Дитина і комп'ютер: користь чи шкода
За даними експертів ВООЗ, до 92% дорослих, які працюють на комп'ютері, скаржаться в кінці робочого дня на різні неприємні відчуття і втому, які в подальшому призводять до несприятливих наслідків. Найчастіше страждають очі: через кілька годин роботи з'являється відчуття печіння - немов в очі потрапив пісок, болять повіки.
Фахівці відзначають, що у більшості дітей після пари годин роботи за комп'ютером спостерігається зорове стомлення. Найголовніше, що, захопившись роботою за комп'ютером, діти зовсім не відчувають це стомлення, і, не дивлячись ні на що, продовжують працювати.
У наш час за комп'ютером сидять не тільки дорослі і підлітки, а й маленькі діти. В результаті, після тривалого «спілкування» з комп'ютером у маленької дитини збуджується нервова система, через що відбувається порушення сну. Таку дитину важко вкласти спати, а якщо і виходить, то малюк постійно прокидається і реагує на кожен шерех.
Багатьох батьків дуже хвилює випромінювання, яке може виходити від комп'ютера. Сучасні комп'ютери абсолютно безпечні, але на застарілих моделях рівень електромагнітних випромінювань може перевищувати норму. Під час роботи комп'ютера в кімнаті змінюється структура повітря. Знижується вологість, підвищується температура, збільшується вміст двоокису вуглецю. Крім цього в повітрі підвищується концентрація позитивних (важких) іонів, які негативно позначаються на працездатності. Є люди, які абсолютно не помічають змін, що відбуваються, але є й ті, хто не може на них не реагувати. Ноутбук, наприклад, більш безпечний, ніж звичайний комп'ютер.
Існують певні правила безпеки, які необхідно обов'язково враховувати, при роботі на комп'ютері:
1) Краще всього комп'ютера виділити кутовий місце або розташувати задньою частиною до стіни.
2) В кімнаті, де знаходиться комп'ютер щодня необхідно проводити вологе прибирання.
3) До роботи на і після неї, комп'ютер необхідно притирати вологою тканиною або спеціальними серветками.
4) Квіти, а саме кактуси зменшують негативний вплив комп'ютера на людину.
5) Кімната, де знаходиться комп'ютер, потребує постійного провітрювання.
Існує ряд шкідливих факторів, які негативно позначаються на здоров'ї дитини. Батькам варто пам'ятати, що їх дитина, якій всього 5-6 років, це, перш за все розвивається. Продовжує розвиватися кісткова система, увагу та інші пізнавальні процеси.
Око дитини ще не готовий переносити великі навантаження. А робота з комп'ютерів викликає зорове і розумове напруження. Перебудуй в акомодації очей (клавіатура-екран) викликає сильне напруження очних м'язів.
Ще одним негативним фактором вважається нервово-емоційне напруження. Роботу за комп'ютером можна вважати, свого роду, емоційним стресом, який негативно відбивається на психіці дитини.
Всі перераховані вище фактори можна уникнути, зменшивши час роботи на комп'ютері. Дитина дошкільного та молодшого шкільного віку повинен проводити за комп'ютером не більше 15 хвилин в день.
Необхідно періодично проводити гімнастику для очей, а також правильно облаштувати робоче місце.
Гімнастика для очей.
Гімнастику необхідно проводити через 8 хвилин після початку роботи і по її закінченню.
1) Сидячи за комп'ютером необхідно подивитися наверх і уявити, ніби метелик або птах пурхає над головою. Дитині необхідно стежити за польотом то з правого боку, то з лівого, при цьому голову не повертаючи. Рухатися повинні тільки очі.
2) На рахунок п'ять закрити очі без напруги, потім на рахунок п'ять широко відкрити і подивитися вдалину. Цю вправу необхідно проводити 4-5 разів.
3) На рахунок чотири подивитися на кінчик носа, а на рахунок шість подивитися вдалину. Вправа необхідно виконувати 5-6 разів.
4) Без поворотів голови робити кругові рухи очима. Спочатку вправо, потім вліво, потім вгору і вниз. На рахунок шість подивитися вдалину. Повторювати вправу 4-5 разів.
5) Необхідно дивитися на вказівний палець, віддалений на 25-30 см. Поступово палець наближати до кінчика носа при цьому, фіксуючи на ньому погляд. Після чого подивитися вдалину. Проводити вправа 4 -5 разів.
Крім вправ необхідно правильно організувати робоче місце. Сидіти дитина повинна на відстані 57-70 см від комп'ютера. Крісло має бути обов'язково зі спинкою, руки повинні лежати на столі, а не зависати в повітрі.
Якщо виконувати всі рекомендації по роботі з комп'ютером можна уникнути подальших проблем, які можуть виникнути через негативних факторів.
протокол №2
батьківських зборів на тему:
«Дитина і комп'ютер: користь чи шкода»
від 16.11.2011г.
Всього в класі 28 учня.
Було присутнє представників уч-ся 25 чол.
Цілі зборів:
1. Обговорити з батьками позитивні і негативні сторони роботи молодших школярів з комп'ютером.
2. Розповісти про необхідність контролю такого виду роботи з боку дорослих.
3. Ознайомити батьків з правилами здоровьесбережения.
Порядок денний:
1. Доповідь класного керівника з презентацією на тему зборів.
2. Виступ окремих батьків із теми зборів.
3. Колективне обговорення питань зборів ..
4. Заключне слово вчителя. Ухвалення рішення зборів.
Рішення зборів:
1. Взяти до уваги правильність обладнання робочого місця.
2. Контролювати проведення часу дитини біля комп'ютера, дотримання правил безпечного користування і здоровьесбережения.
3. Надавати необхідну допомогу в роботі дитини з комп'ютером.
4. З метою збереження і зміцнення здоров'я учнів працювати в тісному контакті з класним керівником Чалої Т.В., а при необхідності зі шкільним психологом Юргаповой Є.В.
Голова батьківського комітету Проскурякова Н.Ю.
Класний керівник Чала Т.В.