БАРС на службі у спецназу
У казармі назрівала бійка. Справа звичайна: "діди" з числа старослужащих вирішили повчити життю рядового Медведєва, нещодавно прибув в Одеський військовий округ після закінчення інституту. Однак новачок зумів постояти за себе, і як-то вдало відбився від насідали на нього ражіх хлопців.
Заступник командира батальйону капітан Богачев взяв цей випадок, що став йому відомим, на замітку, хоча і не надав йому особливого значення. "Ну," відмахати ", і добре", - подумав він. Але коли ситуація повторилася, і знову нападники отримали гідну відсіч, Богачев викликав рядового Медведєва до себе на бесіду. У тому, як боєць розправився з "дідами", офіцер, сам цікавився єдиноборствами, побачив, скоріше навіть відчув усвідомлені дії грамотного "рукопашника". І, треба сказати, інтуїція не підвела його. З'ясувалося, правда не відразу, в подальшому: Олександр Медведєв давно і успішно працював в стилі Шоу-Дао, беручи уроки у майстра Лі Нам Сараєва - давнього друга його батька.
Так в 1973 році познайомилися два талановитих і непересічних людини, створили і розвивають універсальну бойову систему (скорочено - УНІБОС).
Настав час представити їх нашим читачам. Перший - О.М. Медведєв, є віце-президентом військово-спортивної асоціації "УНІБОС", президентом Міжнародної асоціації бойових мистецтв Шоу-Дао. Крім того, він автор багатьох книг і відеофільмів, головний консультант журналів "Бойове мистецтво планети" і "Спецназ".
Другий - полковник С.А. Богачев, викладач військової академії ім. Фрунзе за фахом "політологія". Кандидат філософських наук. Керівник групи БАРС, що розшифровується як бойова армійська система. Президент "УНІБОС - Центру".
Наша довідка.
УНІБОС - універсальна бойова система, яка впроваджується в підготовку російської армії, флоту, правоохоронних органів і частин спеціального призначення. Розроблено на основі як національних єдиноборств, так і прикладних систем вогневого і рукопашного бою, що застосовуються в інших країнах.
УНІБОС складається з трьох основних напрямків: БАРС-бойова армійська система; ПОБОС - поліцейська бойова система; КОСС (СПЕЦБОСС) - комплекс спеціальних систем.
БОГАЧЕВ: Мене, як фахівця, чесно кажучи, дуже непокоїть ситуація у військах, пов'язана з бойовими єдиноборствами. Що виходить - топтання на місці. В середині 70-х років, коли ми зустрілися і подружилися з Медведєвим - він тоді ще служив строкову службу, бійців навчали навичкам рукопашного бою за стандартним нормативу. Медведєву треба було ще служити півтора року. І за цей час ми спробували створити універсальну бойову систему. Олександр привніс в неї елементи Шоу-Дао (по-російськи це назва можна перевести як "школа спокійних" або "школа безсмертних"), я - свій практичний досвід. Особливо хочу відзначити, що Шоу-Дао - це не просто рукопашний стиль, але ціла система виживання в будь-яких умовах. Як у А.А. Кадочникова - чому його "російський стиль" так і популярний, особливо серед офіцерів спеціальних підрозділів.
Але повернемося в середину 70-х років, коли ми, з Медведєвим, спробували принести користь Радянської армії. Система у нас вийшла цікава: боротьба в окопі, тобто в обмеженому просторі, бій у воді, на нерівній або пересіченій місцевості і так далі. Причому враховувалася специфіка ведення бойових дій десантниками, мотострелками або саперами. Представили цю систему на суд командування Одеського військового округу. Ми, звичайно, чекали критики, ділового обговорення, але те, що нам сказали, просто вбило на повал: "У нас все є, і нічого винаходити велосипед".
Після закінчення строкової служби, Медведєв продовжував займатися вдосконаленням системи. Наші шляхи-доріжки не розійшлися. Навпаки, ми часто листувалися, зустрічалися кілька разів на рік. У нього були учні, як і у мене, так що накопичувався не тільки теоретичний, а й практичний матеріал. Йдучи паралельними курсами, ми постійно "звіряли годинники".
