Екс-співробітника Рособрнадзора Бориса Брудних звинувачували у хабарництві від керівництва вузів за попередження про перевірки
Надзвичайно суворий вирок виніс суд співробітнику Рособрнадзора, який здобув популярність через петиції в Інтернеті. Чоловік звинуватив свого начальника в каральній політиці по відношенню до вузів, яка руйнує освітній процес. Втім, служителі Феміди покарали чоловіка нема за активну позицію, а за хабарі.
фото: pixabay.com
Як стало відомо «МК», 43-річний Борис Брудних, колишній головний фахівець-експерт відділу правового забезпечення правового управління Рособрнадзора, з січня по грудень 2015 року торгував відомостями про позапланові перевірки вузів і ділився інформацією про підготовку наказів щодо призупинення та відновлення держакредитації навчальних закладів . Всього за свої послуги головний спеціаліст отримав більш 900 000 рублів.
Розкрилося ж все через спільниці Брудних. Жінка раніше була запрошеним експертом в Рособрнадзора, брала участь в перевірках вузів. Саме вона після ревізії пов'язувалася з керівництвом університетів та пропонувала їм заступництво під час прийдешніх перевірок. З черговим вузом, Московською академією економіки і права, жінка поступила таким же чином. Але всупереч обіцянці перевірка закінчилася для закладу сумно. Співробітники стали обурюватися, в результаті чого почалося розслідування.
За підсумками службової перевірки в 2016 році Брудних був звільнений з Рособрнадзора. Спроби відновитися не увінчалися успіхом. Позиція Брудних і на початку розслідування, і в суді була однакова: чоловік стверджував, що за службовим обов'язком перевіряв накази про майбутні позапланові перевірки і просто повідомляв про них вузам завчасно. Таким чином, на підготовку у закладів було не кілька діб, а більше часу. Але ніяких гарантій фахівець нібито не давав.
Під час розслідування в Інтернеті з'явилася петиція арештованого співробітника Рособрнадзора. Чоловік звинуватив главу відомства Сергія Кравцова в «каральної політики» до вузів, яких позбавляють держакредитації за «будь-яку незначну похибку в документах».
За словами Брудних, через «антівузовской кампанії» і «масованої атаки» навчальні заклади йдуть від освітнього процесу і змушені перетворюватися в «штаби юридичної оборони» і «філії адвокатських утворень». Також Брудних згадував про низький культурний рівень інспекторів служби.
Настільки бурхлива викривальна діяльність не врятувала Брудних від вироку - за одержання хабара у великому розмірі Люблінський суд засудив його до 7 років позбавлення волі в колонії суворого режиму, штрафу в 9 млн 200 тисяч рублів і на три роки позбавив права обіймати посади в держорганах.
Юлія Гришина
Тема в газеті: Чиновник боровся з розвалом вищої освіти за допомогою хабарів
Опублікований в газеті "Московський комсомолець" №27706 від 16 червня 2018