Всеросійський відкритий конкурс проектів для школярів
«Атлас нових професій - в життя!»
(в рамках проекту «Творення і творчість» ).
Термін проведення: 25 февраля - 16 травня 2016 р
ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
Проводить: некомерційного партнерства ЦЕНТР РОЗВИТКУ ОСВІТИ, НАУКИ І КУЛЬТУРИ «Обнінськ ПОЛІС».
Підтримують організації:
• Автономна некомерційна організація «ВО ПРОСУВАННЮ НОВИХ ПРОЕКТІВ;
• загальноросійської громадської організації МАЛА АКАДЕМІЯ НАУК «ІНТЕЛЕКТ МАЙБУТНЬОГО»
Термін проведення конкурсу 1 березня - 25 квітень 2016 р
Мета конкурсу: привернути учнів середніх і старших класів до вивчення матеріалів «Атласу нових професій» для реалізації проектів: профорієнтаційних заходів, розробки позакласних заходів, профорієнтаційних уроків, предметних уроків для знайомства учнів з новими професіями та компетенціями майбутнього.
Діяльнісний підхід, згідно ФГОС другого покоління, є основним підходом в сучасній освіті. А всебічно реалізувати його дозволяє проектна діяльність. Сьогодні кожен учень повинен отримати навички підготовки та виконання проекту. Це сприяє формуванню всіх універсальних навчальних дій, про які йдеться в Федеральному державному освітньому стандарті.
У завданнях конкурсу враховані найсучасніші дані «Атласу нових професій» (альманах перспективних галузей і професій на найближчі 15-20 років, складений за підтримки і - http://atlas100.ru/about ).
Беручи участь в конкурсі, ви зможете активізувати розвиток універсальних надпрофесійних навичок, які будуть потрібні і дітям, і дорослим в недалекому майбутньому. А майбутнє починається вже сьогодні. Ваше сьогодення нерозривно пов'язане зі школою. Якою стане школа майбутнього? Як і чому в ній навчатимуть? Що можна зробити вже зараз, щоб заглянути в майбутнє? Як зміняться деякі професії в майбутньому?
Як досягти успіху в професії і примножити його? Для відповіді на ці питання просто необхідний свіжий погляд. Кращі експерти країни щодо вибору професії вважають, що до 2020 року багато популярних професії підуть в минуле, втратять актуальність. Виникають нові технології, що вимагають абсолютно нових професій. Тому вже сьогодні необхідно заздалегідь готуватися до майбутніх змін в світі професій на етапі шкільного життя.
Завдання конкурсу:
- психолого-педагогічна підготовка дітей до вибору життєвого шляху на основі «Атласу нових професій;
- реалізація вимог ФГОС, підвищення якості освіти та ефективності навчання учнів засобами проектної діяльності;
- формування і розвиток інтелектуально-особистісних навичок, універсальних навчальних дій, які будуть затребувані на ринку праці в недалекому майбутньому;
- практична реалізація соціально значущих проектів в освітньому середовищі.
II. УЧАСНИКИ КОНКУРСУ
Учні 5-11 класів освітніх організацій всіх типів:
• загальноосвітніх організацій (шкіл, гімназій, ліцеїв і т.д.);
• середніх спеціальних навчальних закладів;
• установ додаткової освіти дітей,
• дитячих і молодіжних організацій.
Для участі в конкурсі необхідно подати розробку по одній із запропонованих номінацій і ПРОВЕСТИ розроблене захід, відправивши в оргкомітет кілька фотографій (3-5) або відеоролик, а також відгуки учнів (батьків, педагогів), які брали участь у заході.
Умова: необхідно показати, як ви розумієте свої перспективи на ринку праці майбутнього. При роботі над проектом використовуйте матеріали «Атласу нових професій».
III. НОМІНАЦІЇ КОНКУРСУ І РЕКОМЕНДОВАНІ ТЕМИ
1. IТ-технології.
Приймаються ваші оригінальні розробки - інструменти сучасного навчання із залученням інформаційних технологій: онлайн-курси, симулятори, тренажери, комп'ютерні міні-ігри з різних предметів, складені на основі Атласу нових професій.
2. Ігромастер. Спробуйте стати ігромастером. В недалекому майбутньому з'явиться такий фахівець з розробки, організації і супроводу навчальних ігор. Приймаються проекти, що розкривають зміст і методику проведення різних ігор, які розкривають зміст і суть Атласу нових професій: навчальних, загальноінтелектуального, комунікативних, розважальних та ін. Ваш проект повинен містити саму гру, а також підсумки проведення, аналіз її результативності.
