Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю

  1. Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю зміст:
  2. Переваги європейської освіти
  3. У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
  4. Плюси безкоштовного навчання в Чехії
  5. Безкоштовні вузи Чехії
  6. Як вчинити в чеська вуз на бюджет?
  7. Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю
  8. зміст:
  9. Переваги європейської освіти
  10. У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
  11. Плюси безкоштовного навчання в Чехії
  12. Безкоштовні вузи Чехії
  13. Як вчинити в чеська вуз на бюджет?
  14. Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю
  15. зміст:
  16. Переваги європейської освіти
  17. У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
  18. Плюси безкоштовного навчання в Чехії
  19. Безкоштовні вузи Чехії
  20. Як вчинити в чеська вуз на бюджет?

Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю

Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю

зміст:

  1. Переваги європейської освіти
  2. У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
  3. Плюси безкоштовного навчання в Чехії
  4. Безкоштовні вузи Чехії
  5. Як вчинити в чеська вуз на бюджет?

Навчання в Європі з кожним роком стає все популярнішим, і найголовніше, доступніше для тисяч абітурієнтів по всьому світу. Якщо скласти витрати на отримання вищої освіти в кращих навчальних закладах країн пострадянського простору, то за всі 5 років може вийти досить значна сума. У той час як навчання в багатьох європейських країнах вже давно стало безкоштовним, в тому числі і для іноземних студентів.

Все, що потрібно знати про європейській освіті для іноземців. У чому плюси освіти за кордоном, які вимоги для вступу пред'являють закордонні вузи до школярів з країн СНД, і що необхідно зробити для того, щоб вчитися в одному з найпрестижніших університетів світу, розповімо в нашій новій статті про безкоштовне навчання в Європі.

Переваги європейської освіти

Крім того, що освіта в Європі можна отримати абсолютно безкоштовно, воно має й інші переваги:

  • Якість навчання. Європейські університети відомі своїми високими академічними стандартами, віковими традиціями, передовими науковими дослідженнями інеізменним якістю дисциплін, що викладаються. Саме в Європі були закладені основи вищої освіти, які згодом перейняли вузи США і Азії.
    Якщо уважно вивчити список кращих вищих навчальних закладів світу, наприклад, такий відомий рейтинг, як QS World University Rankings 2018, то можна побачити, що третина університетів, які увійшли в ТОП-900, є європейськими.
  • Економія часу. Тривалість навчання в університетах Європи багато в чому залежить від конкретної спеціальності. Однак найчастіше програми бакалаврату розраховані всього на 3 роки, а магістратури - на 1,5 або 2.
    На відміну від системи освіти в країнах СНД, навчання в Європі намагаються не розтягувати і дати максимальну кількість знань за невеликий проміжок часу, щоб студент, як можна раніше, зміг почати працювати.
  • Широкий вибір навчальних програм. Вища освіта в Європі - це величезний вибір шкіл, університетів, факультетів і спеціальностей. Плюс до всього багато навчальних закладів дають студентам можливість отримати подвійний диплом , Тобто навчатися одночасно за двома напрямками. Для абітурієнта це, звичайно, шанс знайти свою ідеальну навчальну програму і освоїти цікаву професію.
  • Міжнародне середовище. Інтернаціоналізація - це те, до чого зараз прагнуть абсолютно всі університети, саме тому студентський і викладацький склади європейських вузів виділяються своїм національним розмаїттям. Досвід роботи в міжнародному середовищі стане істотним плюсом в резюме випускника.
  • Диплом європейського зразка. Дипломи європейського зразка котируються по всьому світу. Згідно зі статистикою, на пошук роботи у випускників європейських вишів йде в 3 рази менше часу, ніж у дипломників російських університетів. До того ж, багато хто починає працювати за кордоном ще під час навчання, що ніяк не суперечить законодавству країн і дуже часто навіть вітається вузами Європи. Чи варто і говорити, що всі великі міжнародні компанії вже давно уклали спеціальні угоди з провідними університетами Європи про професійних стажуваннях для студентів і їх подальшому працевлаштуванні .

