Арт-фестиваль «Сенофест» в Заїнське зібрав понад 1,5 тис. Учасників з усієї Росії

(Казань, 9 серпня, «Татар-інформ»). У Заїнське пройшов арт-фестиваль «Сенофест» під девізом «Єдність народів - в наших традиціях». Урочисте відкриття фестивалю почалося з яскравого та видовищного виступу «Джигітовка». Гості свята під оплески привітали команди фестивальних змагань під час параду. На церемонію відкриття сінного свята приїхали міністр сільського господарства і продовольства РТ Марат Ахметов, глава Заинск району Разіф Карімов і генеральний директор ВАТ «Мережева компанія» Ільшат Фарда, повідомляє Заинск відділення Аграрного молодіжного об'єднання.

На церемонію відкриття сінного свята приїхали міністр сільського господарства і продовольства РТ Марат Ахметов, глава Заинск району Разіф Карімов і генеральний директор ВАТ «Мережева компанія» Ільшат Фарда, повідомляє Заинск відділення Аграрного молодіжного об'єднання

«Ми знаходимося в самому" солодкому "районі республіки, де найбільша продуктивність цукрових буряків і самого цукру через переробку. Найвищу культуру землеробства останніх років ми бачимо саме в Заїнська районі. Тут унікальний стратегічний інвестор "Агросила", який працює дуже інноваційно, креативно, впроваджує найсучасніші технології. Я дуже сподіваюся, що і в цьому році Заїнський район покаже найвищий в республіці урожай цукрових буряків і зернових культур. Сіно, звичайно ж, - це головний важливий фактор сільського укладу життя. "Сенофест" - продовження великої тематики. Нам дуже багато потрібно робити в напрямку популяризації сільського господарств, сільського способу життя », - прокоментував Марат Ахметов.

Нам дуже багато потрібно робити в напрямку популяризації сільського господарств, сільського способу життя », - прокоментував Марат Ахметов

За словами глави Заинск району Разіфа Карімова, проект «Сенофест» вдалося втілити в життя завдяки політиці просування молодіжних програм, що реалізуються в республіці.

Учасниками змагань стали 18 команд з різних районів республіки у віці від 18 років. Ігри почалися з першого випробування - з сеномарафона. Найактивніші, сміливі і сильні хлопці пройшли спеціальну дистанцію з елементами фріроупа. На величезній швидкості пробиралися через мотузковий містечко команди, в лічені секунди спортсмени хапали сховалися в тіні курок, опускали в клітку і без перепочинку бігли до наступного етапу - гонок на візках. Така незвичайна смуга перешкод з елементами фріроупа чекала кожну з прибулих команд. Поборотися за призи приїхали не тільки татарстанських сільські збірні, але й команда з Мюнхена. Німецьку команду запросили брати участь в ході поїздки делегації Аграрного молодіжного смакоти РТ в Німеччину. За підсумками всіх змагань перемогла Заїнська збірна, «срібло» виїхало в Олексіївський район, замкнула трійку лідерів команда Менделєєвська.

Запеклі баталії розгорнулися на «Битві косарів». Косити треба було справжньою (неелектричних) косою. Судді оцінювали не тільки швидкість, але і якість покосу. У цьому змаганні перемогла Аниса Тазиева з Альметьєвська, друге місце зайняв Іршат Набієв з Актаниш, третіми стали ніжнекамец Алмаз Валєєв і заінец Петро Комаров.

У різних куточках фестивалю розташувалося сім арт-об'єктів із сіна. Компанію до їжакові «Сені» (символу фестивалю) склали гігантський трактор, величезна сінна фігура Селяночка, труби ГРЕС, млин (майже в повну величину), макет Заїнська фортеці і сенний лабіринт для дітвори. Висота найбільшого споруди перевищила 2 метри. Крім того, свої сінешні фігури привезли команди з районів Татарстану: стилізована «А» (з Альметьєвська), віз, запряжений крихітним конем - з Чистополя, підніжжя гори «Чатир тау» з Азнакаево, символ фестивалю «Скорлупіно» з Пестрецов і багато інших.

У «екогородка» можна було самим виготовити арт-композиції з сіна, а також побачити і погодувати домашніх тварин. Ті, що прийшли на майданчик «Екстрім» гойдалися на гігантській гойдалці, грали в тир і каталися на сінозбиральних машинах.

Для дітей організували спеціальну зону з великим лабіринтом з сіна. Хлопці брали участь у народних іграх та майстер-класах. Близько макета Заїнська фортеці розташувався тир «Влуч у яблучко», де хлопчакам передавали кращі традиції воїнства - вчили міткою стрільби. Мішенями були сінешні кулі, стилізовані під яблучка (в давнину в якості мішені використовували підручні предмети, в тому числі і фрукти). А на сусідньому майданчику проходила старовинна російська гра «кила».

Вечірня програма продовжилася концертом за участю відомого співака Муніра Рахмаева, а також музичним номером фолк-проекту Каті Ямщикова.

У фестивалі взяли участь понад 1500 осіб, в тому числі з Санкт-Петербурга, Самари, Новосибірська, Уфи.

Більше цікавого в стрічці медіа сервер - додайте «Татар-інформ» в обрані джерела.