Кожен раз, проходямімо кондитерських крамниць, від яких виходить божественний аромат свіжоспечених булочок і кави, так і тягне зазирнути в кожну з них і пригоститися абсолютно всім!
Адже ось цікаво, здавалося б, тобі абсолютно нічого нe потрібно купувати в кондитерській або, скажімо, в кав'ярні, а, все одно, так і хочеться там хоча б потоптатися! :)
А якщо, раптом, ще й черги не буде, і продавець здасться приємним, то ви точно купите якусь солодкість, і, після, переконайте себе в тому, що вона вам була життєво необхідна!
Що вже говорити про дурманних запахах ванілі, кориці і гарячих булочок з кондитерських крамниць, які "не навмисно" ароматизують собою цілі вулиці! До речі, при цьому, продажу пиріжків в абсолютно сторонніх ларьках, що стоять поруч, теж будуть вкрай високими! Напевно, деякі власники подібних закладів навіть здивувалися б, якби дізналися, що використовують абсолютно безкоштовний і вкрай прогресивний метод маркетингу, який має назву «аромамаркетинг», або ж, як його ще називають, - сенсорний брендинг.
Як всі вже знають, вигадати щось нове практично нереально (всі придумали до нас), тому потрібно вивчати і пускати в хід все добре забуте старе .У нашому випадку «старе» - це і є нюхові сприйняття!
Уявіть, зона кори головного мозку, яка відповідає за нюх - це найдавніше освіту кори мозга.Помімо цього, навіть у новонародженого, першими органами почуттів, які спочатку являютсяхорошо розвиненим, є слух і нюх (за допомогою них, дитина може орієнтуватися в просторі і дізнаватися людей) .Але ми не про це. А про те, що нюх дуже тісно пов'язане з підсвідомістю людини. І про те, що іноді людина навіть не усвідомлює, чому ж йому так приємний співрозмовник, магазин, квартира або якесь місце.
Як виявляється, вся справа в певному запаху, приємному, ненав'язливому, який викликає певні спогади і емоції. Тобто, вибравши якийсь безумовно позитивний або необхідний в конкретному місці аромат, можна надавати на людей величезний вплив! Що вже тут говорити, в кінці 20 століття почала з'являтися ціла наука - Аромакологія! Не кожен зможе визнати її наукою як такої, але, незважаючи на це, більшість її досліджень сильно вражають.
Наприклад було доведено, що запах м'яти і кориці покращують концентрацію уваги і знижують нервозність, лимон сприяє зібраності, морський запах - знімає стрес, а аромат кави створює відчуття затишку, за що мало не 99% населення землі люблять цей запах в тих чи інших його варіаціях, і, що найцікавіше, це не залежить від того, чи люблять вони взагалі пити каву чи ні!
Крім того, завдяки заходам можна підвищувати настрій, полегшувати депресію, налагоджувати взаємини, збільшувати працездатність, сприяти хорошому сну і не тільки! Деякий давно почали застосовувати це практиці (розпорошувати в офісах аромати, які підвищують уважність працівників в два рази, або застосовувати препарат який знижує рівень хуліганства і беззаконня під час організації та проведення масових заходів).
З огляду на сказане, Аромакологія має величезні перспективи, в тому числі, - в сфері реклами і маркетингу. Особливо, якщо враховувати, що нюх досі було мало задіяно в рекламі! Наші очі і слух і такуж настільки перевантажені, що перестають реагувати на подразники із зовнішнього середовища. У людини є така особливість - він до всього звикає, і до реклами в особливості. Саме тому ненастирливе вплив за допомогою запахів дає абсолютно незвичайні результати.
Аромат поступово стає частиною іміджу бренду і рівноправно з іншими маркетинговими інструментами може сприяти просуванню товару. Запах може запам'ятатися надовго, допомогти створити необхідну обстановку і вплинути на успішність проведення заходу.
Що для цього потрібно? Необхідно з розумом підійти до вибору того самого "чудо-аромату" і передбачити ефект від його впливу. При величезній кількості смаків людей, зробити це не так і просто. Але, незважаючи на це, фахівці, які розбираються в дії ароматів, вже давно визначили можливі зв'язки між певними ароматами і реакціями на них у людей. Наприклад, на основі їх досліджень, з маси отриманих даних виділені найкращі запахи для супермаркетів, бутиків, магазинів одягу, салонів побутової техніки і т.д .:
- найкращим для продуктових магазинів вважається запах свіжості - кавуна і огірка;
- в кафе, ресторанах, барах, кондитерських відмінно сприймаються аромати манго, кава, шоколаду та кокосового лікеру, а для святкової атмосфери ідеальний буде полуничний або запах пряників;
- для магазинів одягу - необхідний аромат багатства і спокою (сандалове дерево, лаванда, ваніль);
- для салонів краси підійде запах лимона, мандарина, кокоса і свіжих квітів;
- туристичним фірмам - екзотичних фруктів і моря;
- в фешенебельних готелях - аромат манго і троянди;
- в медичних установах, де потрібно зняти відчуття страху, можуть допомогти запахи ванілі і троянди.