У 1984 році я вступив до військово-політичну академію ім. Леніна. До цього часу, і Медведєв перебрався в Москву. Таким чином, нам вдалося об'єднати наші зусилля щодо вдосконалення універсальної бойової системи. Ну, а коли я став викладачем військової академії ім. Фрунзе, то з'явилася унікальна можливість познайомити з УНІБОС досить велика кількість офіцерів, які пройшли різні "гарячі точки" і бачили смерть в обличчя.
МЕДВЕДЄВ: В даний час в Росії питання спеціальної та фізичної підготовки офіцерів і бійців, як і раніше вирішуються розрізненими групами або окремими фахівцями, часто на низькому професійному рівні. Відсутня координація зусиль на цьому напрямку, так як кожне відомство, будь-то МО, ФСБ чи МВС попутно вирішує свої завдання. Іноді використовуються не найкращі напрямки бойових мистецтв, забуваються російські традиції і багатющий армійський досвід. Всередині самого Міністерства оборони практичні, методичні та дослідницькі розробки йдуть нарізно. Та й люди, покликані вирішувати ці питання, не завжди виявляються на висоті.
Висновок: на сьогоднішній день фахівців в області рукопашного бою стосовно військам не готують, в той час, як в розвинених країнах Заходу військовослужбовці навчаються в спеціальних центрах та разведивательно- диверсійних школах. Це можуть бути, наприклад, центр спеціальних методів ведення війни, школа сил спеціальних операцій, школа підготовки фахівців з підривної діяльності, школа протипартизанської боротьби, школа підготовки рейнджерів для подальшого проходження служби в тих чи інших формуваннях сил спеціальних операцій. Закінчивши той же курс "Рейнджерс", і прослуживши в частинах глибинної розвідки, офіцер може бути направлений в центр спеціальних методів ведення війни з "прицілом" на службу в підрозділах військ спеціального призначення. Приклади можна продовжувати.
З листа до А.Н. Медведєву
"... До смішного мало приділяється уваги рукопашного бою взагалі і застосування зброї і спецзасобів - зокрема. В результаті часто трапляються казуси. Бійці або лізуть в бійку, забуваючи про зброю, або" приростають до зброї ", коли слід використовувати вже інші засоби .
... Зовсім немає інформації про надійне використанні кийки (ПР) в умовах реальної сутички ".
(З листа бійців ОМОН).
БОГАЧЕВ: Справедливості заради, потрібно сказати, що військове керівництво дещо намагалося зробити. З'явився ряд нових настанов, в тому числі і з рукопашного бою - правила змагань, різні кваліфікаційні нормативи. Проводяться змагання команд, що представляють різні сили спеціального призначення. Однак єдина система, адаптована до сьогоднішніх завданням російської армії, як і раніше в військах впроваджується. Знову, як і в попередні роки, все тримається на окремих ентузіастах. З тих пір, як я пішов з військ, ставши викладачем академії ім. Фрунзе, нічого не змінилося. Більш того, ситуація ускладнюється: йдуть фахівці - майстри бойових єдиноборств. Вони знаходять собі застосування в інших сферах, наприклад, в системі недержавної безпеки, де, принаймні, регулярно платять.
З листа А.Н.Медведеву
"... Я з сім'ї потомствених військових. Коли вступив до військового училища, думав, хоч" там "зможу зайнятися рукопашним боєм. Але яким було моє здивування, коли дізнався, що цьому приділяється всього один семестр за п'ять років !!! Причому один раз в тиждень. Хоча у нас і існують секції карате, кікбоксингу, але, сходивши туди пару раз, я так і не зрозумів, чому мене там хочуть навчити: адже якщо я так буду тренуватися, я і через п'ять-десять років не зможу захистити себе, що там говорити про захист своїх близьких, про захист своєї Батьківщини, якщо їм або їй загрожує небезпека. А вед за п'ять років, проведені в училищі, я повинен не тільки навчитися своєї професії інженера-ракетника, але і стати офіцером, а це значить стати наставником своїх підлеглих у всьому, в тому числі і з фізичної підготовки, а, отже, з навчання навичкам рукопашного бою. Але ж нас цьому не вчать.
