- Чим раніше, тим краще?
- Перші кроки в світ англійської мови: вибираємо форму навчання
- вибираємо школу
- На що потрібно звернути увагу при виборі курсів англійської для дітей 4 років?
- Оформлення та матеріали
- Кількість дітей у групі
- Можливість бути присутнім на занятті
- Заняття з репетитором
- Вивчаємо мову самостійно
- Не забувайте про вікові особливості!
- поступовість
- систематичність
- Підтримка і похвала
- Чому реально може навчитися 4-річна дитина:
У сучасному світі знання англійської мови вже давно перейшло в категорію обов'язкових навичок. Якщо ще кілька років тому звично було приступати до вивчення англійської в початкових класах школи, то тепер батьки намагаються познайомити дитину з іноземною мовою як можна раніше. Студії і групи для малюків, заняття з репетиторами на дому, книжки і мультфільми англійською, навчальні програми: як не розгубитися в різноманітті можливостей і ресурсів, а вибрати те, що дійсно піде на користь вашій дитині? Давайте спробуємо розібратися.
Чим раніше, тим краще?
Сьогодні вже ніхто не сумнівається в тому, що навчання іноземної мови з дошкільного віку - це не данина моді. Раннє вивчення мови благотворно впливає на загальний емоційний і моральний розвиток дитини, сприяє поліпшенню уваги, пам'яті і уяви.
«Золотою серединою» для того, щоб починати вивчення іноземної мови, можна вважати вік від 3 до 6 років . Саме в цей період у малюка вже є більш-менш стійке розуміння системи рідної мови, і він здатний концентрувати увагу, щоб засвоювати нову інформацію в достатньому обсязі.
Перші кроки в світ англійської мови: вибираємо форму навчання
Якщо ви не знаєте, вибрати групову форму навчання або індивідуальну, придивіться для початку до своєї дитини, постарайтеся проаналізувати його інтереси і схильності: чи любить він грати в рухливі ігри або вважає за краще проводити час, малюючи, збираючи конструктор? Любителям галасливих компаній чудово підійде груповий формат занять, більш сором'язливим і схильним грати самостійно дітям звичніше буде займатися наодинці з репетитором.
Вивчаючи англійську мову, малюк 4-х років знайомиться в першу чергу з навколишнім світом (нерідко саме на таких заняттях дитина вперше дізнається кольору і цифри, відкриває для себе властивості багатьох предметів), а також розвиває творчі та комунікативні здібності, пам'ять, сприйняття і мислення , вчиться дисципліни. На групових заняттях, крім вивчення англійської мови, поліпшуються навички спілкування та взаємодії в колективі, діти вчаться співпрацювати і змагатися.
Яку форму навчання ви б не вибрали - відвідування групи або індивідуальні заняття з викладачем - пам'ятайте, основним способом знайомства чотирирічного малюка з мовою повинна стати гра. Навчання мови через гру прищеплює інтерес, а не стає нав'язаною і нудним обов'язком.
вибираємо школу
Щоб з'ясувати, яку школу або курси для дитини вибрати, необхідно відвідати хоча б кілька з них. Звичайно, дуже спокусливо вибрати навчання ближче до дому. Але головним визначальним фактором має стати якість, щоб не вийшло, що гроші витрачені даремно, а у дитини зовсім немає інтересу до мови.
На що потрібно звернути увагу при виборі курсів англійської для дітей 4 років?
Досвід роботи
Зараз відкривається багато курсів, які пропонують додаткові знижки, але ви ж не хочете, щоб ваша дитина навчався у непрофесіоналів? При виборі курсів англійської для дітей , Поцікавтеся, як довго існує школа, чи є вже «випускники», за успіхами яких ви могли б судити. Якщо школа працює хоча б 5 років в цій сфері, це ознака того, що в ній є сформований штат педагогів, і розроблена програма навчання англійської мови малят, з якої ви, до речі, могли б ознайомитися.
