Башкирська державний театр опери і балету

Будівля Башкирського державного театру опери та балету є пам'яткою історії та архітектури 20 століття. Рішення про будівництво будівлі було прийнято в 1909 році. До 50-річчя від дня смерті письменника С.Т. Аксакова почали будувати Аксаковська народний дім. Будівництво затягнулося - в 1914 році була завершена цегляна кладка, приступили до оздоблювальних робіт. Добудували в 1920 році. Будівля Башкирського державного театру опери та балету є пам'яткою історії та архітектури 20 століття

Башкирська державний театр опери і балету

Будівля має два фасади, в ньому поєдналися два стилю - з боку вулиці Леніна - російський класицизм, а з боку вулиці Пушкіна - мусульманський, східний стиль. Вхідна частина будівлі зроблена у вигляді глибокого балкона-козирка, що спирається на чотири цегельні квадратні колони. Головний фасад на рівні другого поверху має чотириколонний портик і купол зі шпилем.

Після революції 1917 року в будівлі знаходився госпіталь, потім в підвалі - Драматичний театр і театр ляльок, Театр юного глядача, з 1928 року розташовувався Палац Праці. У 1938 році воно стало Башкирському державному театром опери та балету. У роки війни в будівлі розмістилося об'єднання «Башнефть», а після війни - республіканська рада профспілок та бібліотека.

У 1987 році в будівлі проводилася корінна реконструкція. Щоб звільнити місця для пам'ятника В. І. Леніну була знесена парадна мармурові сходи (пізніше відновлена). Замість пам'ятника на стіні був розміщений барельєф В. І. Леніну. Зараз на цьому місці - дзеркало. Всередині приміщення театру прикрашають великі люстри, вони створені за ескізами Нестерова. У будівлі є великий зал «Грецький». До революції його прикрашали античні скульптури.

Глядацька зала театру на 716 місць: партер, бельетаж, балкон, галерея, ложа. Опери, виконувані в театрі на башкирською та італійською мовами переводяться на російську мову.

Опери, виконувані в театрі на башкирською та італійською мовами переводяться на російську мову

Башкирська державний театр опери і балету

Дві жіночі постаті викувані з міді, Євтерпи, покровителька ліричної поезії і Терпсихора, покровителька танців, встановлені в 1993 році. Автор робіт - скульптор Зільфат Басиров, народний художник БАССР. 17 березня 1998 був відкритий барельєф Рудольфу Нурієва. У червні 2013 року будівля театру закрилося на реконструкцію, а 29 грудня 2014 року відкрилося святковим концертом.

Башкирська оперна студія була створена в 1932 році з ініціативи видатного співака, композитора та громадського діяча Г. С. Альмухаметово з метою підготовки національних артистичних і композиторських кадрів республіки. Протягом перших двох років Башкирська оперний театр дав 13 прем'єр. Основу оперної трупи театру з 1938 року склали випускники башкирського відділення Московської консерваторії (Габдрахман Хабібуллін, Хабіру Галімов, Бану Валєєва, Уляна Калініна-Сиртланово і інші. Основу симфонічного оркестру - 18 випускників Уфимського музичного технікуму. Перший показаний ними спектакль 14 грудня 1938 була опера «Прекрасна мельничиха». 8 лютого 1940 року в сцені театру відбулася прем'єра першої башкирської опери - «Хакмар» М. Валєєва, а через кілька місяців, поставлена ​​опера «Мерген» А. Ейхенвальда.

Ейхенвальда

Башкирська державний театр опери і балету

Сьогодні популярні Міжнародні фестивалі оперного мистецтва «Шаляпінський вечора в Уфі», організовувані театром з 1991 року. Гостями оперного свята в різні роки стали яскраві співаки і диригенти Великого і Маріїнського театрів, Пермі, Воронежа, Єкатеринбурга, Самари, Новосибірська, а також з Італії, Болгарії, Німеччини.