Чи варто і говорити, що всі великі міжнародні компанії вже давно уклали спеціальні угоди з провідними університетами Європи про професійних стажуваннях для студентів і їх подальшому   працевлаштуванні

У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?

Більшість країн Європейського союзу виявляють надзвичайно високу зацікавленість в залученні молодих професіоналів з-за кордону, і деякі з них навіть готові фінансувати навчання майбутніх фахівців.

До числа таких країн, наприклад, відноситься Німеччина. Навчання тут в державних вузах за програмами бакалаврату абсолютно безкоштовна, але це ще не означає, що учні звільняються від оплати студентського внеску, сума якого може досягати 600 євро в рік.

До того ж, вступити до німецького вузу не так-то просто. Мало знати німецьку мову на рівні В2, потрібно ще мати за плечима, як мінімум, 2 роки навчання в університеті своєї рідної країни.

Трохи простіше з надходженням справи у Франції. У цій країні також, як і в Німеччині, в разі навчання на національній мові, зі студентів стягується лише адміністративний збір. Однак, як показує практика, вивчити французьку мову на високий рівень всього за рік досить проблематично, у зв'язку з чим відсоток вступників у Франції істотно нижче, ніж в ряді інших європейських держав.

Ще одна країна, яка притягує увагу всіх іноземних абітурієнтів своїм безкоштовним вищою освітою, це Норвегія. Студентський внесок в державних вузах ніколи не перевищує 80 євро за семестр. Складність лише викликає національну мову країни, без знання якого, про вищу освіту «на бюджеті», на жаль, не варто і мріяти. Плюс багатьох відлякує висока вартість проживання.

І, нарешті, Чеська Республіка, де освіта для кожного абсолютно безкоштовне, за умови проходження навчання на чеській мові в одному з державних вузів країни. Завдяки тому, що чеська входить в слов'янську групу мов, вивчити його можна всього за 1 семестр . А витрати на проживання будуть приблизно тими ж, що і в рідній країні, довести це зможе стаття Празького освітнього центру «Почім диплом?» .

»

Плюси безкоштовного навчання в Чехії

  • На відміну від інших європейських вузів, зарахування в чеські університети проходить за допомогою складання вступних іспитів, тому рівень навчання в вузах Чехії завжди залишається високим.
  • Студенти самостійно складають свій розклад, а це значить, що вони самі вирішують, який день тижня зробити більш завантаженим, а який і зовсім звільнити від навчання. До того ж, всі предмети в університетах діляться на 2 типу: обов'язкові та за вибором, тому учні можуть відвідувати не тільки профільні заняття, але інші цікаві для них лекції і семінари.
  • У студентів в Чехії є можливість підробітку. Всього 20 годин в тиждень, але цього вже буде достатньо, щоб оплатити, скажімо, кімнату в гуртожитку.
  • Молодим людям у віці до 26 років надається велика кількість різних знижок , Починаючи з проїзних для громадського транспорту і закінчуючи приємними бонусами при покупці книг і абонементів в спортзал.

Про інших плюсах безкоштовного навчання в Чехії можна прочитати в статті «Вища освіта в Чехії: чому обирають чеські університети?» .

Безкоштовні вузи Чехії

До числа безкоштовних вузів Чехії відносяться всі державні університети країни. Всього їх 26, і кожен з них заслуговує на окрему увагу абітурієнта.
Однак є ряд вищих навчальних закладів в Чеській Республіці, які завдяки вже давно усталеним традиціям, якості освіти і високим стандартам викладання, заслужили звання кращих не тільки у себе в країні, але і у всьому світі.

Так, згідно з з останнім рейтингом журналу Times Higer Education , В список найпрестижніших університетів світу увійшли відразу 13 чеських вузів:

Так, згідно з   з останнім рейтингом журналу Times Higer Education   , В список найпрестижніших університетів світу увійшли відразу 13 чеських вузів:

Як вчинити в чеська вуз на бюджет?

