В Минулого разу ми з вами обговорили принцип дії основних батарейок. Але сьогодні у нас не менш велика тема - все про побутовому застосуванні батарейок. Нам належить зрозуміти, в якій формі випускаються батарейки, і яка підійде саме нам. Також потрібно розібратися, як вибрати батарейку і при цьому не сісти в калюжу, адже від якісної батарейки, залежить наше спокій.
типи батарейок
Вони зазвичай використовуються в брелоках, ключах від машини, калькуляторах і так далі, і бувають абсолютно різної товщини і діаметра. Вони виглядають як маленькі таблетки і мають різну товщину і діаметр. Запам'ятати кожен тип дискової батарейки досить складно, однак пристрої, що вимагають подібних батарейок, в обов'язковому порядку мають маркування із зазначенням потрібного елемента живлення. Сучасні дискові батарейки не містять такі небезпечні метали, як ртуть і кадмій, а значить абсолютно нешкідливі для людини. Так як всі дискові батарейки, це гальванічні елементи зроблені на основі ртуті, вони мають великий термін зберігання - аж до десяти років. Будь-яка батарейка при зберіганні має певний рівень саморозряду. Це означає, що батарейка втрачає частину енергії за час зберігання. Для хороших батарейок цей показник дорівнює одному відсотку на кожен рік зберігання. Так само літієві гальванічні елементи мають дуже широкий діапазон робочих температур, а значить широкий спектр пристроїв, в яких їх можна використовувати. Є один цікавий факт, що дискові батарейки іноді зустрічаються в материнських платах ваших настільних комп'ютерів. Навіщо? Наприклад для того, щоб не збивалася час.
Тепер поговоримо про більш відомі нам усім пальчикові, мізинчикові і інші схожі на них батарейки. Всі такі батарейки мають циліндричну форму. Відмінність в ємності. Маркуються подібні гальванічні елементи так: ААА, АА, C, D. Це найпопулярніші типи батарейок, в алфавітному порядку, починаючи з маркування «ААА» до «D» зростає їх ємність. Всі ці батарейки мають однакову напругу - півтора вольта. Як ви розумієте, з огляду на шалену популярність таких батарейок вони використовуються у величезній кількості пристроїв.
Хороші циліндричні батарейки мають величезну кількість переваг. Як і в літієвих дискових батарейках, в складі циліндричних повністю відсутні шкідливі метали - ртуть і кадмій. Все циліндричні батарейки давним-давно роблять лужними, або як це зараз модно алкалінових, а значить у них великий термін придатності - в районі п'яти років. Також лужні батарейки мають широкий діапазон робочих температур - від мінус тридцяти до плюс шістдесяти градусів. Циліндричні батарейки повинні виглядати капітально і мати в своїй конструкції внутрішні ущільнювачі, що перешкоджають витіканню з батарейок електроліту.
Також крім циліндричних батареєю дуже популярні так звані крони. Вони повинні володіти всіма тими ж характеристиками і плюсами. Але між кронами і циліндричними батарейками є одна велика різниця - напруга. Якщо напруга звичайних батарейок одно півтора ватам, то в кроні це вже дев'ять. В іншому відмінностей немає.
Утилізація батарейок
Всі батарейки вимагають спеціальної утилізації. Напевно, купуючи батарейки помічали написи і маркування про те, що не можна викидати батарейки в урну. Цього ж дійсно не в якому разі не можна робити, і зараз я розповім чому. Уявіть, що одна батарейка здатна заразити близько двадцяти квадратних метрів ґрунту. Це кількість грунту є еквівалентом чотирьохсот літрів води! У звичайному смітті на звалищі частка батарейок, гальванічних елементів і акумуляторів не перевищує чверть відсотка. Але саме з цієї кількості сміття в грунт потрапляє половина шкідливих речовин, лугів і важких металів. Як вам така статистика? Батарейка, потрапляючи в грунт, починає руйнуватися. Спочатку під впливом корозії і перепадів температур руйнується зовнішній шар оболонки батарейки. Після того, як зовнішній шар батарейки зруйнуватися остаточно, в грунт починають надходити шкідливі луги і важкі метали. Уявіть, скільки в усьому світі щодня викидається батарейок? А тепер просто задумайтеся, наскільки НЕ виправити шкоду це завдає планеті?
Навіщо?Як вам така статистика?
Уявіть, скільки в усьому світі щодня викидається батарейок?
А тепер просто задумайтеся, наскільки НЕ виправити шкоду це завдає планеті?