3. Шкільний стартап. Сучасна освіта стає все більш предметним і практико-орієнтованим, тому найважливішим компонентом такої освіти стають реальні проекти учнів, в тому числі їх стартапи. Приймаються проектні роботи, в яких розкрита ініціатива автора в досягненні своєї ідеї (творчої, економічної, соціальної). Проекти повинні ґрунтуватися на впровадженні в життя ідей, описаних в Атласі нових професій.
У даній номінації можливі наступні варіанти:
• Проект «Центр розвитку освітнього середовища». Як можуть розвиватися освітні послуги у вашій школі? Які можливості своєї школи ви використовуєте для своєї підготовки до майбутнього? Проект може розкривати можливості отримання необхідних в майбутньому, але не входять до шкільної програми, знань, умінь, навичок, необхідних в обраних вами або вашими однокласниками професіях майбутнього. Наприклад, ви підготували і провели додаткові курси, цикли позаурочних занять ( «Ази професії сіті-фермера», «Як досягти успіху в професії біотехнолог?», «Осягаємо майстерність менеджера космотуризму ...» та ін.). Розкрийте сенс, результат вашої роботи, як ви змогли просунути в школі свою ідею. Можна підготувати і провести невеликий цикл занять (3-4) з однокласниками про професії майбутнього. Сценарії таких занять і творчий звіт можуть стати основою конкурсного проекту.
• Шкільний бізнес-інкубатор. Проекти про реалізацію різних шкільних бізнес-ідей. Можна вибрати галузь або професію в «Атласі нових професій» ( http://atlas100.ru/about/ ) І на основі її опису придумати і реалізувати один з проектів.
• Тьютор. Майбутнє освіти пов'язано з Тьюторство. Тьютор - це педагог, який супроводжує індивідуальний розвиток учнів. Покажіть, як певна дисципліна може бути адаптована до конкретної дитини.
• Тренер по майнд-фітнесу. Одним з варіантів може бути проект по майнд-фітнесу. Тренер по майнд-фітнесу - це фахівець, який розробляє програми розвитку індивідуальних когнітивних навичок (наприклад, пам'ять, концентрацію уваги, швидкість читання, усний рахунок і ін. В залежності від особливостей дитини). Ваш проект може являти собою спеціальну програму інтелектуально-особистісного розвитку з урахуванням особливостей психотипу і завдань користувача.
4. Навички майбутнього. У цій номінації приймаються проекти, які розкривають способи розвитку одного з універсальних надпрофесійних навичок, які будуть затребувані в майбутньому. У даній номінації можливі варіанти (для повного ознайомлення з навичками майбутнього перейдіть за посиланням
http://atlas100.ru/future/articles/rabota-budushchego-kakoy-ona-budet/ )
• Багатомовність і мультикультурність. Вибирається будь-яка конкретна професія, готується проект про особливості даної професії в обраних 2-3 країнах. Завдання - порівняти культурні особливості в сфері даної професії. У чому подібність, які відмінності? Як додаток готується «Словник професіонала» (які професійні слова, фрази використовуються в даному виді діяльності в різних країнах).
• Уміння діяти в ситуації невизначеності. Це дуже затребуваний навик на ринку праці вже сьогодні. Приймаються проекти, в яких розкриваються способи, навчальні умінням діяти в режимі швидкої зміни умов завдань, швидко приймати рішення, реагувати на зміну умов роботи, розподіляти ресурси і управляти своїм часом. Наприклад, можна придумати 10-15 питань (завдань) різної складності і цінності за змістом Атласу нових професій, по суті нових професій, по надпрофесійних навичкам на кшталт «Своєї гри». При цьому просте запитання може оцінюватися високими балами, а складний - низькими, і навпаки, тобто учасники не повинні знати, яке питання їх чекає і скільки балів вони запрацюють. В кінці підбиваються підсумки і опитування учасників: 1) які почуття ви відчували під час гри; 2) чому потрібно навчитися діяти в ситуації невизначеності; 3) як ця навичка може стати в нагоді у вашій майбутній життя? Основа цього проекту - ігрові питання і узагальнення відповідей учасників.
• Комунікативна компетентність. Робота з людьми. Приймаються соціальні проекти, спрямовані на роботу з розповсюдження серед однокласників, учнів вашої школи відомостей по Атласу нових професій. Опишіть ваші дії. Зафіксуйте думку однокласників. Надішліть проект, який розкриває вашу роботу в соціальній сфері.