Щоб стати студентом будь-якого чеського державного університету, абітурієнту в першу чергу потрібно вивчити чеську мову, як мінімум, на рівень В2 (С1, якщо поступати на медичні факультети Карлова університету) і пройти процес нострифікації .

Нострифікація - це процедура визнання шкільних атестатів і дипломів, виданих на території іноземних держав.

Справа в тому, що в Чеській Республіці школярі вчаться 13 років, тому абітурієнтам, які приїжджають з країн СНД, необхідно підтвердити, що незважаючи на те, що їх навчальна програма була на 2 роки коротше, вони володіють усіма тими ж знаннями і вже мають право навчатися в університеті.

Для цього адміністрацією міста, куди подаються документи для нострифікації, призначається кілька іспитів (від 2-х до 5-ти) за загальними шкільних дисциплін, здача яких проходить в чеських гімназіях.

Для отримання підтвердження студенту необхідно отримати «залік» з усіх предметів, що йому випали. Зазвичай абітурієнти справляються з цим завданням з першого разу, але, в разі невдачі, завжди можна подати заяву на проведення повторного тестування.

Ще простіше справи йдуть з вивченням чеської мови. Як вже було описано вище, чеська дуже схожий на всі слов'янські мови, тому у російськомовних студентів ніколи не виникає проблем з його освоєнням.

Тим більше, що Празьким освітнім центром за більш ніж 12 років плідної роботи, були вже реалізовані десятки навчальних програм, розроблені власні методики прискореного навчання, які дозволяють досягти необхідного для вступу рівня В2 всього за 1 семестр.

На сьогоднішній день Prague Education Center є найбільшою мовною школою, в якій кожен абітурієнт, який мріє вчитися в Чехії, зможе знайти для себе найбільш оптимальну програму з вивчення чеської мови.

На особливу увагу заслуговує комплексна програма підготовки до вступу в чеські вузи, яка розрахована на 1120 академічних годин за рік і включає в себе не тільки інтенсивне вивчення чеської мови, але і розбір всієї спеціальної термінології, а також заняття з п рофільним предметів .

Для уточнення інформації щодо підготовки до вступу в чеські вузи, звертайтеся до консультантів нашого центрального відділу по роботі з абітурієнтами Празького Освітнього Центру або до регіонального представника у Вашому місті.

Центральний відділ по роботі з абітурієнтами:

Viber / WhatsApp / Telegram: (+420) 777 077 110

Чехія +420 222 511 155
Україна +38 044 379 31 30
Росія +7 499 380 75 40
Казахстан +7 727 312 26 43

Skype: PragueEducationCenter, е-mail: [email protected].

Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю

Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю

зміст:

  1. Переваги європейської освіти
  2. У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
  3. Плюси безкоштовного навчання в Чехії
  4. Безкоштовні вузи Чехії
  5. Як вчинити в чеська вуз на бюджет?

Навчання в Європі з кожним роком стає все популярнішим, і найголовніше, доступніше для тисяч абітурієнтів по всьому світу. Якщо скласти витрати на отримання вищої освіти в кращих навчальних закладах країн пострадянського простору, то за всі 5 років може вийти досить значна сума. У той час як навчання в багатьох європейських країнах вже давно стало безкоштовним, в тому числі і для іноземних студентів.

Все, що потрібно знати про європейській освіті для іноземців. У чому плюси освіти за кордоном, які вимоги для вступу пред'являють закордонні вузи до школярів з країн СНД, і що необхідно зробити для того, щоб вчитися в одному з найпрестижніших університетів світу, розповімо в нашій новій статті про безкоштовне навчання в Європі.

