База даних боржників по кредитах Ощадбанку: актуальна інформація

  1. Кого вносять в «чорний список» «Ощадбанку»
  2. Чи можна отримати доступ до даних
  3. Які наслідки перебування в «чорному списку»
  4. Чи можна отримати кредит в МФО, будучи в переліку боржників
  5. Як повернутися в «білий список» банку
  6. Додаткові заходи безпеки
  7. Як не потрапити в «чорний список»

Сума позики, руб

от10тис - 1млн

вік

З 22 років

умови

паспорт

Сума позики, руб

от30тис - до 700тис

вік

З 20 років

умови

паспорт

Кого вносять в «чорний список» «Ощадбанку»

Кого вносять в «чорний список» «Ощадбанку»

Як один з провідних банків Росії, «Сбербанк» є основним джерелом інформації про фізичних осіб, які виступають в ролі позичальників:

  • власниках кредитних карт;
  • одержувачів споживчих кредитів.

Ця інформація використовується як усередині системи, так і іншими організаціями - Службою судових приставів, Бюро кредитних історій і т. Д. «Чорний список» на глобальному рівні - це загальна база даних проблемних клієнтів «Ощадбанку», а також тих позичальників, за якими закріплена негативна історія співпраці.

У «чорний список» потрапляють:

  • клієнти, які вносять платежі нерегулярно, забуваючи погасити заборгованість вчасно;
  • злісні неплатники, перестали виконувати свої зобов'язання;
  • ховаються боржники по кредитах, чиї контактні дані та місце проживання невідомі;
  • особи, запідозрені в шахрайстві (використовують підставні персональні дані, фальшиві документи при спробах оформлення кредиту).

Крім цих категорій людей, в «чорний список» можуть потрапити:

  • поручителі боржників «Ощадбанку»;
  • члени сім'ї неплатників;
  • громадяни, чиє майно було заарештовано;
  • що знаходяться під слідством.

Будь-які обставини, що роблять людину неплатоспроможним, враховуються банком і можуть стати підставою для відмови у співпраці і попадання в «чорний список».

Чи можна отримати доступ до даних

Чи можна отримати доступ до даних

Доступ до списку неплатників «Ощадбанку» мають тільки його співробітники, а також службовці державних установ, які мають повноваженнями на використання конфіденційних даних. Сторонні люди не мають права запитувати цю інформацію, оскільки вона є комерційною таємницею.

Кредитні фахівці вибрали ТОП мікропозик:

Сума позики, руб

3000-30000

вік

18-65 років

умови

паспорт

Сума позики, руб

1500-70000

умови

паспорт

Сума позики, руб

1000-30000

умови

без довідок

Якщо людина підозрює, що потрапив в «чорний список», у нього є можливість запросити інформацію за своїми власними позиками, особових рахунках, кредитними картками, щоб дізнатися заборгованість. Банк представить дані про кількість платежів і прострочень, нарахованих відсотках і пені. Але про те, чи числиться клієнт в «чорному списку», дізнатися неможливо.

Непрямі ознаки, що дозволяють припустити перебування в базі даних неблагонадійних клієнтів «Ощадбанку», такі:

  • відмови в наданні «кредитних канікул», відстрочок платежів, збільшення ліміту на карті;
  • відмова від видачі нових позик в «Ощадбанку» та інших банках РФ;
  • блокування і «заморозка» існуючих карт і рахунків.

Самим явною ознакою негативної кредитної історії є відмова від подання нової позики в інших банках. Це свідчить про те, що інформація про заборгованість надійшла в єдину базу даних, доступну всім російським фінансовим установам.

Які наслідки перебування в «чорному списку»

Арешт майна.

Залежно від індивідуальної кредитної історії, наслідки потрапляння в чорний список «Ощадбанку» можуть бути різними. Наприклад, якщо клієнт в основному справно вносить щомісячні платежі, час від часу запізнюючись на 1-5 днів, то наслідки будуть мінімальними. Такій людині можуть просто зателефонувати співробітники банку і нагадати про необхідність заплатити.

Але якщо клієнт має кілька прострочень і велику суму пенею, не відповідає на дзвінки, приховує місце свого перебування, то йому загрожує:

  • арешт майна (автомобіля, побутової техніки);
  • стягнення боргів через суд;
  • заборона виїзду за кордон.