Оформлення та матеріали
Парти, ручки і зошити зовсім не підходять для навчання дитини чотирьох років. М'який килим, місце, де можна пограти, іграшки та плакати, різнокольорові кубики і плакати з яскравими і великими елементами гри (алфавітом, числами), а також матеріали для творчості - те, що повинно викликати інтерес у дитини і не створювати враження, що вивчення мови - це нудно і нецікаво. Так атмосфера і оточення не дозволять йому відчути себе в'язнем уроку - «ну коли ж, коли це закінчиться, і я зможу погуляти?».
Кількість дітей у групі
Добре, коли увага викладача розподіляється рівномірно. Оптимальна кількість - від чотирьох до шести чоловік в групі: тоді педагог зможе приділити увагу кожному малюку, а також забезпечити їх безпечне перебування на занятті.
Можливість бути присутнім на занятті
Перш ніж приймати остаточне рішення про вибір школи, поцікавтеся про можливість відвідати одне з занять. Ви зможете особисто переконатися в тому, що ваша дитина потрапила в «хороші руки». Навіть якщо ви не є фахівцем з методиками викладання англійської малюкам 4-х років, ви можете керуватися наступним питанням, щоб зрозуміти потрібність і корисність конкретного вправи: що дає дитині яке виконує вправу?
Наприклад, якщо викладач пропонує дитині заспівати пісеньку, як саме це відбувається? Малюки, соваючись на стільчиках, повторюють за викладачем незрозумілі слова, або, наприклад, всі хлопці в хороводі виконують розминку, називаючи кожну дію ( «I can run, I can hop, I can clap, I can stop»). Для того, щоб слова або фрази залишилися в пам'яті малюка, важливо підкріплювати їх образами або діями.
Заняття з репетитором
Основний плюс занять з репетитором в тому, що вони дозволяють створити для дитини більш природне мовне середовище в звичних для нього умовах. Також, якщо малюк сором'язливий, можливо, йому буде легше почати засвоювати англійську мову, займаючись індивідуально з викладачем.
Чи слід говорити про те, що найважливішим критерієм при виборі репетитора повинен стати психологічний контакт з дитиною. Заняття навчальним англійським повинні приносити, в першу чергу, задоволення, пробуджувати інтерес і любов до занять і пізнання чогось нового. Уникайте надмірно суворих педагогів: погодьтеся, боязнь помилок - це не найкраще придбання після курсу занять навчальним англійським.
Якщо ви вирішили запросити репетитора додому, перш за все, дізнайтеся, чи є у нього досвід роботи з маленькими дітьми. Вдома у вас завжди є можливість «проконтролювати», як проходить заняття і як на нього реагує ваш малюк. Тим не менш, не варто зловживати цією можливістю і втручатися в процес просто з цікавості - дайте педагогу і вашій дитині можливість порозумітися і знайти спільну мову.
Оптимальна тривалість заняття для дитини чотирьох років - 45 хвилин, так як під час заняття один на один з репетитором, малюкові складно сконцентрувати увагу більш ніж на 20 хвилин.
Вивчаємо мову самостійно
Якщо у батьків є хоча б базові знання мови, то мама або тато можуть стати найкращим провідником у світ англійської. Хто, як не батьки, знають свою дитину і те, що йому подобається найбільше. Все, що вам знадобиться, - це терпіння, доброзичливість і чуйність по відношенню до вашої дитини.
Важливо, щоб вивчення мови увійшло в звичку. Почніть потроху вводити англійська в побутових ситуаціях, наприклад, при купанні або умовно або під час збору на прогулянку. Щоб у дитини було розуміння, що ви йому говорите, супроводжуйте свої слова поясненнями, жестами або картинками. В такому випадку, 10 хвилин спілкування англійською будинку можуть принести більше користі, ніж підготовлені заняття по годині.
