Вознесенський був одним з шістдесятників
Відомий поет Андрій Вознесенський помер у Москві у віці 77 років, повідомила його вдова, письменниця Зоя Богуславська.
За даними агентства Інтерфакс, Вознесенський помер у себе вдома після тяжкої тривалої хвороби.
Президент Росії Дмитро Медведєв висловив співчуття рідним і близьким поета.
Андрій Вознесенський народився 12 травня 1933 року, почав публікуватися з 1958 року. Ще в школі він відправив свої вірші Борису Пастернаку, який запросив шестикласника в гості і продовжив з ним спілкуватися згодом.
У поета не склалися стосунки з радянськими критиками, проте його вірші видавалися великими тиражами.
У 1963 році тодішній керівник СРСР Микита Хрущов заявив йому: "Забирайте ваш паспорт і забирайтеся геть, пан Вознесенський!". Пізніше, в 1978 році, поет отримав Державну премію СРСР.
Натиснути "Зірки" в країні "гвинтиків": про взаємини Хрущова з Вознесенським і іншими поетами
На початку 1980-х років Андрій Вознесенський почав писати прозу, експериментував він і в галузі художньої форми. Вознесенський створював так звані "відеоми", поєднуючи вірші з малюнками, фотографіями, шрифтовими композиціями.
На його вірші режисер Юрій Любимов поставив у Театрі на Таганці спектакль "Антисвіти", композитор Олексій Рибников написав рок-оперу "Юнона і Авось", поставлену Марком Захаровим в "Ленкомі", а композитор Родіон Щедрін створив свою "Поеторія".
Шістдесятник і знаковий автор
За словами спецпредставника президента Росії з міжнародної культурної співпраці Михайла Швидкого, вірші Вознесенського "були глибоко інтимні і одночасно по-площадному зухвало".
"Він був одним з тих потужних поетів, яких прийнято називати шістдесятниками, що вдерлися в російську словесність і суспільне життя після морозу сталінського часу", - сказав Швидкой Інтерфаксу.
У театрі на Таганці і "Ленкомі" кажуть, що твори Андрія Вознесенського зіграли важливу роль в становленні цих знаменитих московських сцен.
"Він один з перших прийшов до нас і по його віршам поставили знамениті" Антисвіти ", які потім були зіграні понад тисячу раз. У першому відділенні Андрій Андрійович читав свої твори, а потім вже виходили ми, артисти", - сказала ІТАР-ТАСС провідна актриса театру на Таганці Алла Демидова.
Художній керівник "Ленкому" Марк Захаров нагадує, що придумана Вознесенським "Юнона і Авось" стала "візитною карткою" трупи.
Режисер каже, що Андрій Вознесенський був його улюбленим поетом: "Андрій Андрійович - спадкоємець глибинних поетичних традицій, що йдуть від Велимира Хлєбнікова, хоча сам Вознесенський з пієтетом і захопленням насамперед говорив про Бориса Пастернака".