У Москві з'явиться карта «Музей в подарунок», яка дозволить проходити в музеї без квитків і черг. Абонемент, який діє протягом півроку, розрахований на 10 відвідувань музеїв міста. Карту розробили агентство «Мосгортур» і Департамент культури . Її почнуть продавати з 2 квітня.
«Партнерами проекту є 13 музеїв та їх філії. Купивши карту, городяни зможуть відвідати культурні установи без черги за квитком, а також заощадити. Карта на 10 відвідувань варто 2150 рублів. Середня ціна одного квитка, купленого в касі, - близько 300 рублів. Виходить, за 10 квитків відвідувачі могли б заплатити близько трьох тисяч рублів. Карта може стати прекрасним подарунком для рідних і близьких або для колег », - розповів генеральний директор Мосгортура Василь Овчинников.
Для того щоб придбати карту, потрібно замовити її на сайті Мосгортура . При оформленні заявки необхідно вказати прізвище, ім'я та по батькові, адреса електронної пошти та телефон. По електронній пошті користувач отримає індивідуальний код. Його можна буде назвати в будь-якій установі, що увійшло в програму «Музей в подарунок», - і касир видасть на руки карту з тим дизайном, який вибрав користувач.
Всього розробили п'ять варіантів оформлення карти: із зображенням Кремля, з написом «Я люблю Москву», з картою міста, зі скелетом динозавра і з композицією в стилі супрематизму. Вибрати дизайн можна при оформленні заявки.
У городян також є можливість отримати корпоративну картку «Музей в подарунок». При замовленні від 100 примірників можна вибрати індивідуальний дизайн. Корпоративні картки також розраховані на 10 відвідувань за останні півроку. Перелік музеїв не змінюється. Вартість залежить від кількості замовлених карт.
Крім того, Мосгортур буде регулярно складати тематичні маршрути по музеях, який увійшов в програму, - наприклад, літературні. Їх можна буде подивитися в тому ж розділі на сайті агентства.
Список музеїв, які можна відвідати по карті, буде постійно доповнюватися, уточнив Василь Овчинников.
Музеї, в які можна буде пройти по карті:
- Галерея Іллі Глазунова (включаючи експозицію «Музей станів Росії»);
- Музей Москви (включаючи архітектурний комплекс провіантських склади, Старий Англійська Двір, Музей археології, музей історії «Лефортово», садибу Влахернское-Кузьминки);
- Меморіальний музей О.М. Скрябіна (включаючи Музей російської гармоніки Альфреда Мірека);
- Музей радянських ігрових автоматів;
- Московський літературний музей-центр К.Г. Паустовського;
- Музей хокею;
- Інститут російського реалістичного мистецтва;
- Музей Парку Горького;
- Будинок Н.В. Гоголя;
- Московський державний музей С.А. Єсеніна;
- Музей В.А. Тропініна і московських художників його часу;
- Музей наївного мистецтва;
- Будинок Бурганова.
У 2017 в Москві запустили проект «Музеї - дітям» . Тепер школярі можуть відвідувати музеї безкоштовно цілий рік. У проекті задіяно 90 музеїв, підвідомчих міському Департаменту культури. Вчителі зможуть проводити в них тематичні уроки, наочно пояснюючи той чи інший матеріал, учні ж тепер зможуть не чекати організованих екскурсій, а відвідувати музей в будь-який зручний день з друзями або родичами.