• Навички художньої творчості. Проявіть свої творчі здібності, покажіть розвинений естетичний смак. Проекти даного напрямку можуть бути присвячені творчому втіленню ваших талантів по темі «Моя майбутня професія». Виберіть будь-яку професію (або галузь) в Атласі нових професій ( http://atlas100.ru/about ). Підготуйте творчий проект, пов'язаний з цією професією.
• Екологічне мислення. Проекти, що розкривають бережливе ставлення до будь-яких типів використовуваних природних ресурсів (наприклад, зниження енергоспоживання, витрати води або природної сировини), а також скорочення обсягу вироблених відходів Навички «екологічно відповідальної поведінки» повинні освоїти всі люди, починаючи з самого дитинства.
5. Розробка і проведення позакласного заходу з використанням Атласу нових професій
Розробіть і проведіть профорієнтаційну гру з використанням Атласу нових професій ( http://atlas100.ru ).
За підсумками гри уявіть її розробку, творчий звіт з фото і можливо відеоматеріалами.
6. Розробка і проведення позашкільних розвиваючих ігор з Атласу нових професій
Уявіть проект, який передбачає розробку і проведення розвиваючих ігор з Аталсу нових професій поза стінами школи.
Розробіть структуру гри, правила гри.
Підготуйте роздатковий матеріал, презентацію до гри і т.д.
Підготуйте методичне опис гри.
Проведіть гру. Зберіть відгуки учасників.
7. Розробка і проведення класних уроків по Атласу нових професій.
Розробіть класний урок (класна година) з використанням Атласу нових професій.
Напишіть сценарний план уроку, розробіть ігрові рішення: приклади, ілюстрації, схеми, картки - для застосування під час уроку.
Підготуйте презентацію до уроку.
Проведіть урок і надішліть всі розроблені матеріали, творчий звіт, фото (відео) матеріали, відгуки.
IV. КРИТЕРІЇ ОЦІНКИ КОНКУРСНИХ МАТЕРІАЛІВ
1. Відповідність тематиці конкурсу.
2. Конструктивність запропонованого змісту.
3. Оригінальність і креативність подання конкурсних матеріалів.
4. Можливість поширення даної практики.
5. Ефективне, адекватне використання Атласу нових професій.
V. ЕКСПЕРТНА КОМІСІЯ КОНКУРСУ
Для оцінки конкурсних матеріалів учасників конкурсу створюється експертна комісія.
Склад експертної комісії:
Судаков Дмитро Олександрович - керівник проекту «Атлас нових професій» Агентства стратегічних ініціатив, провідний експерт проекту з розробки методики прогнозування потреби в робочих кадрах (Skills Technology Foresight, спільно з Міжнародною організацією праці), голова експертної комісії;
Голованов Віктор Петрович - головний науковий співробітник Федерального державного бюджетного наукової установи «Інститут вивчення дитинства, сім'ї та виховання Російської академії освіти», доктор педагогічних наук, професор Заслужений вчитель Російської Федерації;
Ісакова Інга Миколаївна - психолог вищої категорії, Почесний працівник загальної освіти РФ, фахівець НП «Обнінський поліс» по організації психологічного супроводу дослідницької діяльності учнів і особистісного зростання вчителя;
Кузьмін Максим Олегович - директор з розвитку МАН «Інтелект майбутнього»;
Лукша Катерина Борисівна, керівник програм АНО «Агентство стратегічних ініціатив по просуванню нових проектів», напрямок «Соціальні проекти».
Ляшко Лев Юрійович - голова Загальноросійської громадської Малої академії наук «Інтелект майбутнього», кандидат педагогічних наук, Лауреат премії Уряду РФ в галузі освіти;
Ляшко Тетяна Василівна - директор освітніх програм Загальноросійської громадської Малої академії наук «Інтелект майбутнього», Лауреат премії Уряду РФ в галузі освіти;
Маленкова Людмила Іванівна - кандидат педагогічних наук, професор, експерт МАН «Інтелект майбутнього»;
Панченко Ольга Григорівна - професор Академії підвищення кваліфікації і професійної перепідготовки працівників освіти, кандидат філософських наук;
Федоровська Олена Олегівна - кандидат біологічних наук, заст. голови МАН «Інтелект майбутнього» з науково-методичної роботи, Лауреат премії Уряду РФ в галузі освіти.
VI. Вимоги до оформлення матеріалів
Анотація: обсяг до 900 знаків, враховуючи пробіли.
