Англійська мова для початківців: з чого почати вивчення і який формат навчання англійської мови вибрати новачкові?

  1. формат навчання
  2. Самостійне вивчення мови
  3. Онлайн-уроки з викладачем
  4. Дистанційне навчання в рамках мовної школи
  5. Навчання на курсах
  6. Методи навчання іноземної мови
  7. Програма вивчення «англійської для початківців»
  8. Вартість навчання
  9. Як вибрати курси?




Щоб дитина легко і з цікавістю освоював англійська, виберіть курси, що поєднують заняття в класі з інтерактивними програмами і онлайн-уроками.

Оцінити перевага курсів:




Не забувайте: навчання за комплексною програмою здатне дати найбільш помітні результати.

Подивитись відгуки:



Хочете, щоб знання англійської допомогли в навчанні або кар'єрі? Дізнайтеся про актуальні програмах провідних мовних шкіл.

Подивитися на прикладі
English First:


Закордонні поїздки, працевлаштування в великі компанії, спілкування з друзями-іноземцями - знання англійської відкриває безліч можливостей для кар'єри і отримання нових вражень. Але як бути тим, хто ніколи не вивчав цієї мови або давно забув навіть його основи? Не потрібно боятися - є безліч можливостей почати говорити англійською в будь-якому віці.

Ми розглянемо курси для початківців і їх відмінності, розберемося, як вибрати мовну школу та програму навчання, відповімо на питання про те, скільки це коштує і який формат занять кращий.

З чого почати вивчення англійської мови? В першу чергу, потрібно оцінити поточний рівень володіння нею - це допоможе правильно вибрати необхідну ступінь навчання. З цією метою можна пройти онлайн-тестування на спеціалізованих сайтах або поговорити з педагогом. Незважаючи на те, що перший варіант простіше, він значно менш точний, так як дозволяє оцінити лише невелику частину словникового запасу і здатність використовувати різні граматичні конструкції. Крім того, часто при тестуванні відповіді вибираються інтуїтивно.

Метод перевірки знань викладачем більш надійний, тому що дозволяє виявити мовний рівень у всіх аспектах - лексичному, граматичному, розмовному. Крім того, педагог зможе визначити ступінь, яка вам більше підійде з програми конкретного курсу. Під час бесіди вчитель задає різні питання англійською, від найпростіших (розповісти про себе, про будинок і роботу) до «просунутих» (суперечка на задану тему, аналіз складної ситуації). На «високих рівнях» співбесіду майже завжди доповнюється тестом або написанням твору.

Якщо ви ніколи раніше не вивчали англійську і не знайомі навіть з основами граматики, швидше за все, ваш рівень - Beginner (початківець). Ті, хто вчив мову в школі, але нічого не пам'ятає, зазвичай починають з наступного курсу - Elementary.

Це цікаво
За найпоширенішою класифікацією існує шість рівнів знання англійської: Beginner (A1), Elementary (A2), Intermediate (B1), Upper Intermediate (B2), Advanced (C1) і Upper Advanced (C2). Залежно від інтенсивності занять у більшості йде 5-8 місяців на проходження одного рівня. Як правило, нормою вважається 90-120 академічних годин на рівень. Ступенів в мовних школах, найчастіше, більше шести - це дозволяє індивідуалізувати навчання, наприклад, почати заняття з «середини» рівня Beginner.

формат навчання

Щоб заняття були ефективними, важливо визначитися, в якій формі ви будете отримувати знання. Давайте розглянемо, які варіанти навчання пропонуються початківцям і які переваги і недоліки вони мають.

Самостійне вивчення мови

Самий довгий і складний метод отримання знань. Він підійде лише тим, хто має більшу кількість вільного часу, силою волі і готовий витратити на навчання роки. Самостійно підібрати програму і систематично займатися по ній - дуже непросте завдання. Відсутність партнерів для спілкування і педагога, який буде контролювати процес, ще більше ускладнюють справу. Освоїти читання і переклад текстів ще можливо, але розмовна англійська буде практично недоступний.