Краснодарському училищу РВСН пощастило: там знаходиться школа рукопашного бою А.А. Кадочникова. І "дід" там впроваджує свою систему при навчанні курсантів. Нашому училищу така честь не випала. Прикро: наше то училище найстаріше в РВСП. Ось і хочеться попросити у Вас допомоги. Чому б у м Ростові-на-Дону не відкрили філії Московської школи УНІБОС? Так не хочеться зганьбитися після закінчення училища ".
А.Ф.
БОГАЧЕВ: Коли вийшов наказ міністра оборони про посилення фізичної підготовки, і, зокрема, знань основ рукопашного бою, перш за все серед офіцерів, то рішенням начальника академії ім. Фрунзе в 1994 році була створена група з вивчення БАРС, яку я очолюю по сьогоднішній день. Спершу людей було дуже багато. У спортивному залі яблуку ніде було впасти. Потім, коли люди побачили, що це величезний і копітка праця, народу помітно поменшало. За весь час існування БАРС через групу пройшло близько чотирьох сотень людей. Але ось що характерно: за цей же час посвідчення інструктора БАРС отримали тільки дванадцять чоловік. Для того, щоб стати інструктором, потрібно не тільки стати мастером- "рукопашника", але також ще пройти комплекс вогневої підготовки. Наприклад, в рамках цього комплексу потрібно двома пострілами за півтори-дві секунди вразити мішень, що знаходиться на відстані 15-25 метрів.
У нас тренуються не лише слухачі Академії, а й інші "силовики". Наприклад, офіцери податкової поліції і представники різних підрозділів МВС Росії. Двері відкриті для всіх. Підтримуємо стосунки з підрозділом антитерору "Альфа" ФСБ. Напевно, заслуга і нашої групи в тому, що кілька інструкторів і спеціалістів БАРС прийняті в це легендарне спецпідрозділ.
Полковник Богачев вважає себе оптимістом. У наш непевний час, яке переживає Росія, людям такий "породи" легше жити. На них, в кінцевому підсумку, тримається безпеку країни, здавалося б всупереч проведеної в останні роки антидержавної політики. Але ось що цікаво: завдяки УНІБОС "оптимістами", зі знанням справи - рукопашного і вогневого, стають багато офіцерів, які пройшли спеціальну підготовку в академії ім. Фрунзе - найстарішому і, мабуть, найбільш шанованому вищому військовому навчальному закладі країни. І з цим "оптимізмом" можна вижити, проходячи службу в різних "гарячих" (і не дуже) точках, причому вижити не тільки самому, але і навчити цій школі виживання і своїх підлеглих - солдат і офіцерів. А ось це найголовніше.
"Нашу академію недавно закінчив офіцер-прикордонник, - розповідає полковник Богачев. - Коли він прийшов до нас, до групи БАРС, то, показавши шрами, поділився своїми доводами:" Я на кордоні стикався в "рукопашке" раз десять, і свої недоліки знаю - ось вони, залишилися на тілі. Ваші методики мені потрібні не для вулиці, а для конкретної бойової діяльності і навчання своїх підлеглих ".
Цього офіцера звати Комісарів Роман. У 1998 році він закінчив академію ім. Фрунзе, отримав посвідчення інструктора БАРС і поїхав служити на Північний Кавказ, в район чечено-дагестанського кордону. Побільше б таких "Барсою" забезпечувало безпеку країни, як на кордоні, так на всій її території.
http://igroplanet.com/ - список безкоштовних ігрових автоматів
Чому б у м Ростові-на-Дону не відкрили філії Московської школи УНІБОС?