«Я зрозумів одну нехитру істину.
Вона в тому, щоб робити
так звані чудеса
своїми руками…"
А.С. Грін
15 серпня в АОНБ ім. Н.А. Добролюбова в рамках Року Літератури відбувся вечір «Робити чудеса своїми руками» присвячений 135-річчю від дня народження А.С. Гріна, видатного російського письменника-романтика. Літературно-мистецький вечір дозволив читачам бібліотеки поглянути на знайомого по «Червоним вітрила» і «блищати світу» письменника з іншого боку.
Олександр Грін пропрацював в російській літературі чверть століття. Він залишив після себе романи, повісті, кілька сотень оповідань, вірші, байки, гуморески. Він всією своєю творчістю стверджував високі моральні ідеали, неминущі духовні цінності - порядність, шляхетність, повага до особистості людини.
Захід розпочався з невеликого ролика, знятого співробітниками бібліотеки, в якому жителі м Архангельська міркували про те, чи вірять вони в диво і як втілити мрію в реальність.
Потім ведучі вечора Смирнова Ірина та Антон Вікулов розповіли присутнім про маловідомі сторінки життя автора, про його дитинство і юність. Для жителів півночі цікаво було дізнатися про те, що в житті жителя півдня Олександра Гріна, співака моря і романтичних мандрів, був важкий час північній посилання в Архангельській губернії з листопада 1910 по травень 1912 року. Про цей період життя письменника розповіли співробітники відділу Русский Север Галина Мурашова і Наталя Королькова. Під час заслання Олександр Грін жив в селі Великий двір біля Пінеги, потім на Кегострове в Архангельську. Сьогодні одна з вулиць Кегострова названа в честь великого письменника. На вечорі було згадано і про те, що на острові Кего проходить гріновський фестиваль і що Центр підтримай творчих індустрій «Футурист» проводить роботу по відновленню відомої жителів Архангельська «альтанки Гріна».
Особлива частина літературного вечора була присвячена знаменитої повісті-феєрії «Червоні вітрила» - книзі про те, що чудеса може творити кожен, що володіє волею і почуттям, створювати їх потрібно своїми руками.
Мало хто також знають, що протягом усього життя Олександр Грін писав вірші. Чимало віршів, пісень, окремих строф і рядків включив він до своєї розповіді і романи. Ліризм його мови, поетичність завжди видавали в Гріні-письменника поета. На вечорі прозвучали вірші Гріна у виконанні актора студентського театру «Балаганчик» Антона Пастухова.
Олександр Грін був не тільки поетом, казкарем, автором романів. Дослідники творчості письменника дають високу оцінку його розповідями. На вечорі прозвучав розповідь-притча «Зелена лампа» у виконанні професора САФУ, керівника Архангельського відкритого студентського театру «Балаганчик» Андрія Петрова.
У висновку гостям вечора була представлена книжкова експозиція «Чарівна свіжість старих книг». На виставці представлені три прижиттєвих видання окремих творів, серед яких є кишенькові книги в м'яких обкладинках, і два прижиттєвих збірки оповідань. Всі бажаючі можуть познайомитися з цією виставкою в загальному читальному залі до кінця серпня.