Російська «Анна Кареніна», німецький хореограф Крістіан Шпук і швейцарський «Балет Цюріх» в Ізраїлі. Сучасний погляд на XIX століття в класичному балеті з елементами modern dance. Пуанти і криноліни на тлі історії боротьби між обов'язком і любов'ю.
«Анна Кареніна» Толстого не раз надихала хореографів на балетне втілення теми почуття і обов'язку. Балети за цим романом Толстого ставили Майя Плісецька, Борис Ейфман, Олексій Ратманський. Цього разу нове прочитання Толстого покаже німецький за походженням хореограф, який працює в Швейцарії, чий молодий і «західний» підхід до великого російського роману робить балет «Анна Кареніна» з Цюріха подвійно цікавим. До речі, вже після Шпук по «Анні Кареніній» поставив балет Джон Ноймайєр.
Отже, з 26 по 30 червня на сцену Ізраїльської Опери вийдуть герої великого російського роману «Анна Кареніна». Нове прочитання Толстого представить німецький хореограф Крістіан Шпук і швейцарський «Балет Цюріх». Ізраїльський глядач побачить нову по стилю і образного вирішення постановку зі змішаним лексиконом рухів з елементів сучасного танцю і класичного балету. 26 червня в ролі Анни Кареніної з'явиться прима-балерина Вікторина Капітонова.
Photo: Monika Rittershaus
Вікторина Капітонова народилася в Росії, навчалася в Казанському хореографічному училищі і в Московській державній академії хореографії.
У сезоні 2008/09 танцювала в Московському академічному Музичному театрі імені К. С. Станіславського і В. І. Немировича-Данченка, а в 2010 була запрошена в Балет Цюріха, де виконує головні партії класичного репертуару. Серед нових робіт - головна роль в «Анні Кареніній» Крістіана Шпук, яку хореограф створив спеціально для неї, а також партії Жизелі і Мірти в «Жизелі» Роберто Болле і Фрідемана Фогеля.
Поряд з класичними партіями, в її репертуар увійшли ролі в балетах Начо Дуато, Джорджа Баланчина, Матса Ека, Іржі Кіліана, Уейна Макгрегора і Мартіна Шлепфера. В рамках програми підтримки молодих хореографів Балету Цюріха вона представила свою власну постановку «Два тіла - одна душа». У 2015 році отримала танцювальний приз «Друзів Балету Цюріха».
Вікторина виконала роль Оділі / Одетти в відтвореному Олексієм Ратманським балеті «Лебедине озеро», світова прем'єра якого відбулася в Цюріхському оперному театрі в лютому 2016 року.
Photo: Gregory Batardon
«Анна Кареніна» Крістіана Шпук - сучасний погляд на XIX століття. Сценографія проста: велика порожня стара бальна залу. Кілька дерев, рояль на сцені ... І цього досить, щоб якнайточніше передати атмосферу історії боротьби між обов'язком і любов'ю, сконцентрувавшись на самій драмі. Або - як підкреслює Крістіан Шпук - передати атмосферу »між любов'ю і коханням». Його «Анна Кареніна» - сильна історія про самотність, про те, як слідувати своїм почуттям, про любов і моралі, про набуття та втрат. Про рамках, встановлених суспільством, і долю тих, хто наважився порушити правила. У постановці Крістіана Шпук звучать знамениті твори Сергія Рахманінова, Вітольда Лютославського, Сулхана Цинцадзе і Йосефа Барданашвілі.
«Я не намагався інсценувати роман, це неможливо. Я ставив балет «по Толстому», виділивши тему сім'ї, моралі, шлюбу »- каже хореограф Крістіан Шпук, чию« Анну Кареніну »можна буде в червні побачити в Ізраїлі. Крістіан Шпук відомий тим, що любить розповідати історії на балетній сцені. Йому цікаво досліджувати людини, розвиток відносин і тому він поставив балет про любов і моралі, про набуття та втрат. Про рамках, встановлених суспільством, і долю тих, хто наважився порушити правила. «І в операх, і в балетах мені завжди подобалися історії, вони розповідають нам, хто ми такі. Для мене досліджувати людини цікавіше, ніж винаходити нові па. Набагато важливіше знайти новий спосіб розповісти відомий сюжет ».