Переваги європейської освіти

Крім того, що освіта в Європі можна отримати абсолютно безкоштовно, воно має й інші переваги:

  • Якість навчання. Європейські університети відомі своїми високими академічними стандартами, віковими традиціями, передовими науковими дослідженнями інеізменним якістю дисциплін, що викладаються. Саме в Європі були закладені основи вищої освіти, які згодом перейняли вузи США і Азії.
    Якщо уважно вивчити список кращих вищих навчальних закладів світу, наприклад, такий відомий рейтинг, як QS World University Rankings 2018, то можна побачити, що третина університетів, які увійшли в ТОП-900, є європейськими.
  • Економія часу. Тривалість навчання в університетах Європи багато в чому залежить від конкретної спеціальності. Однак найчастіше програми бакалаврату розраховані всього на 3 роки, а магістратури - на 1,5 або 2.
    На відміну від системи освіти в країнах СНД, навчання в Європі намагаються не розтягувати і дати максимальну кількість знань за невеликий проміжок часу, щоб студент, як можна раніше, зміг почати працювати.
  • Широкий вибір навчальних програм. Вища освіта в Європі - це величезний вибір шкіл, університетів, факультетів і спеціальностей. Плюс до всього багато навчальних закладів дають студентам можливість отримати подвійний диплом , Тобто навчатися одночасно за двома напрямками. Для абітурієнта це, звичайно, шанс знайти свою ідеальну навчальну програму і освоїти цікаву професію.
  • Міжнародне середовище. Інтернаціоналізація - це те, до чого зараз прагнуть абсолютно всі університети, саме тому студентський і викладацький склади європейських вузів виділяються своїм національним розмаїттям. Досвід роботи в міжнародному середовищі стане істотним плюсом в резюме випускника.
  • Диплом європейського зразка. Дипломи європейського зразка котируються по всьому світу. Згідно зі статистикою, на пошук роботи у випускників європейських вишів йде в 3 рази менше часу, ніж у дипломників російських університетів. До того ж, багато хто починає працювати за кордоном ще під час навчання, що ніяк не суперечить законодавству країн і дуже часто навіть вітається вузами Європи. Чи варто і говорити, що всі великі міжнародні компанії вже давно уклали спеціальні угоди з провідними університетами Європи про професійних стажуваннях для студентів і їх подальшому працевлаштуванні .

Чи варто і говорити, що всі великі міжнародні компанії вже давно уклали спеціальні угоди з провідними університетами Європи про професійних стажуваннях для студентів і їх подальшому   працевлаштуванні

У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?

Більшість країн Європейського союзу виявляють надзвичайно високу зацікавленість в залученні молодих професіоналів з-за кордону, і деякі з них навіть готові фінансувати навчання майбутніх фахівців.

До числа таких країн, наприклад, відноситься Німеччина. Навчання тут в державних вузах за програмами бакалаврату абсолютно безкоштовна, але це ще не означає, що учні звільняються від оплати студентського внеску, сума якого може досягати 600 євро в рік.

До того ж, вступити до німецького вузу не так-то просто. Мало знати німецьку мову на рівні В2, потрібно ще мати за плечима, як мінімум, 2 роки навчання в університеті своєї рідної країни.

Трохи простіше з надходженням справи у Франції. У цій країні також, як і в Німеччині, в разі навчання на національній мові, зі студентів стягується лише адміністративний збір. Однак, як показує практика, вивчити французьку мову на високий рівень всього за рік досить проблематично, у зв'язку з чим відсоток вступників у Франції істотно нижче, ніж в ряді інших європейських держав.

Ще одна країна, яка притягує увагу всіх іноземних абітурієнтів своїм безкоштовним вищою освітою, це Норвегія. Студентський внесок в державних вузах ніколи не перевищує 80 євро за семестр. Складність лише викликає національну мову країни, без знання якого, про вищу освіту «на бюджеті», на жаль, не варто і мріяти. Плюс багатьох відлякує висока вартість проживання.

І, нарешті, Чеська Республіка, де освіта для кожного абсолютно безкоштовне, за умови проходження навчання на чеській мові в одному з державних вузів країни. Завдяки тому, що чеська входить в слов'янську групу мов, вивчити його можна всього за 1 семестр . А витрати на проживання будуть приблизно тими ж, що і в рідній країні, довести це зможе стаття Празького освітнього центру «Почім диплом?» .

