Bellfashion // Субсидіарна відповідальність засновника і директора ТОВ за боргами у 2017 році

Головна   без купюр   16

Головна Головна   без купюр без купюр

16.05.2017, 11:54 16

У 2016 році кілька разів вносилися зміни в Федеральний закон від 26.10.2002 № 127-ФЗ «Про неспроможність». В цілому, зміни спрямовані на захист прав кредиторів, зниження недоїмок з податків і зборів з збанкрутілого платника податків, а також підвищення відповідальності засновника по боргах своєї фірми.

Відходять у минуле часи, коли засновники або директора ТОВ за боргами відповідали лише своєю часткою в статутному капіталі. Реалії змінюються: субсидіарну відповідальність за банкрутство юридичної особи стала нормою, і господарям бізнесу варто задуматися про перспективи їх особистого майна.

Субсидіарну відповідальність - це відповідальність директора та засновників перед кредиторами і державою за борги фірми. Якщо юр. особа не може самостійно розрахуватися за своїми зобов'язаннями, то борг в повному фінансовому обсязі лягає на плечі осіб, залучених до субсидіарної відповідальності. Її можна покласти на директора, засновника, головного інженера або головбуха, та й взагалі на будь-якого громадянина, який брав рішення або відповідав за діяльність боржника.

При цьому необов'язково бути пов'язаним з фірмою юридично; якщо встановлений і доведений факт управління - залучення до субсидіарної відповідальності неминуче.

Умови для виникнення субсидіарної відповідальності

Субсидіарну відповідальність засновника і директора ТОВ за законом виникає тільки при наявності збитків у заснованої компанії.

Крім того, мотивом для виникнення субсидіарної відповідальності директора або засновника по боргах є факт неподання або несвоєчасного подання заяви про банкрутство. При наявності обставин, перерахованих у ст. 9 і ст.224 Федерального закону № 127-ФЗ, керівник компанії зобов'язаний самостійно заявити про банкрутство протягом 1 місяця.

Банкрутство за ініціативою боржника

У ряді випадків боржникові самому вигідно звернутися в Арбітражний суд із заявою про визнання банкрутом. Перевага полягає в тому, що він може в цьому випадку брати участь в процедурі: вибрати арбітражного керуючого, блокувати вимоги кредиторів щодо майна компанії і при цьому продовжувати діяльність до моменту ліквідації юридичної особи.

Банкрутство з ініціативи кредиторів

Ініціювати процедуру вправі кредитор, але не кожен. Якщо боржник недопоставив товар або не виконав послуги, то конкурсним кредитором ви не є. Грошовим зобов'язанням вважаються різні несплати (за передані товари, надані послуги або виконані роботи), суми позик (з відсотками), а також заборгованості по причині завданої шкоди майну кредитора або протиправних дій боржника.

вимоги закону

• З моменту виникнення пройшло мінімум 3 місяці.
• Борг обчислюється в розмірі не менше 300 тис. Руб.
• Підтвердження боргу відображено у набрав чинності рішення суду.

Кредитори повинні бути готові нести витрати за процедурою. Зазвичай у боржника на судові витрати та оплату арбітражного керуючого вже немає коштів. Повернути понесені витрати вдається, якщо в ході справи представники боржника залучаються у субсидіарної відповідальності.

Банкрутство з ініціативи ФНС

На відміну від звичайних кредиторів, ИФНС достатньо оформити рішення про стягнення заборгованості за рахунок грошових коштів або майна платника податків. А далі - через 30 днів ФНС подає позов до суду.

Дану процедуру грамотно і правильно здатні провести тільки профільні юристи, які допоможуть в рамках закону уникнути можливих несприятливих наслідків.

Bellfashion, 15.05.2017, 18:24

2017, 18:24