Навіть якщо клієнт банку просто не дотримується графіку платежів, допускаючи великі прострочення, то у нього в подальшому можуть початися проблеми з «Ощадбанком» та кредитними організаціями на території Росії. Перебування в «чорному списку» - це пряме свідчення неблагонадійності клієнта, через що йому будуть відмовляти в наданні кредитів.

Чи можна отримати кредит в МФО, будучи в переліку боржників

МФО зацікавлені в заробітку, який приходить до них у вигляді чималих відсотків з повернень. Видаючи невеликі суми під 1-2% в день, мікрокредітной організації виграють за рахунок великої кількості кредитних договорів. Тому вони йдуть на певний ризик, даючи гроші без поручителів і довідок про доходи навіть тим, у кого є проблеми з «Ощадбанком».

Проте, платіжні історії потенційних позичальників все ж перевіряються. Якщо кредитори бачать, що претендент платить за кредитами, не дивлячись на прострочення, то у нього є шанс отримати невеликий позику. Але якщо клієнт себе грубо скомпрометував - ховається від кредиторів, запідозрений в шахрайстві, - то мікроссуду йому не видадуть.

Як повернутися в «білий список» банку

Як повернутися в «білий список» банку

Якщо клієнт хоче налагодити відносини з банком, щоб збільшити ліміт на кредитній карті, отримати «канікули» зі сплати або взяти ще одну позику, йому доведеться «реабілітуватися».

Перше, що необхідно зробити - погасити борг. Якщо сума для клієнта виявляється непідйомною (наприклад, нараховані відсотки і пені збільшили суму боргу в два рази), необхідно почати вносити щомісячні платежі в строк, що не запізнюючись навіть на день. Дотримання графіка внесків - ключова умова для відновлення довіри з боку банку.

Крім погашення заборгованості можна:

  • відкрити дебетову карту (наприклад, зарплатний проект або платіжну картку);
  • оплачувати в банку комунальні послуги, податки, штрафи;
  • відкрити в «Ощадбанку» депозит і регулярно поповнювати його.

Цими способами клієнт показує банку, що він виправився і став платоспроможним.

Додаткові заходи безпеки

Іноді виникають ситуації, коли навіть сумлінні клієнти, роками співпрацюють з банком, виявляють, що потрапили в «чорний список». Це трапляється з кількох причин:

  1. Клієнт відкрив банківську карту з платним обслуговуванням, але забув про неї або просто не використовував. При цьому банк продовжував списувати щомісячні сервісні платежі, які за рік накопичилися в круглу суму і, по суті, є заборгованістю.
  2. Людина забув внести останній платіж по кредиту або вніс його в повному обсязі, недоплативши всього кілька сотень рублів.

Це призводить до того, що в банківській системі клієнт переходить в категорію «проблемних» і потрапляє в список боржників. Тому важливо стежити за всіма своїми банківськими рахунками і картками, а при закритті кредитів необхідно брати довідку.

Як не потрапити в «чорний список»

Як не потрапити в «чорний список»

Ось основні помилки, які допускають клієнти, взявши кредит у банку:

  • сума щомісячних внесків перевищує 30% від суми доходу;
  • гроші витрачаються невідповідно до своїх достатків (на предмети розкоші, відпочинок за кордоном, дорогу побутову техніку - т. е. будь-які матеріальні блага, які не відповідають поточним статусом людини);
  • кошти йдуть на покриття інших боргів і кредитів.

Ще одна поширена помилка багатьох позичальників - брати невеликі суми в МФО. Багато клієнтів помиляються, вважаючи умови по мікрокредитів вигідними. Насправді на невеликі позики (до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян) нараховуються дуже великі відсотки. Виявивши в договорі «1%», клієнти думають, що це в річних, тоді як насправді це нарахування за один день користування кредитом. З перерахунку на місяць виходить цілих 30%.

«Чорний список» «Ощадбанку» - це база даних неблагонадійних клієнтів, 90% з яких - неплатники за кредитами. Перебування в цьому списку загрожує людині блокуванням рахунків і відмовою від видачі позик в інших банках, а також повісткою до суду і неможливістю виїхати за кордон.

wpDiscuz