БелХімПласт - Сонячний водонагрівач своїми руками

Економити електроенергію змушують високі ціни на неї. Найбільше цим опікуються власники приватних будівель, щоб за рахунок сонячної енергії отримувати дешеву гарячу воду. На сьогодні в масове виробництво поки не запущені розробки раціоналізаторів, що використовують різні інженерні системи, які забирають тепло і від сонця, і від самої землі. Але якщо вдасться знайти в магазині щось схоже у вигляді сонячних батарей, вартість виробів буде зашкалювати. Це і підстьобує ентузіазм умільців, які бажають заощадити на електроенергії і на покупці вже готової продукції для підігріву води.

Використовувати тепло сонячних променів вміли ще древні греки, але з появою електрики їх проекти якось забулися за непотрібністю. І лише світова криза змусила прагматичні уми звернути свій погляд на небесне світило. На різних виставках енергетичних систем обов'язково є експонати - сонячні батареї або водонагрівальні системи, що працюють від «сонця». Їх, звичайно, можна придбати, якщо немає побоювань залишитися зовсім без грошей. Перевага вже готових систем очевидно:

  • • в них уже все продумано до дрібниць, особливо електроніка;
  • • можна відразу визначити їх потужності і продуктивність;
  • • монтаж таких пристроїв не складний, досить закріпити на даху;
  • • гарантійне обслуговування.

Виробники клянуться, що ці сонячні водонагрівальні прилади окупляться через пару років, але в це слабо віриться нашим умільцям, так як сонце в країні не завжди забезпечує потрібну для нагріву води температуру повітря. Взимку його взагалі не видно, значить - окупність промислової установки затягується на роки.

Взимку його взагалі не видно, значить - окупність промислової установки затягується на роки

Висновок: дешевше і економічніше виготовити з підручних засобів сонячний прилад для підігріву води. Для цього можна використовувати в якості резервуарів навіть бак для душа . Мінус цього рішення - з заходом сонця невелика ємність швидко остигає. Тому краще знайти такий варіант конструкції, яка буде підтримувати тепло рідини якомога довше.

Наприклад, можна використовувати цю просту схему сонячного колектора, який бере енергію у сонця, навіть затемненого хмарами, і віддає воді.

Купується для реалізації цього проекту ємність для води в Мінську (Вибір її обсягу залежить від уподобань конструктора), встановлюється на даху, як це радять багато умільців, а на горищі. Таким чином, можна продовжити термін збереження тепла, так як горищне приміщення прогрівається за сонячний день до 50 ° і остигає, завдяки дереву, повільно. Поєднання внутрішньої температури резервуара і зовнішньої сприятиме збереженню енергії.

Також в якості бака деякі домовласники використовують промислові септики для дачі . Ці системи мають спеціальні оболонки (внутрішні та зовнішні), які зберігають гарячу воду до ранку, поки сонце знову її не нагріється.

Сонячний колектор легко виготовити з «змійовика», що залишився від зламаного холодильника. Після звільнення його від залишків фреону змійовик встановлюється в дерев'яний каркас, на підготовлену підстилку з гуми і фольги. Все це надійно, головне - герметично кріпиться, до змійовика підводиться ПВХ-трубка для під'єднання води, зверху каркас закривається склом. Бажано, щоб сонячний колектор знаходився нижче рівня резервуара.

Але така система не завжди працює, краще використовувати більш просту, коли нагрівальні елементи вставляються в резервуар, а колектор закріплюється зверху баків з кутом нахилу до сонця 45 °.