»

Плюси безкоштовного навчання в Чехії

  • На відміну від інших європейських вузів, зарахування в чеські університети проходить за допомогою складання вступних іспитів, тому рівень навчання в вузах Чехії завжди залишається високим.
  • Студенти самостійно складають свій розклад, а це значить, що вони самі вирішують, який день тижня зробити більш завантаженим, а який і зовсім звільнити від навчання. До того ж, всі предмети в університетах діляться на 2 типу: обов'язкові та за вибором, тому учні можуть відвідувати не тільки профільні заняття, але інші цікаві для них лекції і семінари.
  • У студентів в Чехії є можливість підробітку. Всього 20 годин в тиждень, але цього вже буде достатньо, щоб оплатити, скажімо, кімнату в гуртожитку.
  • Молодим людям у віці до 26 років надається велика кількість різних знижок , Починаючи з проїзних для громадського транспорту і закінчуючи приємними бонусами при покупці книг і абонементів в спортзал.

Про інших плюсах безкоштовного навчання в Чехії можна прочитати в статті «Вища освіта в Чехії: чому обирають чеські університети?» .

Безкоштовні вузи Чехії

До числа безкоштовних вузів Чехії відносяться всі державні університети країни. Всього їх 26, і кожен з них заслуговує на окрему увагу абітурієнта.
Однак є ряд вищих навчальних закладів в Чеській Республіці, які завдяки вже давно усталеним традиціям, якості освіти і високим стандартам викладання, заслужили звання кращих не тільки у себе в країні, але і у всьому світі.

Так, згідно з з останнім рейтингом журналу Times Higer Education , В список найпрестижніших університетів світу увійшли відразу 13 чеських вузів:

Так, згідно з   з останнім рейтингом журналу Times Higer Education   , В список найпрестижніших університетів світу увійшли відразу 13 чеських вузів:

Як вчинити в чеська вуз на бюджет?

Щоб стати студентом будь-якого чеського державного університету, абітурієнту в першу чергу потрібно вивчити чеську мову, як мінімум, на рівень В2 (С1, якщо поступати на медичні факультети Карлова університету) і пройти процес нострифікації .

Нострифікація - це процедура визнання шкільних атестатів і дипломів, виданих на території іноземних держав.

Справа в тому, що в Чеській Республіці школярі вчаться 13 років, тому абітурієнтам, які приїжджають з країн СНД, необхідно підтвердити, що незважаючи на те, що їх навчальна програма була на 2 роки коротше, вони володіють усіма тими ж знаннями і вже мають право навчатися в університеті.

Для цього адміністрацією міста, куди подаються документи для нострифікації, призначається кілька іспитів (від 2-х до 5-ти) за загальними шкільних дисциплін, здача яких проходить в чеських гімназіях.

Для отримання підтвердження студенту необхідно отримати «залік» з усіх предметів, що йому випали. Зазвичай абітурієнти справляються з цим завданням з першого разу, але, в разі невдачі, завжди можна подати заяву на проведення повторного тестування.

Ще простіше справи йдуть з вивченням чеської мови. Як вже було описано вище, чеська дуже схожий на всі слов'янські мови, тому у російськомовних студентів ніколи не виникає проблем з його освоєнням.

Тим більше, що Празьким освітнім центром за більш ніж 12 років плідної роботи, були вже реалізовані десятки навчальних програм, розроблені власні методики прискореного навчання, які дозволяють досягти необхідного для вступу рівня В2 всього за 1 семестр.

На сьогоднішній день Prague Education Center є найбільшою мовною школою, в якій кожен абітурієнт, який мріє вчитися в Чехії, зможе знайти для себе найбільш оптимальну програму з вивчення чеської мови.

На особливу увагу заслуговує комплексна програма підготовки до вступу в чеські вузи, яка розрахована на 1120 академічних годин за рік і включає в себе не тільки інтенсивне вивчення чеської мови, але і розбір всієї спеціальної термінології, а також заняття з п рофільним предметів .