Онлайн-уроки з викладачем

Заняття з репетитором приваблюють багатьох індивідуальним підходом, можливістю вибору конкретного педагога. За останні роки крім звичайних «домашніх» уроків англійської для початківців з'явилося і безліч пропозицій по навчанню онлайн - в основному, через Skype. Якщо порівнювати цей метод з самостійним вивченням мови, то він має незаперечні плюси: постійний контроль з боку викладача, спільний розбір складних матеріалів. До мінусів можна віднести якраз те, що уроки відбуваються тет-а-тет: ви звикаєте до спілкування з певною людиною, в подальшому можете випробувати складності при зміні співрозмовника. Відсутність конкуренції на заняттях уповільнює розвиток навичок, адже учневі не на кого рівнятися. Крім того, ця форма навчання найдорожча - одне заняття з висококласним педагогом, а тим більше з носієм мови, обійдеться від двох тисяч рублів і вище.

Дистанційне навчання в рамках мовної школи

Системи «шкільного» онлайн-навчання з'явилися не так давно, але стрімко набирають популярність. Більшість учнів приваблює гнучкий графік освоєння матеріалів, можливість займатися у вільний час, при цьому звертаючись за консультацією до досвідченого викладача. Налагоджена система отримання знань набагато досконаліше, ніж у приватних вчителів. Заняття можуть проходити як в групах, так і індивідуально. Після проходження курсу ви отримуєте сертифікати, що підтверджують рівень підготовки. Ну і звичайно, приваблива ціна - вона набагато нижче, ніж вартість очних уроків і, тим більше, репетиторів.

Навчання на курсах

Традиційний і всім відомий метод вивчення англійської - заняття в спеціалізованих організаціях. Такий формат залишається найпопулярнішим - адже учень отримує знання за певною системою, під постійним контролем викладачів, а в кінці - диплом про закінчення навчання. Курси англійської мови для початківців можуть бути груповими або індивідуальними. У першому випадку студенти постійно спілкуються, застосовуючи отримані знання на практиці, беруть участь в іграх, влаштовують дебати. У другому - заняття також будуються за перевіреною програмою, але з урахуванням особливостей учня.

Безумовно, цей формат дає найефективніший результат, але багато що залежить від правильного вибору мовної школи.

Методи навчання іноземної мови

Для навчання початківців використовують практично всі відомі методи освоєння іноземної мови, але одні з них більш успішні, інші - менш, так як для деяких підходів вже необхідна наявність досвіду. У «чистому» вигляді ту чи іншу методику зазвичай не використовують, а поєднують кілька.

Основні методи навчання:

  • Грамматико-перекладний метод. Цей підхід до навчання передбачає освоєння мови шляхом вивчення граматики, читання і перекладів текстів. Спочатку під правила і схеми підбирають пропозиції-приклади, потім переходять до більш великим текстам, які зазвичай переводять спочатку з англійської на російську, потім - з російської на англійську. Цей метод корисний для початкового вивчення правил побудови речень, порядку слів, але для подальшого освоєння розмовної мови підхід не підійде.
  • Аудіо-лінгвістичний метод полягає в повторенні сказаних викладачем або відтворених з пристрою фраз. Потім навчається не тільки повторює, але і додає в розповідь свої пропозиції. Гідність методу в тому, що студент набуває практику вимови, недолік - в копіюванні чужого стилю і акценту.
  • Метод мовчання виключає «говоріння» викладача на заняттях. Спочатку всі комунікації зі студентами здійснюються за допомогою спеціальних табличок, що позначають звуки англійської мови. Методика корисна тим, що учень самостійно освоює вимова, а це особливо важливо у вивченні англійської з нуля.
  • Метод фізичного реагування цікавий тим, що протягом перших занять від учня не вимагається реакції на слова або завдання вчителя, який навчається лише слухає і читає тексти. Потім викладач починає навчання діям (наприклад, дає завдання «встати» або «йти», природно, англійською мовою, а група виконує його команди). Тільки після вивчення фізичних реакцій починається мовна практика спілкування з викладачем або колегами по навчанню. Такий метод також корисний для початкового рівня вивчення, так як сприяє не тільки сприйняття, але і глибокому засвоєнню матеріалу.
  • Комунікативний метод найбільш корисний для освоєння англійської розмовної мови. Людина спочатку вчиться спілкуватися зі співрозмовником так, щоб той його розумів. Але якщо такий підхід не поєднувати з вивченням граматики, студент може не навчитися дотримуватися правил складання фраз і опанує літературною мовою.
  • Метод занурення вважається одним з найбільш дієвих для старту вивчення іноземної мови в дорослому віці. Студенти як би «занурюються» в світ досліджуваного - вся група говорить тільки англійською один з одним і викладачем. Це допомагає учням розслабитися і відчути свободу в спілкуванні.

