- Історія Центру ДМіФОАіС
- Основними завданнями Центру є
- Відділ імітаційних навчання і оцінки професійної кваліфікації
- Участь в системі безперервної медичної освіти (НМО)
- Порядок прийому на навчання
Центр додаткового медичної та фармацевтичної освіти, акредитації та сертифікації (ЦДМіФОАіС) є структурним підрозділом Медичного інституту НДУ «БєлДУ».
Директор центру, кандидат медичних наук, професор Хощенко Юрій Олександрович
Центр має державні ліцензії на право ведення освітньої діяльності в галузі післядипломної професійної освіти лікарів, медичних і фармацевтичних працівників із середньою освітою.
Реалізація всіх освітніх програм здійснюється відповідно до Державних освітніх стандартів, затверджених Міністерством освіти РФ.
Історія Центру ДМіФОАіС
Центр додаткового медичної та фармацевтичної освіти, акредитації та сертифікації був організований з метою оптимізації роботи Медичного інституту НДУ «БєлДУ» і проведеної реорганізації структурних підрозділів в 2014 році і є правонаступником Інституту післядипломної медичної освіти, створеного в 2002 р постановою глави адміністрації Бєлгородської області Е .З. Савченко «Про вдосконалення системи післядипломної підготовки та підвищення кваліфікації медичних кадрів в Білгородській області» №334 від 23.08.2002.
Засновником і першим директором ІПМО став заслужений лікар РФ, к.м.н. В.В. Квітко. Під його керівництвом було створено два факультети: факультет післявузівської спеціалізації лікарів в інтернатурі і ординатурі (декан - д.м.н. Григоренко А.П.) і факультет вищої сестринської освіти і підвищення кваліфікації працівників з середньою медичною і фармацевтичною освітою (декан - до .м.н. Глотова І.Г.). Разом із заступником директора к.м.н. Крикуном Е.Н. вони активно впроваджували в життя сучасні принципи післядипломної медичної освіти.
У 2004-05 роках обов'язки директора виконував доцент Ю.І. Журавльов. У ці роки йшло подальше становлення колективу співробітників і викладачів, ліцензування основних видів освітньої діяльності, налагодження навчального процесу, підвищення обсягу виконаних освітніх послуг і їх якості.
Новий імпульс у розвиток ІПМО вніс професор Ю.А. Хощенко, який очолив його в 2005 р Було виконано ремонт приміщень факультету ВСО і ПК СМР, повністю модернізований комп'ютерний парк, розширений спектр ліцензованих спеціальностей, підвищилася оплата праці.
Бєлгородський державний університет став одним з перших регіональних вузів, де була відкрита нова на той час спеціальність 060109 «Сестринська справа». Спеціальність 060109 «Сестринська справа», кваліфікація «Менеджер» затверджена в Росії з 1996 року. Підготовка таких фахівців спочатку була організована тільки в столичних вузах.
З 2005 року в ІПМО функціонувала кафедра клінічних дисциплін, розташована на базі Бєлгородської обласної клінічної лікарні Святителя Іоасафа (зав.кафедрою - заслужений лікар РФ, доктор медичних наук, професор Куликівський В.Ф.) На кафедрі проводилося навчання клінічних інтернів та ординаторів за спеціальностями: хірургія, анестезіологія і реаніматологія, акушерство і гінекологія, урологи, а також проводили курси підвищення кваліфікації лікарів.
У 2011 році кафедра була розділена на дві кафедри: хірургічних хвороб (зав. Кафедрою - заслужений лікар РФ, доктор медичних наук, професор Куликівський В.Ф.) і терапії (зав. Кафедрою - к.м.н., професор Голівець Т. П.).
У тому ж році з метою подальшого вдосконалення післявузівської підготовки інтернів медичного та фармацевтичного профілю, клінічних ординаторів, аспірантів і докторантів в галузі фармакології, клінічної фармакології та фармацевтичних дисциплін в ІПМО була створена кафедра фармакології та фармацевтичних дисциплін під керівництвом д.м.н., професора М.В. Покровського.
Одним із стратегічних завдань в досягненні цілей кафедри стало створення центру доклінічних і клінічних досліджень (ЦДКІ) НДУ «БєлДУ» з тісною інтеграцією з фахівцями медичного, фармацевтичного та біолого-хімічного профілю НДУ «БєлДУ».
У 2013 році при створенні Медичного інституту Федерального державного автономного освітнього закладу вищої професійної освіти «Білгородський державний національний дослідницький університет» ІПМО реформований в факультет післядипломної медичної освіти, продовжуючи виконувати післядипломна освіта спеціалістів з вищою і середньою медичною та фармацевтичною освітою.
У 2014 році в результаті реорганізації факультет післядипломної медичної освіти перетворений в Центр додаткової професійної медичної та фармацевтичної освіти Медичного інституту НДУ «БєлДУ», а потім в Центр додаткової медичної та фармацевтичної освіти, акредитації та сертифікації Медичного інституту НДУ «БєлДУ».