Для уточнення інформації щодо підготовки до вступу в чеські вузи, звертайтеся до консультантів нашого центрального відділу по роботі з абітурієнтами Празького Освітнього Центру або до регіонального представника у Вашому місті.

Центральний відділ по роботі з абітурієнтами:

Viber / WhatsApp / Telegram: (+420) 777 077 110

Чехія +420 222 511 155
Україна +38 044 379 31 30
Росія +7 499 380 75 40
Казахстан +7 727 312 26 43

Skype: PragueEducationCenter, е-mail: [email protected].

Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю

Безкоштовну вищу освіту в Європі: мрія, що стала реальністю

зміст:

  1. Переваги європейської освіти
  2. У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
  3. Плюси безкоштовного навчання в Чехії
  4. Безкоштовні вузи Чехії
  5. Як вчинити в чеська вуз на бюджет?

Навчання в Європі з кожним роком стає все популярнішим, і найголовніше, доступніше для тисяч абітурієнтів по всьому світу. Якщо скласти витрати на отримання вищої освіти в кращих навчальних закладах країн пострадянського простору, то за всі 5 років може вийти досить значна сума. У той час як навчання в багатьох європейських країнах вже давно стало безкоштовним, в тому числі і для іноземних студентів.

Все, що потрібно знати про європейській освіті для іноземців. У чому плюси освіти за кордоном, які вимоги для вступу пред'являють закордонні вузи до школярів з країн СНД, і що необхідно зробити для того, щоб вчитися в одному з найпрестижніших університетів світу, розповімо в нашій новій статті про безкоштовне навчання в Європі.

Переваги європейської освіти

Крім того, що освіта в Європі можна отримати абсолютно безкоштовно, воно має й інші переваги:

  • Якість навчання. Європейські університети відомі своїми високими академічними стандартами, віковими традиціями, передовими науковими дослідженнями інеізменним якістю дисциплін, що викладаються. Саме в Європі були закладені основи вищої освіти, які згодом перейняли вузи США і Азії.
    Якщо уважно вивчити список кращих вищих навчальних закладів світу, наприклад, такий відомий рейтинг, як QS World University Rankings 2018, то можна побачити, що третина університетів, які увійшли в ТОП-900, є європейськими.
  • Економія часу. Тривалість навчання в університетах Європи багато в чому залежить від конкретної спеціальності. Однак найчастіше програми бакалаврату розраховані всього на 3 роки, а магістратури - на 1,5 або 2.
    На відміну від системи освіти в країнах СНД, навчання в Європі намагаються не розтягувати і дати максимальну кількість знань за невеликий проміжок часу, щоб студент, як можна раніше, зміг почати працювати.
  • Широкий вибір навчальних програм. Вища освіта в Європі - це величезний вибір шкіл, університетів, факультетів і спеціальностей. Плюс до всього багато навчальних закладів дають студентам можливість отримати подвійний диплом , Тобто навчатися одночасно за двома напрямками. Для абітурієнта це, звичайно, шанс знайти свою ідеальну навчальну програму і освоїти цікаву професію.
  • Міжнародне середовище. Інтернаціоналізація - це те, до чого зараз прагнуть абсолютно всі університети, саме тому студентський і викладацький склади європейських вузів виділяються своїм національним розмаїттям. Досвід роботи в міжнародному середовищі стане істотним плюсом в резюме випускника.
  • Диплом європейського зразка. Дипломи європейського зразка котируються по всьому світу. Згідно зі статистикою, на пошук роботи у випускників європейських вишів йде в 3 рази менше часу, ніж у дипломників російських університетів. До того ж, багато хто починає працювати за кордоном ще під час навчання, що ніяк не суперечить законодавству країн і дуже часто навіть вітається вузами Європи. Чи варто і говорити, що всі великі міжнародні компанії вже давно уклали спеціальні угоди з провідними університетами Європи про професійних стажуваннях для студентів і їх подальшому працевлаштуванні .