На початку анотації вказується: а) назва проекту; б) ініціали та прізвище автора (авторів); в) коротка назва установи та населений пункт із зазначенням суб'єкта Російської Федерації.
Конкурсна робота може бути представлена в будь-якому форматі в залежності від її виду.
Обов'язкова умова: практичне застосування з додатком фото, по можливості відео матеріалів.
Файл з роботою називається по прізвищу учасника проекту (першому автору), далі вказується через пробіл місто, організація, в якій Ви навчаєтесь. Наприклад: Іванова Томськ Школа7.
Увага! Робота представляється на конкурс індивідуально або в співавторстві (не більше 5 співавторів). Якщо автори надіслали роботу на конкурс, то передбачається, що вони дають згоду на публікацію цих матеріалів на сайті Атласу нових професій ( http://atlas100.ru ), В електронному журналі «Академіан», в спеціальних збірниках журналах. Авторські права на матеріали зберігаються за учасниками.
VII. ЩО ЧЕКАЄ УЧАСНИКІВ КОНКУРСУ ПРОЕКТІВ
1. За підсумками конкурсу учасники в своєму особистому кабінеті зможуть завантажити Свідоцтво Учасника Всеросійського відкритого конкурсу проектів учнів «Атлас нових професій - в життя!».
2. Автори 10 найкращих робіт конкурсу будуть нагороджені спеціальними Дипломами Загальноросійської Малої академії наук «Інтелект майбутнього».
3. Трьом переможцям конкурсу відправляються Грамоти від Директора напряму «Молоді професіонали» Автономної некомерційної організації «Агентство стратегічних ініціатив по просуванню нових проектів».
4. Кращі роботи будуть опубліковані на сайті Атласу нових професій ( http://atlas100.ru ) Із зазначенням прізвища та імені авторів, в журналі «Академіан» - електронному виданні Малої академії наук «Інтелект майбутнього».
5. Участь в очній конференції. За підсумками заочного туру конкурсанти запрошуються на очний проект - Всеросійську конференцію «Творення і творчість».
IX. ПОРЯДОК УЧАСТІ В КОНКУРСІ
1. Вивчити інформацію на сайті Atlas100.ru про Атласі нових професій.
2. Вибрати будь-яку вподобану номінацію. Підготувати та реалізувати проект.
3. Зареєструватися на сайті pedkurs.ru. На верхній вкладці натиснути кнопку «Каталог курсів». У «випав» списку вибрати конкурс «Атлас нових професій - в життя!», Навпаки натиснути кнопку «Подати заявку».
На сайті дана інструкція, як зареєструватися і прикріпити файл (опис проекту, презентацію, фото і відеоматеріали).
У назві файлу вказується прізвище учасника, місто, установа.
Наприклад: Іванова Томськ Ліцей 12.
Відправляючи роботу на конкурс, Ви тим самим даєте дозвіл на внесення в базу ваших даних і публікації ваших результатів на сайті нашої організації.
Звертаємо увагу, для участі в конкурсі необхідно в період з 1 березня по 25 квітня 2016 року відправити до Оргкомітету (розмістити на сайті) заявочні матеріали (опис проекту, звіт про проведення з фото, відео додатками).
Підсумки конкурсу будуть підведені до 20 травня 2016 року.
***
Атлас нових професій - це інструмент професійної орієнтації, який допоможе відкрити нові горизонти перед школярами. Адже щоб стати хорошим професіоналом через кілька років, потрібно якомога чіткіше уявити, чим ти хочеш займатися в майбутньому, і почати змінюватися вже сьогодні. Ми хочемо, щоб конкурс, заснований на матеріалах Атласу, допоміг тим, хто тільки починає свій життєвий шлях і шукає можливість для самореалізації, визначити оптимальний напрямок розвитку.
***
Питання про проведення конкурсу можна задати по електронній пошті Ця електронна адреса e-mail захищений від спам-ботів, Вам необхідно включити Javascript для його перегляду.
Якою стане школа майбутнього?Як і чому в ній навчатимуть?
Що можна зробити вже зараз, щоб заглянути в майбутнє?
Як зміняться деякі професії в майбутньому?
Як досягти успіху в професії і примножити його?
Як можуть розвиватися освітні послуги у вашій школі?
Які можливості своєї школи ви використовуєте для своєї підготовки до майбутнього?
«Ази професії сіті-фермера», «Як досягти успіху в професії біотехнолог?
У чому подібність, які відмінності?