному напрямку. Ми не можемо відмовитися від того, щоб співпрацювати з Росією в напрямку нафти і газу. Зрозуміло, Азербайджан також є тією країною від якої ми можемо отримувати газ, але правда в тому, що отримання цього газу неможливо по тій же ціні, що і російського. Я не проти того, щоб мати з Росією торгові відносини, може, ми вирішимо проблему щодо України і Грузії і це було б вигідно людям », - заявила Меркель.

Студент ТГУ поставив Меркель питання про ультраправих політичних партіях і запитав, наскільки завадить скептицизм цих партій інтеграції Грузії до Євросоюзу?
«Як можна залякувати Грузією європейців, як можна представляти цю ситуацію як монструозну, які« проблеми »може створити вступ Грузії до Євросоюзу?