Газіз Альмухаметов і Файзі Гаскаров - яскраві представники першого покоління митців Башкортостану відправили студентів для навчання в національних студіях при Московській консерваторії і Ленінградському хореографічному училищі. У роки Великої Вітчизняної війни в Уфу був евакуйований Київський академічний театр опери та балету ім.Т.Шевченка. Корисним було творче сотруднечество молодих башкирських і досвідчених українських артистів і сприяло формуванню культури і художнього смаку, естетичної позиції молодого уфимського театру.

Корисним було творче сотруднечество молодих башкирських і досвідчених українських артистів і сприяло формуванню культури і художнього смаку, естетичної позиції молодого уфимського театру

Башкирська державний театр опери і балету

З історією БГТОіБ нерозривно пов'язане ім'я геніального танцівника XX століття Рудольфа Нурієва. Саме в Уфі він зробив перші кроки на шляху до світової слави. З 1993 року за ініціативою Юрія Григоровича проводяться фестивалі балетного мистецтва ім. Р.Нуреева. В рамках цього фестивалю відбулася прем'єра балету «Сім красунь» на музику Кара Караєва. У виставковому залі «Ермітаж», на другому поверсі театру, знаходиться музей «Рудольф Нурієв». Він був відкритий в 2008 році до його 70-річчя.

У різні роки на сцені БГТОіБ виступали провідні солісти Большого та Маріїнського театрів, танцівники із зарубіжних балетних сцен.

У 1997 році з великим успіхом пройшли Дні культури РБ в Москві, в рамках яких були представлені спектаклі «Журавлина пісня» Л.Степанова-З.Ісмагілова і «В ніч місячного затемнення» С.Нізаметдінова. У 2004 році опера З.Ісмагілова «Кахим-Туря» стала лауреатом Національної театральної премії «Золота маска» в номінації «Краща робота диригента». У 2008 році «Золотої маски» в номінації «За честь і гідність» удостоєна народна артистка СРСР Зайтуна Насретдінова. За видатний внесок у культурні досягнення Рада міжнародного біографічного центру (Кембридж, Великобританія) присудив З.А.Насретдіновой почесне звання «Міжнародний професіонал». У 2006 року театру присуджено Премію Верховної Ради України імені Ф. Волкова в номінації «Кращий творчий колектив». На VII Міжнародному Вовківське фестивалі в Ярославлі, який відкрився балетом «Аркаим» Л.Ісмагіловой. БГТОіБ також був удостоєний почесного статусу - «Національне надбання Росії - 2010».

Башкирська державний театр опери і балету

Балетна і оперна трупи тепло були прийняті на закордонні гастролі у Франції, США, Голландії та Бельгії, Туреччині, Єгипті, Португалії, Бразилії, Китаї, Італії, Мексиці. Відбулася прем'єра балету «Сім красунь» на музику Кара Караєва, яка пройшла в рамках XVII Міжнародного фестивалю балетного мистецтва імені Р.Нуреева. Творчі принципи, які формувалися протягом майже 80 років живуть і розвиваються: це дбайливе ставлення до традицій, закладене попередніми поколіннями, і постійне вдосконалення майстерності. Артисти БГТОіБ - лауреати, дипломанти республіканських, російських і міжнародних конкурсів, володарі державних і республіканських премій. Колектив традиційно спрямований на постановку кращих зразків зарубіжної і вітчизняної класики, в сценічному втіленні яких постановникам і виконавцям вдається досягти справжньої майстерності.

Дізнатися подробиці можна на офіційному сайті: http://www.bashopera.ru/

На нашому сайті ви дізнаєтеся все необхідне про башкирський державний театр опери і балету. КудаУфа - це інтерактивна афіша найцікавіших подій Уфи.

КудаУфа в курсі всіх подій, які пройдуть в Уфі.
Якщо ви знаєте про подію, якого немає на сайті, повідомте нас !