Основними завданнями Центру є
Метою створення навчального центру є реалізація програм додаткової професійної освіти, затверджених Вченою радою Медичного інституту і відповідають вимогам системи менеджменту якості, спрямованих на отримання або вдосконалення компетенцій фахівця, необхідних для професійної діяльності.
співробітники центру
Відповідно до визначеної мети в Центрі вирішуються наступні завдання:
- підготовка висококваліфікованого лікаря-фахівця, що володіє великим обсягом теоретичних знань; здатного успішно вирішувати професійні завдання; вміє провести диференційно-діагностичний пошук; надати в повному обсязі медичну допомогу; провести всі необхідні заходи щодо збереження життя і здоров'я хворого;
- задоволення потреб фахівців з вищою і середньою медичною освітою в отриманні нових знань про досягнення у відповідних галузях науки, техніки, культури, передовий вітчизняний і зарубіжний досвід;
- проведення підвищення кваліфікації та професійної перепідготовки фахівців з вищою і середньою медичною освітою, що вивільняються, незайнятого населення та безробітних громадян, підготовка їх до виконання нових трудових функцій;
- консультаційна діяльність.
Основними формами навчання слухачів є очна, очно-заочна та дистанційна.
Навчання проводиться на клінічних кафедрах, розташованих на базах провідних ЛПУ області та міста, з використанням найбільш передових медичних технологій. До навчального процесу залучаються провідні фахівці з числа професорсько-викладацького складу кафедр медичного інституту і інших факультетів НДУ «БєлДУ», запрошені професори і доценти з інших вузів країни, а також - фахівці ЛПУ міста та області. Центр виконує взаємодію з керівництвом Медичного інституту, адміністрацією і громадськими організаціями університету для створення умов зростання добробуту працівників та осіб, які навчаються в Центрі.
У 2019 Центром реалізується 176 програм підвищення кваліфікації і професійної перепідготовки, з них 83 програми для фахівців з середньою медичною освітою перейти ... і 93 програми для фахівців з вищою медичною освітою перейти ...
Навчання проводиться за такими видами додаткової професійної освіти:
- професійна перепідготовка:
- в обсязі від 500 навчальних годин для фахівців, які мають вищу медичну та / або фармацевтичну освіту,
- в обсязі від 288 навчальних годин для фахівців, що мають середню медичну та / або фармацевтичну освіту.
- підвищення кваліфікації в обсязі від 144 годин для фахівців, що мають середню і / або вищу медичну та / або фармацевтичну освіту з видачею посвідчення про підвищення кваліфікації та сертифіката спеціаліста (після успішного складання кваліфікаційного іспиту);
- підвищення кваліфікації в обсязі від 16 навчальних годин за всіма спеціальностями з видачею посвідчення про підвищення кваліфікації.
З 2018 року на базі Відділу симуляційні навчання і оцінки професійної кваліфікації ЦДМіФОАіС проводиться навчання на Фабриці медичних процесів - сучасний вид оволодіння навичками застосування інструментів бережливого виробництва, який дозволяє застосувати на практиці прослушанную про них інформацію і відразу обговорити з ведучим скоєні помилки.
Навчання на Фабриці медичних процесів проводиться в рамках додаткових професійних програм підвищення кваліфікації «Ощадлива поліклініка» для фахівців з середньою та вищою медичною освітою.
Слухачі ЦДМіФОАіС МІ «НДУ БєлДУ» проходять практичні заняття на базах великих ЛПУ, де зосереджені найкваліфікованіші фахівці і новітнє медичне обладнання. До них відносяться: Білгородська обласна клінічна лікарня Святителя Іоасафа, Бєлгородська обласна психоневрологічна лікарня, Бєлгородський обласний наркологічний диспансер, Бєлгородський обласний протитуберкульозний диспансер, Міська лікарня №2, Міська та обласна дитячі лікарні, Територіальне управління Федеральної служби з нагляду в сфері захисту прав споживачів і благополуччя людини по Бєлгородській області, ВАТ «Медтехніка», Центральні районні лікарні. У роботу впроваджуються такі форми освіти, як дистанційне навчання, телекомунікаційні технології для проведення відеоконференцій, лекцій, лікарських консультацій, демонстрації операцій, маніпуляцій і технологій.
Навчальний процес забезпечується технічними засобами навчання, навчальними та методичними посібниками; функціонує комп'ютерний клас з навчальними та тестуючими комп'ютерними програмами.
У Центрі працює екзаменаційна комісія з організації та проведення іспиту на отримання сертифіката фахівця на право здійснення медичної діяльності (документи комісії перейти ... ).
