Дні наступних прем'єр: 9 і 30 квітня
31 березня в Національній опері України з аншлагом відбулася прем'єра опери Джакомо Пуччіні "Флорія Тоска". Це - спільний проект Національної опери України, посольства Італії в Україні та Італійського інституту культури в Україні. Цією прем'єрою обидві сторони символічно відзначили 60-річчя Римського договору і 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та Італійською Республікою.
Перед прем'єрою за дорученням президента Італійської республіки заступник міністра закордонних справ та міжнародного співробітництва Італії Вінченцо Амендола і посол Італії Давиде Ла Чечилії вручили Міністру культури України Євген Нищук, першому заступнику міністра культури України Світлані Фоменко і головному художнику Національної опери України Марії Левитською високі нагороди - ордена "Зірка Італії". Орден "Зірка Італії" є вищою державною нагородою Італійської Республіки, яким можуть бути нагороджені іноземні громадяни.
"Флорія Тоска" Дж.Пуччіні - це, безумовно, перлина світового оперного мистецтва. Поставити настільки вишуканий, витончений і разом з тим грандіозний спектакль, підвладне було тільки творчій спілці професіоналів - винятковому складу солістів і постановочному складу Національної опери України за безпосередньої участі італійської сторони.
Режисерові-постановнику опери, головному режисеру театру Анатолію Солов'яненку, вдалося зробити акцент не на політичних пристрастях, які вирували в Італії на початку 19 століття, а вивести на авансцену драматизм любовної історії, представити всі сторони людської сутності: зрада і лицемірство, вірність і самовідданість. І незважаючи на те, що сюжет опери переносить глядача на два століття назад, помисли і почуття головних героїв співзвучні з сьогоднішнім днем, зрозумілі сучасному глядачеві.
Вокальний склад прем'єрного спектаклю відрізнявся злагодженістю голосів і темпераментів. Туга, відповідно до сюжету, чуттєва і емоційна жінка. Людмилі Монастирській вдалося настільки органічно вжитися в цей суперечливий образ, що всі почуття, які вирували в душі головної героїні, передавалися найтоншими нюансами в музичних фразах. Здавалося, що діапазону співачки немає меж, настільки вільно ллється її голос. Людмила Монастирська в черговий раз довела, що глибина її таланту безмежна.
Роль коханого Тоски, художника Маріо Каварадоссі, втілив на сцені італійський тенор Вальтер Борин, майстерність якого київські глядачі змогли оцінити вперше. Партію Чезаре Анджелотті, колишнього консула Римської республіки, виконав Сергій Ковнір (бас). Ну, а самого підступного персонажа цієї трагічної історії - начальника поліції Риму - безпринципного і жорстокого барона Скарпіа блискуче зіграв Олександр Мельничук (баритон).
Психологічна складова вистави не була б такою переконливою, якби вона не була відтворена в відповідних декораціях і костюмах. Уміння працювати з надмірною оперної розкішшю, не втрачаючи присутності смаку, підвладне головному художнику театру Марії Левитською. Відтворення на сцені інтер'єру базиліки римської церкви Сант-Андреа-делла-Валле з масивними колонами вівтаря і статуєю Богоматері, а також зали палацу Фарнезе з прекрасними полотнами художників, стало високохудожнім обрамленням опери.
Особливою вишуканістю відрізнялося наряди головної героїні. Людмила Монастирська віддала належне таланту і майстерності Марії Левитською, зазначивши, що таких костюмів для Тоски не створював для неї жоден художник ні в одному театрі світу.
А оркестр під управлінням диригента-постановника Миколи Дядюри зірвав овації.
Прем'єра опери "Флорія Тоска" Дж.Пуччіні в Національній опері України гідна того, щоб не тільки стати головною подією цього театрального сезону, але і бути вписаною золотою сторінкою в історію театру в цілому.
Дні наступних прем'єр: 9 і 30 квітня. Крім Людмили Монастирської, яка вийде в цій ролі 30 квітня, партію Тоски виконують - Оксана Крамарева і Вікторія Ченська. Роль Маріо Каварадоссі - Дмитро Кузьмін , Андрій Романенко, Сергій Скочеляс; барона Скарпіа - Геннадій Ващенко , Михайло Кирішах і Олександр Мельничук.
Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram
Підписуйтесь на нашу розсилку