Безкоштовна освіта за кордоном - Пора валити? Все про еміграцію. - LiveJournal

Основи

Основи. Рівні навчання.


Після школи багато хто вступав на специалитет, зараз специалитет практично зник і з'явилися бакалаврат і магістратура. Тут можуть бути варіанти:
· Після специалітети можна вступати до магістратури або аспірантури (деякі програми тільки в США, де є здвоєні програми магістратури + аспірантура),
· Після бакалаврату можна поступати в магістратуру або аспірантуру (Деякі програми тільки в США, де є здвоєні програми магістратури + аспірантура),
· Після магістратури можна вступати до магістратури або аспірантури,
· Після нашої аспірантури можна в принципі надходити на другу аспірантуру, але малоймовірно, що вас візьмуть, тому що виникне питання, нафіга вам друга науковий ступінь, ви не впевнені в тому, що хочете робити, навіщо ви займалися чимось, у чому невпевнені останні років 10?
· Після аспірантури дослідники надходять на постдокторські програми - ви отримуєте можливість протягом року - двох проводити дослідження, займатися науковою роботою, за це вам будуть платити нескромні гроші, і як правило, нададуть проживання.
Гроші виділяє фонд або університет, який отримав грант на реалізацію якогось проекту або виконання дослідження і наймає вас для виконання оного і освоєння коштів. При вступі до магістратури або аспірантури можна міняти (несильно!) Спеціальність. Поняття другої вищої немає, слід або ще раз вчитися на бакалавраті, або вступати до магістратури за іншою спеціальністю.


Аспірантам дають частіше.


Зрозуміло, що чим вище ступінь навчання (бакалаврат, магістратура, аспірантура), тим більше можливості для отримання фінансування, та отримати стипендію дещо простіше.
Спонсори (ВНЗ, фонди та ін.) Зацікавлені у фахівцях, які вже підготовлені, мають певні навички, знаннями і
мізками ін. речами, яких немає у випускників шкіл. Тобто надаючи стипендію або грант університет не займається меценатством, а інвестує в вас, щоб ви на виході реалізували якийсь проект, написали наукову працю або щось ще створили, а університет зміг підписатися, що це він вам допоміг. Звичайно, ніхто не змусить вас повернути університету витрачені на вас тисячі доларів, якщо ви нічого подібного не зробите Просто питання вашого фінансування залежить від вашого потенціалу зробити щось з вищезгаданого.


«Безкоштовні» університети Європи


В європейських країнах можна вчитися безкоштовно на англійській мові в магістратурі в наступних країнах: Німеччина , Франція , Фінляндія , Норвегія , Данія, Чехія , Греція , Ісландія, Австрія, Туреччина. У багатьох державних університетах цих країн освіту для іноземців безкоштовне, а в зв'язку з глобалізацією безліч програм викладається англійською мовою. Інший плюс в тому, що, роблячи так, ви змагаєтеся не з усіма абітурієнтами, включаючи місцевих, а тільки з іноземцями.
Чому «безкоштовні» в лапках?
Тому, що університети беруть внески зі своїх студентів, наприклад, за користування бібліотекою та спортзалом, тощо. внески можуть варіюватися від 42 до 350 євро в семестр. Також, якщо Ви поступили в один з таких «безкоштовних» університетів, і не шукали додаткового фінансування, то для того, щоб отримати візу Вам буде потрібно відкрити рахунок у банку тієї країни, куди ви хочете поїхати вчитися і мати там суму, достатню, за мірками уряду, на проживання та харчування протягом всього періоду навчання.
Тривалість навчання в магістратурі 2 роки, за винятком Британії - як правило 1 рік. Гроші ви зможете знімати щомісяця не більше певної суми. Припустимо, в Німеччині прожитковий мінімум на місяць близько 600 євро (цифра приблизна), у вас на рахунку в банку має лежати 600 * 24 місяці. І знімати ви зможете 600 євро в місяць - не більше. Якщо не набрати суму - Вам не дадуть візу. Є варіант обійтися без цього рахунку - шукати стипендію, навіть якщо вона не буде покривати повністю прожитковий мінімум, вам не потрібно буде морочитися з відкриттям рахунку в іншій країні, шукати поручителя тощо.


Де гроші, Зін?


Як знайти стипендію на навчання за кордоном? Є кілька загальних напрямків: стипендія уряду приймаючої країни, стипендія університету, гранти неурядових організацій, стипендії рідного уряду і т.п.
Уряд приймаючої країни. Наприклад, є безліч грантів, який виділяє Євросоюз для громадян третіх країн. Найвідоміший - Erasmus Mundus . Ця програма покриває повністю вартість навчання в магістратурі та проживання. Мінуси - ви не можете самі вибрати університети, в яких хочете вчитися. Тобто ви вступаєте на програму, в описі якої значиться як правило 4 або 6 університетів-партнерів, є і по 12 і 15 штук. А значить вас можуть відправити в будь-два з перерахованих.
Ви, звичайно, можете вказати переваги, але вибираєте не ви, а координатори програми. є хороші програми з цікавими університетами , Куди дуже реально вступити, є нереально складні програми (4 стипендії, росіянам ніколи не видавалися раніше), є університети в жопе світу , Можуть дати один дуже класний вуз десь в Лондоні, на другий рік потрібно буде в литовський або польський провінційне містечко поїхати і зубрити польський влітку в глушині (no offence implied). Якщо вирішили поїхати вчитися, зайдіть на сайти уряду країни ( тиц , тиц і т.п.), майже всі країни Європи надають гранти або стипендії для іноземних студентів. Велика частина з них опублікована англійською мовою . Наприклад, грант Chevening для навчання у Великобританії, покриває навчання + харчування і проживання + переліт.


Вимагайте повного наливу пива!


Гроші на навчання від університету. Безліч ВНЗ, навіть якщо навчання там платне, можуть виділяти стипендії для вступників, в тому числі негромадян ЄС. Умови, вимоги, терміни подачі різні, потрібно окремо дивитися кожну програму і кожен ВНЗ .

Чому «безкоштовні» в лапках?
Де гроші, Зін?
Як знайти стипендію на навчання за кордоном?