Відділ імітаційних навчання і оцінки професійної кваліфікації
У 2017 році в Центрі був створений відділ симуляційні навчання і оцінки професійної кваліфікації Медичного інституту НДУ «БєлДУ», призначений для проведення первинної акредитації випускників Медичного інституту, первинної спеціалізованої акредитації ординаторів та програм перепідготовки фахівців, проведення періодичної акредитації лікарів.
На базі імітаційних центру проводять доклінічну практікоріентірованную підготовку випускаючі кафедри медичного інституту, ведеться робота з підготовки студентів до участі в конкурсах, олімпіадах та інших громадських заходах.
До складу симуляційні центру входять:
- Лекційний зал на 30 посадочних місць.
- Комп'ютерний клас на 32 посадочних місця, обладнаний 16 комп'ютерами.
- Зал дебрифінгу, розрахований на 30 осіб.
На цих навчальних майданчиках проводяться теоретичні розбори, відеоконтроль за виконанням навичок в імітаційних залах і дебрифинг - розбір правильності виконання навичок.
Зал надзвичайних ситуацій
Симуляційні зали нашого центру оформлені за різними напрямками в медицині:
- Зал надзвичайних ситуацій. Оснащений каретою швидкої допомоги і обладнанням, необхідним для роботи в надзвичайних ситуаціях.
- Палатний відсік, складається з двох палат і може імітувати роботу практично будь-якого відділення медичного стаціонару.
- Маніпуляційна представлена залом для відпрацювання різних мануальних навичок як індивідуально, так і в групі.
- Реанімаційний зал - імітує роботу справжнього відділення реанімації, так само в даний час в ньому проводяться заняття з відпрацювання базової і розширеної серцево-легеневої реанімації.
- Операційна спільно з передопераційної повністю імітує обстановку роботи будь-якого хірургічного профілю.
- Пологовий зал. Оснащений сучасним обладнанням, що дозволяє повністю зануриться в обстановку акушерства і гінекології.
- Зал ендовідеохірургія - користується особливим попитом не тільки у студентів Медичного інституту, а й у ординаторів та навіть у практикуючих лікарів.
- Зал функціональної діагностики - дає можливість освоєння навичок фізикального обстеження органів грудної клітини та черевної порожнини.
реанімаційний зал
Відділ імітаційних навчання і оцінки професійної кваліфікації є новим, сучасним і передовим напрямком в медичній освіті.
Участь в системі безперервної медичної освіти (НМО)
З 2016 року Центр зареєстрований в системі безперервної медичної та фармацевтичної освіти МОЗ Росії (НМО) на порталі для фахівців у сфері охорони здоров'я, що забезпечує організацію та облік освітньої активності в рамках безперервної медичної та фармацевтичної освіти. Система НМО включає в себе виконання індивідуального плану навчання для лікарів різних спеціальностей, загальна трудомісткість якого становить 250 академічних годин / ЗЕТ з щорічним розподілом обсягу освоєння не менше 50 академічних годин / ЗЕТ (36 академічних годин / ЗЕТ, набраних за рахунок програм безперервної освіти і 14 академічних годин / ЗЕТ за рахунок освоєння освітніх заходів).
На сайті НДУ «БєлДУ» можна ознайомитися з 36-часимі програмами за основними спеціальностями та календарним планом їх проведення перейти ... .
Для зарахування на навчання після реєстрації на порталі НМО () через особистий кабінет необхідно вибрати НДУ «БєлДУ» в якості пріоритетного освітньої організації і сформувати заявку.
Перевагами навчання в нашому Центрі є:
- відповідність програм професійним стандартам,
- очна система навчання, що гарантує якість освоєння практичних навичок,
- залучення до процесу навчання провідних фахівців охорони здоров'я.
Порядок прийому на навчання
Для зарахування на навчання за додатковими професійними програмами (підвищення кваліфікації, професійної перепідготовки) слухачеві необхідно надати документи:
З кожним слухачем укладається договір на надання освітніх послуг, до якого додається рахунок (для юридичних осіб).
Для допуску до іспиту на отримання сертифіката фахівця необхідно надати наступні документи:
Після успішного закінчення навчання та складання іспиту та на підставі наданих слухачем документів комісія приймає рішення про видачу слухачеві документа встановленого зразка.
Вартість навчання за додатковими професійними програмами перейти ...
Заявка на надання освітніх послуг (для юридичних осіб) перейти ...
Контакти
Адреса: м Білгород, вул. Народний б-р, 21
т. (4722) 30-13-75, 30-13-86 - навчання фахівців з вищою медичною освітою
т. (4722) 24-56-45, 24-56-46 - навчання спеціалістів з середньою медичною освітою
т. +7 929 005 1015 - навчання за системою НМО
т. (4722) 30-13-89 - секретар сертифікаційної комісії
т. (4722) 30-13-85 - секретар директора ЦДМіФОАіС
ф. (4722) 30-13-87
Інформацію надала Т.А.Ігнатенко 03.04.2019