Без пільг і з широким конкурсом - умови вступу 2016 2000.ua

  1. можна видихнути
  2. Скільки щасливих квитків?
  3. Пільги не допоможуть
  4. лідери перегонів

Умови вступної кампанії щорічно змінюються, не став винятком і 2016-й

Умови вступної кампанії щорічно змінюються, не став винятком і 2016-й. Що таке широкий конкурс, як бути пільговикам і якими цифрами характеризується вступна кампанія 2016, розбиралися 2000.ua.

можна видихнути

Терміни вступної кампанії скорочені: тепер 11-27 липня. Вже 1 серпня абітурієнти змогли спокійно видихнути - оприлюднили списки надійшли. Прізвища щасливчиків опубліковані на Вступ.інфо або на сайтах вузів.

З 1-го по 5 серпня рекомендовані до зарахування на бюджет повинні принести оригінали документів до навчальних закладів. 6 серпня назвуть остаточний перелік надійшли на державну форму навчання.

Контрактники матимуть в запасі ще кілька днів, щоб написати заяви до 10 серпня.

Скільки щасливих квитків?

З держзамовленням в цьому році все не так просто. Хоча Кабмін обнадіяв абітурієнтів, мовляв, бюджетних місць в цьому році буде на 12,3% більше, ніж в попередньому, точних цифр ніхто не оголошував.

А все тому, що в 2016 р діє широкий конкурс. Суть його в тому, що прохідні бали встановлюють не для вузу, а для спеціальності в цілому. Тому, якщо теоретично ти міг пройти на бюджет не в найпопулярніший вуз, тебе туди не візьмуть через єдиного стандарту. Місце, яке ти міг зайняти, переходить іншому вузу або назад в МОН.

Кількість бюджетних місць формувалося самими абітурієнтами. Чим більше людей з високими балами подали свої документи в той чи інший вуз, тим більше там було бюджетних місць.

Всього українські вузи нараховують 313 587 бюджетних місць, тоді як їх загальне кількість - 2 503 063.

Найбільше додаткових місць держзамовлення від МОН отримала Львівська політехніка - на 498 місць більше, ніж в минулому році, КНУ - 393 додаткових місця, КНЕУ - 235. Як повідомляється на сайті Міністерства освіти і науки, рекордсмени - переважно регіональні вузи. З повним списком можна ознайомитися на сайті відомства.

Нагадаємо, що зараз 184 778 абітурієнтів рекомендовані до зарахування на бюджетні місця на всі освітньо-кваліфікаційні рівні.

«Для Міністерства освіти і науки цікавіше отримати реальні дані і побачити, яким чином спрацює модель, коли місця держзамовлення розподіляються залежно від преференцій сильних абітурієнтів, і зараз у нас вже є результати», - розповіла Інна Совсун, перший заступник міністра освіти.

Пільги не допоможуть

Цього року пільгові категорії при надходженні скасовані. Але існують певні умови для людей зі специфічними захворюваннями, дітей-сиріт та учасників АТО, які не встигли зареєструватися на ЗНО - весь перелік можна подивитися на цьому сайті.

Кількість місць для таких абітурієнтів встановлює сам вуз, але воно не перевищує 20% від держзамовлення по всій спеціальності.

«Якщо проаналізувати результати вступної кампанії, можна сказати, що є позитивні зміни в плані рівного доступу до вищої освіти. В першу чергу, слід зазначити, що в цьому році було скасовано позаконкурсний вступ і цільові направлення. Якщо ви пам'ятаєте, 25% місць держзамовлень в минулих роках віддавалася для позаконкурсного вступу. Що стосується «цільовиків» - це могло бути 75% від держзамовлення. В результаті, ті абітурієнти, які мали досить хороший бал, мали значно менший шанс вступити і отримати бюджетне місце », - розповідає експерт ОПОРИ Наталія Радиш.

лідери перегонів

Лідируючим вузом за кількістю поданих заяв цілком очікувано став КНУ ім. Т. Шевченка - 62 490. На другому місці розташувався ЛНУ ім. І. Франка - 56 622. Слідом йде Львівська політехніка - 54 599, КПІ - 47 664 і КНТЕУ - 40 206 заяв.

«Щоб успішно закінчити кращі університети, потрібно багато і дуже наполегливо працювати, мати справжній талант і належний первинний рівень освіти. Тому чимало людей цілком тверезо оцінюють свої можливості і подають документи як в найбільш рейтингові, так і в більш скромні навчальні заклади. Крім того, топові вузи не гумові. Максимальний обсяг держзамовлення в них не перевищує минулорічні показники ... Неминучі й втрати в деяких вузах, оскільки кількість вступників щорічно зменшується. Основна різниця полягає в тому, вирішувати, у кого буде більше або менше студентів, надалі зможе не міністерська комісія, а зацікавлені в освіті громадяни », - пояснив Олег Шаров, директор департаменту вищої освіти МОН.

Скільки щасливих квитків?