Photo: Gregory Batardon
Серед найбільш відомих робіт (а всього їх понад двадцять) Крістіана Шпук - балети «Лулу. Трагедія монстра »,« Пісочна людина »,« Повернення Улісса »,« Войцек ». І «Анна Кареніна» - вибір, продиктований любов'ю до літератури, кіно і бажанням розібратися в тому, що таке сім'я. І хто така жінка. Жінка - героїня Толстого, балету і історії, переказаної одним з провідних європейських хореографів Крістіаном Шпук, успіх постановки якого, як і будь-якого сценічного шоу, залежить від музики, декорацій, костюмів і від того, що відбувається на сцені. Шпук розбурхує публіку, залучаючи її увагу усіма деталями вистави - ще однією спробою хореографічного осмислення класики, знайшовши новий спосіб розповісти відомий сюжет, партитура якого складна, інсценування роману - авангардна і навіть радикальна.
****
Один з найцікавіших світових хореографів Крістіан Шпук народився в Німеччині. Отримав балетне освіту в Штутгартській школі Джона Кранко. Почав кар'єру танцівника в танцювальних колективах Needcompany п / р Яна Лауерса і ROSAS п / р Анни-Терези де Кеєрсмакер. У 1995 році приєднався до ансамблю Штутгартського балету.
З 2001 по 2012 рік Крістіан Шпук був штатним хореографом Штутгартського балету, де поставив 15 балетів. Починаючи з 1999 року, Крістіан Шпук створює ряд постановок для відомих балетних труп в Європі і США. З сезону 2012/2013 Крістіан Шпук є художнім керівником Цюріхського балету.
Балетна трупа Цюріхській опери - найбільша в Швейцарії і одна з найбільших в Європі балетних груп. З 1996 по 2012 рік трупою керував швейцарський хореограф Хайнц Шпёрлі, який перетворив цю балетну компанію в провідний європейський балетний ансамбль. Трупа ця славиться гармонійним поєднанням сучасного абстрактного балету, класичних традицій і рівнем професіоналізму танцівників. Так що, не дивно, що з балетом Цюріха працювали такі видатні хореографи, як Вільям Форсайт, Іржі Кіліан, Матс Ек, Охад Нагарін, Уейн МакГрегор і інші.
Балет Цюріх «Анна Кареніна» (за романом Льва Толстого). Прем'єра в Цюріху - 2014-й рік. Хореограф - Крістіан Шпук
Музика: Сергій Рахманінов, Вітольд Лютославський, Сулхан Цинцадзе, Йосип Барданашвілі
Лібрето і хореографія: Крістіан Шпук.
Художники-постановники: Крістіан Шпук і Йорг Цилинский
Художник по костюмах - Емма Райот.
Світова прем'єра: 12 жовтень 2014 року - Цюріхський балет, Цюріхський оперний театр
Оперний театр імені Шломо Лахат, Тель-Авів
26 червня 2018 року, вівторок, 20:00
27 червня 2018 року, середа, 20:00
27 червня 2018 року, четвер, 20:00
29 червня 2018 року, п'ятниця, 13:00
30 червня 2018 року, субота, 21:00
Подивитись відео: https://www.youtube.com/watch?v=mnZXWoroOdw
Замовлення квитків в касі « Браво »Або в касі Ізраїльської Опери, 03-6927777.
Текст підготувала Маша Хініч. Фото: Gregory Batardon і Monika Rittershaus. Надане організаторами гастролей
Піар-агентство: Sofia Nimelstein PR & Consulting