Автономний екобудинок для далекосхідного гектара розробляють архітектори в ДВФУ

5 липня 2018

Автономний екобудинок для далекосхідного гектара розробляють архітектори в ДВФУ


Архітектори Далекосхідного федерального університету (ДВФУ) розробляють автономний житловий модуль для будівництва на малоосвоєних територіях. В основі проекту - сучасна ідея пасивного будинку з використанням системи сонячного опалення. Це дозволить зводити будинки в районах без необхідної енергетичної інфраструктури - наприклад, на землях далекосхідного гектара. Експериментальний зразок вже побудований в селі Вільно-Надеждинської в Приморському краї.

«Це перший в Росії пасивний сонячний індивідуальний житловий будинок з екологічних солом'яно-панельних конструкцій. Його особливість - в поєднанні енергоефективної архітектурної форми і планування приміщень, що сприймають сонячне тепло взимку і забезпечують охолодження влітку, - повідомив керівник проекту, професор кафедри архітектури та містобудування Інженерної школи ДВФУ Павло Казанцев. - Будинок проектувався і будувався з місцевих природних матеріалів, з високим ступенем автономності, як модель житлового будинку для далекосхідного гектара ».

При реалізації проекту в 2015-2018 роках архітектори вели моніторинг мікроклімату ділянки будівництва і приміщень будинку. За результатами досліджень внесок пасивної сонячної системи в опалення будинку оцінюється в 50%. Моніторинг проводився спільно кафедрою архітектури і містобудування ДВФУ і науковими співробітниками Інституту проблем морських технологій Далекосхідного відділення Російської академії наук.

За словами Павла Казанцева, проект створюється за участю зарубіжних колег і враховує новітні тенденції житлового будівництва. Так, архітектори з Литви запропонували використовувати для побудови місцеві ресурси - екологічно чисті конструкції з дерева, пресованої соломи озимої пшениці, з обробкою глиною. У спільних дослідженнях з фахівцями Університету Хоккайдо (Японія) підтвердилися високі теплоізоляційні властивості солом'яно-панельних конструкцій, які відповідають стандартам Пасив-хаус, а також комфортні параметри мікроклімату приміщень будинку по температурно-вологісним характеристикам і рівнем CO2.

«Ми провели порівняльне дослідження нашої будівлі та індивідуального житлового будинку - аналога традиційної архітектури. Попередні результати показують, що в цілому витрати на опалення в пасивному сонячному будинку взимку 2017-2018 року були нижче майже в три рази витрат на опалення в будинку-аналогу. При цьому на Екодома ще не була змонтована активна система сонячного опалення », - додав Павло Казанцев.

Авторами проекту є професор ДВФУ Павло Казанцев, співробітник проектної компанії «М-АРК» Анна Ляшко, архітектори компанії «Екококон» Маріус Тарвідас і Аудріс Круціус (Литва).

Подальші дослідження дозволять розробити більш досконалі моделі автономних житлових будинків для освоєння далекосхідного гектара. В ескізах сьогодні - малогабаритний житлової екомодуль магістранта ДВФУ Дар'ї Бурдін та випускниці Катерини Фролової. Крім пасивного сонячного опалення в цьому екомодуле пропонується використовувати систему збору вологи атмосферних опадів і туману. Це може бути затребуване при будівництві автономних туристичних баз на островах затоки Петра Великого.

Прес-служба ДВФУ,
[email protected]