трохи статистики
Згідно з результатами останньої Всеросійської перепису населення англійською мовою на рівні Intermediate і вище володіє лише 6% жителів Росії.

Програма вивчення «англійської для початківців»

Вивчати англійську все йдуть з різних причин і з різними цілями: комусь він потрібен для майбутньої роботи в Росії або за кордоном, хтось хоче знайти друзів за кордоном або полегшити комунікації під час подорожей, а деякі готуються переїхати в англомовних країну. Тому програми вивчення англійської, в тому числі і для початківців, розробляють з урахуванням галузі використання майбутніх знань.

Найбільш популярними є програми:

  • Basic English - вивчення основ граматики, перекладу і азів розмовної мови;
  • Business English - програма для навчання ділового спілкування;
  • Spoken English або курс розмовної англійської. Майже не зачіпає граматику, але вчить спілкуватися;
  • Курси англійської для підготовки до іспитів: шкільним, університетським або більш складним - Academic і General Training IELTS. Для тих, хто тільки починає вивчати англійську мову, така програма не зовсім підходить, проте деякі вибирають саме її, щоб спочатку встановити високу «планку» досягнень.

Найбільшим попитом серед ж є, мабуть, курси розмовної англійської. Тривають вони в середньому 120 академічних годин і можуть проходити як очно, так і онлайн. Спочатку студенти вивчають необхідну базу для початку спілкування (як вітатися, прощатися, питати дорогу), а потім приступають безпосередньо до діалогів з викладачами та одногрупниками. Одне заняття триває близько 50 хвилин.

Вартість навчання

Ціна курсів англійської мови залежить відразу від безлічі факторів:

  • Престижність школи і диплома. Як і у випадку з вузами, відомі спеціалізовані центри мають більш професійними викладачами, перевіреними програмами і дорожать своєю репутацією. Ціна навчання в них вище.
  • Формат навчання. Дистанційні курси істотно дешевше очних.
  • Кількість учнів в групі. Заняття в міні-групах дорожче стандартних, найвища вартість - у індивідуального навчання.
  • Інтенсивність курсу. Кілька тижнів щоденних багатогодинних занять може обійтися в стільки ж, у скільки рік звичайного навчання, адже за час «інтенсиву» студент може освоїти величезний пласт знань за короткий час.
  • Місце вивчення англійської. Як відомо, мову можна вивчати не тільки в рідній країні, а й закордоном. Подібні курси «з зануренням» включають в себе не тільки послуги педагогів, а й трансфер, проживання в готелі, харчування, що пояснює їх високу ціну.

Якщо говорити про великих відомих мовних школах - в Москві вартість річного курсу англійської для початківців складає 60-80 тисяч рублів, за умови занять в групі і очно. Ціна дистанційних програм складе 2-3 тисячі рублів на місяць, в залежності від наявності групових занять та кількості модулів.

Ціни на навчання на зарубіжних курсах сильно залежать від тривалості та країни перебування, комфортності житла, але найчастіше обходяться в суму понад сотні тисяч рублів за 3-4 тижні.

Вартість індивідуальних і VIP-програм, як правило, не розголошується школами. При бажанні можна звернутися до представника навчального закладу для уточнення.

Як вибрати курси?

Щоб не помилитися з вибором школи і програми навчання, потрібно визначитися, для яких цілей ви хочете вивчати мову. Існує два основних типи курсів - курси розмовної англійської мови для початківців і загальний англійська. У першому випадку, як уже говорилося, основні зусилля будуть спрямовані на те, щоб навчити вас розмовляти. Загальна англійська, навпаки, призначений для розвитку письма, вивчення літератури і офіційне спілкування з дотриманням всіх правил.

Краще заздалегідь ознайомитися з репутацією школи, її історією і використовуваними методиками. В першу чергу, звертайте увагу на довгостроково існуючі відомі компанії з перевіреними техніками навчання та видачею сертифікатів. Крім того, експерти рекомендують вибирати школи, де все уроки або їх частину проводять викладачі-носії мови або білінгви.

Решта критеріїв - наприклад, дальність від будинку, графік і інтенсивність занять, вартість навчання - підбираються індивідуально, залежно від бажань і можливостей студента.

Але як бути тим, хто ніколи не вивчав цієї мови або давно забув навіть його основи?
З чого почати вивчення англійської мови?
Як вибрати курси?