Пам'ятайте: ні в якому разі не можна тиснути і нав'язувати! Тільки комфортне занурення в мовне середовище може принести хороші результати і не викликати відторгнення. Будьте послідовними і терплячими, не нервуйте, якщо у малюка не все виходить з першого разу.
Вчіться, граючи. Найкраще дитина впорається з вивченням англійської, граючи. Є безліч прикладів ігор, навчальних англійської для малюків 4 років. Ви можете брати їх за основу і імпровізувати: підключати ті види діяльності, які подобаються вашому чаду найбільше. Наприклад, розфарбовувати кожна тварина або машинку, називаючи кольори один за іншим. Можна розібрати іграшку на шматочки, покласти в коробку, зібрати назад, привітатися з жабою, запитати, якого вона кольору, як вона стрибає. Жаба хоче заспівати пісню? Придумати невелику пісеньку-римування.
Ставте маленькі завдання і радійте, коли малюк їх виконує. Наприклад, ви хочете почати вивчати тему «тварини». У вас вдома повинні бути іграшки-звірятка. Спробуйте називати тварин по-англійськи: ( «This is ...»). Потім покладіть іграшки у велику коробку і просите дати вам конкретну тваринку ( «Give me ...», «Where is ...»). Ви і ваш малюк самі не помітите, як разом з назвами тварин дитина спочатку освоїть правильні реакції на ваші прохання, а слідом за цим навчиться наслідувати і вимовляти їх сам. За один день не варто давати малюкові більше, ніж 3-5 нових слів, а також не забувайте постійно повертатися до вже вивченим словами і фразами.
Потрібно створювати умови для того, щоб дитина могла повторювати засвоєну інформацію. Може бути, у вас в будинку з'явиться герой - лялька або ведмедик, з яким дитина буде тренувати англійські фрази. Слухайте з ним пісеньки і дивіться мультики англійською, щоб включати його в мовне середовище. У великих містах проходить маса заходів на англійській мові: майстер-класи, театральні вистави - підберіть що-небудь цікаве для вас і вашої дитини.
Не забувайте про вікові особливості!
Якщо ви займаєтеся з дитиною самостійно або допомагаєте йому при виконанні домашніх завдань, не забувайте дотримуватися основних принципів, які враховують вікові особливості:
поступовість
Дуже часто, віддавши малюка в групу або почавши займатися з репетитором, батьки очікують швидких і значних результатів. Але в чотирирічному віці дитині важко вивчити список слів без контексту. Краще ставити для нього маленькі цілі і досягати їх.
систематичність
Будь-яке стоїть придбання потребує докладання систематичних зусиль. Тому, якщо ваша дитина стала займатися англійською мовою, важливо виробити у нього звички.
Підтримка і похвала
Не треба лаяти дитини, якщо він щось забув, або не може відразу запам'ятати. Пам'ятайте, що в ранньому віці малюкам головне отримувати задоволення від навчання, тому не скупіться на похвалу.
Чому реально може навчитися 4-річна дитина:
- словами за темами «Числівники», «Кольори», «Тварини», «Одяг», «Іграшки», «Їжа», «Частини тіла»;
- прикметником (великий-маленький, високий-низький, щасливий-сумний);
- деяким дієслів (брати, давати, бігти, стрибати, плескати, відкривати / закривати і т.д.);
- простим фразам в контексті побутових ситуацій ( «Hello! How are you?», «Where is ...?», «What is ...?», «Give me ...» і т.д.);
- основам хорошого вимови.
Чим раніше, тим краще?
На що потрібно звернути увагу при виборі курсів англійської для дітей 4 років?
Так атмосфера і оточення не дозволять йому відчути себе в'язнем уроку - «ну коли ж, коли це закінчиться, і я зможу погуляти?
Наприклад, якщо викладач пропонує дитині заспівати пісеньку, як саме це відбувається?
Жаба хоче заспівати пісню?
How are you?