- в книжкових магазинах - запах кави, печива і підбадьорливо-які концентрують масел або спецій. Або запах канцелярського приладдя, свіжовіддруковані преси, або паперу ...
До чого це, якщо в зазначених магазинах і так повно всяких запахів? А ось і ні, в більшості офісних приміщень превалюють не завжди приємні стороннім людям запахи (хімічні, стоптаний повітря, пил і т.п.), в кафе - при неправильній вентиляції - запах диму або не завжди приємні запахи з кухні, а в магазинах , через постійну роботи холодильників і інших засобів, спрямованих на підтримку стерильності, серед запахів іноді вдається відрізнити тільки відділ хімії, або ж запах щойно помитого хімією статі ... Не вірите, принюхайтесь між рядами. Крім того, більшість упаковок сучасних продуктів - герметичні, а повітря невпинно фільтрується численними кондиціонерами. Тому, звідки в такій атмосфері взятися тим найулюбленішим запахів, за якими в звичайних умовах, людина судить про свіжість продуктів або про емоції пов'язаних з їх вживанням! ;)
До речі, арома-технологію можна використовувати і для нейтралізації неприємних запахов.Напрімер, рибні відділи на заході для цього давно і успішно розпилюють запах лимона і кладуть розрізані лимони поруч з охолоджувальної на льоду рибою; овочеві відділи - викладають в найбільш доступних для нюху рядах цитрусові.
Таким чином, сьогодні, аромамаркетинг здатний допомогти бізнесу приємно виділитися, і знайти в очах споживача своє, унікальне, уявлення. Таке прівленіе уваги споживачів може підвищити їхню думку про ваші послуги і товари, а, значить, допоможе вам міцно зайняти належне положення на потрібному вам ринку.
Напевно вас зацікавить, хто ж може займатися настільки нестандартними процедурамі- "ароматизації" торгових приміщень і залучення ароматом покупців, що проходять поруч з будівлями, в яких знаходиться торгове приміщення? Насправді, існує ціла галузь, яка називається аромадизайн!
Головне завдання аромадизайну - створення певної ароматної атмосфери, вирішальна поставлені цілі найкраще, незалежно від умов, завдань і особливостей замовника.
Особливо лідирують по застосуванню можливостей Аромакологія автомобільні компанії. Перед ними стоїть завдання нейтралізувати природні запахи нового автомобіля, (які приємні далеко не всім водіям). У їх сферу діяльності входить розробка унікального запаху для окремої торгової марки, а іноді і для кожної конкретної модельної серії. Адже машина, це те місце, де більшість з нас проводить багато часу, і більшості, звичайно ж, хотілося б проводити його з максимальною зручністю. До речі, ви маєте рацію, ароматизовані «ялинки» та інші освіжувачі для машини, також можна віднести до свого роду аромадизайну. Єдиний їхній недолік в тому, що їх якість запаху і тривалість експлуатації значно програє справжнім хитрощів аромадизайну.
Робота в такій галузі дуже копітка і вимагає серйозної підготовки в області Аромакологія і глибоких знань в області маркетінга.Тем не менше фахівці даної області позиціонуються саме, як аромадізайнери. В ультрасучасних містах по всьому світу серйозні компанії вже давно припасли даними групами фахівців.
До речі, у вас, напевно, вже назріло питання, а чи не шкідливі ці численні ароматизації торгових центрів, кафе, магазинів? Логічне запитання. Але фахівці аромадизайну запевняють: ароматичні речовини, на відміну від ефірних масел, які використовують в Аромамаркетинг, досліджені до найдрібніших складових частин і повністю безпечні для людини, і не можуть викликати алергічних реакцій. Ще б пак, виробництво справжніх шедеврів аромадизайну, яким навіть знаменитий парфумер Зюскінда, Жан-Батист Гренуй, позаздрив би, підбираються іразрабативаются з урахуванням безлічі умов (цільової аудиторії клієнтів, сфери застосування, віку, уподобань і т.д.)! Аромат адже справа тонка, і, якщо помилитися, можна отримати абсолютно зворотний ефект! Тим більше, у разнихлюдей можуть виникати абсолютно індивідуальні асоціації по відношенню до запахів. Тому розробка привабливих запахів вкрай складна, і серед непрофесійних спроб залучити покупців запахом часто трапляються провальні "аромакампаніі" ...
Найголовніше - підходити до всього з розумом! Ніколи забувайте про це!
Маркетингові дослідження, а такжеінтернет-маркетінгвих можете замовити в брендинговій агентстві KOLORO .
Що для цього потрібно?До чого це, якщо в зазначених магазинах і так повно всяких запахів?
До речі, у вас, напевно, вже назріло питання, а чи не шкідливі ці численні ароматизації торгових центрів, кафе, магазинів?