АРТ-РЕЛІЗ.РФ

Літній сезон галерея «Тріумф» відкриває двома виставками - сольний проект Brandmalerei одного з учасників знаменитої арт-групи «Синій суп» Олексія Доброва і нова серію живописних робіт молодої нижегородської команди ТОЙ «Битовуха»
Літній сезон галерея «Тріумф» відкриває двома виставками - сольний проект Brandmalerei одного з учасників знаменитої арт-групи «Синій суп» Олексія Доброва і нова серію живописних робіт молодої нижегородської команди ТОЙ «Битовуха». Вихідці з кардинально різних середовищ сучасного мистецтва, що працюють в різних жанрах і техніках художники поділяють спільний інтерес до повсякденності, і це створює єдину атмосферу іронії, наїву і безпосереднього погляду.

Понад двадцять років Олексій Добров відомий як учасник творчого колективу «Синій суп», що здобув трепетну любов шанувальників сучасного мистецтва своїми роботами в техніці 3D-моделювання та комп'ютерної анімації. Абсолютно новий - сольний - етап творчості в житті Олексія Доброва почався в 2017 році з випадкових експериментів з вижігательним апаратом. На виставці Brandmalerei в галереї «Тріумф» зібрано понад 40 робіт в техніці випалювання по фанері. Випалювання по дереву являє собою досить медитативний, співзвучний естетиці автора, художній процес, в чем-то повторює прийом повільного занурення і відчуженого споглядання, який присутній в відеороботи «Синього супу». Однак в сольному проекті для художника відбувається дуже важливий перехід до практики, в якій відносини з матеріальними формами мистецтва збудовані абсолютно інакше, ніж в відеоарті. Серед робіт, представлених на виставці, можна виділити кілька окремих серій. Серія портретів «Don Kosaken Chor», натхненна популярним захопленням 1950-х років післявоєнної Німеччини - музикою Don Kosaken Chor Serge Jaroff. Схожа серія «єктенії» представляє виконавців молитов голосами бас-профундо. Особливу групу серед робіт складають «Натюрморти», що несуть в собі прихований сенс, абсолютно недоступний простому глядачеві. Кожна робота присвячена конкретним людям, і тільки вони здатні розшифрувати її. Останні роботи, створені до виставки, є абстрактні композиції. Останнім часом саме вони надихають художника і відкривають перед ним перспективи подальшого розвитку. Олексію Доброву вдається передати відчуття завмерлого в просторі повітря, глибину і багатоплановість простору, іскристе світло і вібруючі тіні, використовуючи засоби настільки скупий на художні можливості техніки.

Олексій Добров (1975)

Художник і архітектор. Випускник Московського архітектурного інституту

(1998). Засновник і учасник арт-групи «Синій суп» .Як сучасний

художник бере участь в численних персональних та групових

виставках і сучасного мистецтва. Його твори були представлені

на ключових ярмарках мистецтва Art Basel (Швейцарія), Art Basel Miami

Beach (США), FIAC (Франція), Frieze (UK). У 2008 в складі групи «Синій

суп »отримав державну премію« Інновація »в номінації« Кращий

твір візуального мистецтва ». Є багаторазовим фіналістом

Премії Кандинського. У 2012 році переїхав до Берліна, де працює в сфері

архітектури і предметного дизайну. Живе і працює в Берліні і Москві.

Вибрані виставки (в складі групи «Синій суп»)

2019 «Гад», Галерея XL, Москва

2017 XXI, Фонд культури «КАТЕРИНА», Москва

2016 «Пустир і пустку», ЦСМ «Зоря», Владивосток, Росія

2016 «Каскад», Галерея XL, Москва

2015 «Землі», ЦВЗ «Манеж», Москва

2015 «Гіперреалізм», Державна Третьяковська галерея, Москва

2015 «Русский Реалізм XXI століття», Центральний музей сучасної історії

Росії, Москва.

2014 Lost in Transformation, Клайпеда, Литва

2014 Beyond Zero, Calvert 22 Gallery, Лондон

2013 «Невагомість», V Московська бієнале сучасного мистецтва,

Москва

2013 Lost in translation, Паралельна програма 55-й Венеціанській

бієнале сучасного мистецтва, Венеція.

2011 Liquid Space, Nettie Horn Gallery, Лондон

2011 Symmetry Gates, Young Projects Gallery, Лос-Анджелес.

Нова виставка в московській галереї «Тріумф» представить серію «Битовуха» команди ТОЙ - дуету молодих нижегородських художників.

Спочатку команда називалася - toy. На субкультурному сленгу це означає початківця і невмілого ґрафітника. ТОЙ постійно працюють з міським простором і діють під кириличним псевдонімом, який часто відтворюють у своїх творах - «круті», «гідний», «порожній» і багатьох інших. Молода команда - типові представники «нижегородського вуличного мистецтва» з практиками постграффіті і іронічними написами. Нарочито недбалі, легкі, майже випадкові за своєю манерою твори повторюють вуличну естетику і субкультурний стиль життя. Спеціально для проекту митці створять в просторі галереї інсталяцію з предметів повсякденності, побудовану також на принципі «буквального ілюстрування».

Основною частиною проекту стала серія квадратних полотен під загальною назвою «Битовуха». Роботи з промовистими назвами «Понеділок», «Ремонт», «Шопінг»,

«Травневі свята» зберігають сталу естетику і теми, проте на цей раз перед глядачами набір випадкових життєвих сюжетів - «те, що траплялося з кожним».

Художники часто малюють по фотографіях, але в цьому проекті багато сюжетів взято з соціальних мереж і Google, обраних за ключовими словами-асоціаціям з «битовуху». Знайдений цифровий фотоархів багато в чому визначає і квадрат як основну форму для живописних робіт в цьому проекті. Сева *** і Єгор *** називають себе «літописцями побуту», а за словами кураторів і дослідників нижегородського стріт-арту Аліси Савицької і Артема Філатова, «наївна живописна манера стає іронічним провідником постінтернет мистецтва».

Партнер виставки команди «ТОЙ»

Галерея «Сенс» (Нижній Новгород)

Команда ТОЙ (Нижній Новгород)

Команда ТОЙ - дует молодих художників, що утворився в 2012 році. Відносяться до напряму «нижегородське вуличне мистецтво», постійно працюють з міським простором і діють під псевдонімом, який систематично відтворюють у своїх творах. Живопис, графіка і об'єкти, створювані художниками і в майстерні, і на вулиці, як правило, побудовані на принципі «буквального ілюстрування»: зображення є прямий візуалізацією розхожих фраз, виразів і жаргонізмів. Студійні речі запозичують у вуличних робіт ряд прийомів. За допомогою валиків, колорантов і будівельних маркерів художники створюють на полотнах шорстку, нерівну фактуру, властиву міським поверхонь. Підкреслено недбалі, легкі, майже випадкові за своєю манерою твори ретранслюють вуличну естетику і субкультурний стиль життя. Художники називають себе «літописцями побуту» і працюють з темами повсякденності і вуличної блатний культури.

Персональні виставки

2018 «Шкільні роки», Центр сучасної культури «Зміна», Казань

2018 «Ех, життя», Галерея Maxim Boxer, Москва

2015 «Що таке добре і що таке погано?», Галерея «ТОЛК», Нижній Новгород.