Це одне з перших моїх великих досягнень в області картографії, хоча я повинен відзначити, що основну роботу зробив, мабуть, кращий картограф Білорусі - Володя Храмов. Також необхідно визнати, що до моменту моєї участі в атласі він уже був фактично зроблений. Але у видавництві змінилося начальство, а перший варіант атласу був зроблений колишнім директором, так що метою нового авторського колективу була повна переробка і перетворення старих карт. Я вважаю, підсумковий результат перевершив всі очікування.
продовження:
Вся структура атласу зазнала серйозні зміни, з'явилося безліч карт, які відбили такі теми з історії Білорусі, які до цього взагалі не були картографували. Атлас створювався в суворій відповідності зі шкільною програмою і матеріалом підручника з авторством П.О. Лойко. Послідовність перерахування карт, подієва насиченість, навіть термінологія повністю відповідали підручником. В принципі і надія була отримати гриф від Міністерства освіти на використання атласу як навчальний посібник.
З тих пір програма змінилася, новий підручник з іншого хронологією написали інші люди. Знову стало актуальним створення нового атласу. Але так вийшло, що мене викинули з авторського колективу (вже при Белкартографіі), атлас створювали повністю некомпетентні люди, і в підсумку учні отримали абсолютно невиразний продукт, негідний ні для яких цілей. (Про цей новий атласі і рецензії на нього, а також про діяльність горе-фахівців Авдєєва і Перзашкевіча з їх інтригами і доносами я ще напишу).
З Володею храмовим ми дуже творчо підійшли до створення атласу. У ньому безліч красивих і наочних значків, цікавих ілюстрацій, корисних таблиць. Атлас вийшов дуже вдалий і, незважаючи на деякі недоліки, до сих пір залишається актуальним з наукової точки зору і популярним в навчальному процесі.
Гiстория Беларусi, XVI - XVIII стст. [Карти]: атлас / Специяльни змест атласу распрацавани В.М. Цемушавим и У.М. Храмавим / складзени и падрихтавани та друку РУП "Видавецкі центр БДУ" у 2002 - 2005 рр. - Мінск: Видавецкі центр Беларускага дзяржаўнага універсітета, 2005. - 1 атлас (27 с.). - ISBN 985-476-309-9.
Сканування не моє, сам скачав з рапід. Думаю, десь на файлообмінниках можна знайти цей же варіант. Якість не дуже, але це почасти й добре.
Так, до речі, карти з даного атласу, мабуть, багатьом сподобалися. Вони часто використовуються в якості ілюстрацій до статей різних авторів в журналі Arche-пачатак, без вказівки авторства і, звичайно ж, в порушення авторських прав (а хто у нас їх дотримується?), Без повідомлення та, зрозуміло, гонорару. Також на різних білоруських сайтах можна побачити сторінки з нашого атласу. Див., Наприклад, тут . Авторів могли б, між іншим, і позначити.
Ось три карти з атласу, опубліковані в журналі Arche-пачатак.
Утваренне Речи Паспалітай (+1569). Реч Паспалітая ў канц XVI ст. // ARCHE-Пачатак. № 7-8. 2008. С. 144.
Лівонская вайну 1558-1583 рр. (Ваенния дзеянні ў 1558-1569 рр.) // ARCHE-Пачатак. № 4. 2009. С. 27.
Лівонская вайну 1558-1583 рр. (Ваенния дзеянні ў 1569-1582 рр.) // ARCHE-Пачатак. № 4. 2009. С. 28.
А хто у нас їх дотримується?