Чи варто і говорити, що всі великі міжнародні компанії вже давно уклали спеціальні угоди з провідними університетами Європи про професійних стажуваннях для студентів і їх подальшому   працевлаштуванні

У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?

Більшість країн Європейського союзу виявляють надзвичайно високу зацікавленість в залученні молодих професіоналів з-за кордону, і деякі з них навіть готові фінансувати навчання майбутніх фахівців.

До числа таких країн, наприклад, відноситься Німеччина. Навчання тут в державних вузах за програмами бакалаврату абсолютно безкоштовна, але це ще не означає, що учні звільняються від оплати студентського внеску, сума якого може досягати 600 євро в рік.

До того ж, вступити до німецького вузу не так-то просто. Мало знати німецьку мову на рівні В2, потрібно ще мати за плечима, як мінімум, 2 роки навчання в університеті своєї рідної країни.

Трохи простіше з надходженням справи у Франції. У цій країні також, як і в Німеччині, в разі навчання на національній мові, зі студентів стягується лише адміністративний збір. Однак, як показує практика, вивчити французьку мову на високий рівень всього за рік досить проблематично, у зв'язку з чим відсоток вступників у Франції істотно нижче, ніж в ряді інших європейських держав.

Ще одна країна, яка притягує увагу всіх іноземних абітурієнтів своїм безкоштовним вищою освітою, це Норвегія. Студентський внесок в державних вузах ніколи не перевищує 80 євро за семестр. Складність лише викликає національну мову країни, без знання якого, про вищу освіту «на бюджеті», на жаль, не варто і мріяти. Плюс багатьох відлякує висока вартість проживання.

І, нарешті, Чеська Республіка, де освіта для кожного абсолютно безкоштовне, за умови проходження навчання на чеській мові в одному з державних вузів країни. Завдяки тому, що чеська входить в слов'янську групу мов, вивчити його можна всього за 1 семестр . А витрати на проживання будуть приблизно тими ж, що і в рідній країні, довести це зможе стаття Празького освітнього центру «Почім диплом?» .

»

Плюси безкоштовного навчання в Чехії

  • На відміну від інших європейських вузів, зарахування в чеські університети проходить за допомогою складання вступних іспитів, тому рівень навчання в вузах Чехії завжди залишається високим.
  • Студенти самостійно складають свій розклад, а це значить, що вони самі вирішують, який день тижня зробити більш завантаженим, а який і зовсім звільнити від навчання. До того ж, всі предмети в університетах діляться на 2 типу: обов'язкові та за вибором, тому учні можуть відвідувати не тільки профільні заняття, але інші цікаві для них лекції і семінари.
  • У студентів в Чехії є можливість підробітку. Всього 20 годин в тиждень, але цього вже буде достатньо, щоб оплатити, скажімо, кімнату в гуртожитку.
  • Молодим людям у віці до 26 років надається велика кількість різних знижок , Починаючи з проїзних для громадського транспорту і закінчуючи приємними бонусами при покупці книг і абонементів в спортзал.

Про інших плюсах безкоштовного навчання в Чехії можна прочитати в статті «Вища освіта в Чехії: чому обирають чеські університети?» .

Безкоштовні вузи Чехії

До числа безкоштовних вузів Чехії відносяться всі державні університети країни. Всього їх 26, і кожен з них заслуговує на окрему увагу абітурієнта.
Однак є ряд вищих навчальних закладів в Чеській Республіці, які завдяки вже давно усталеним традиціям, якості освіти і високим стандартам викладання, заслужили звання кращих не тільки у себе в країні, але і у всьому світі.

Так, згідно з з останнім рейтингом журналу Times Higer Education , В список найпрестижніших університетів світу увійшли відразу 13 чеських вузів:

Так, згідно з   з останнім рейтингом журналу Times Higer Education   , В список найпрестижніших університетів світу увійшли відразу 13 чеських вузів:

Як вчинити в чеська вуз на бюджет?

Щоб стати студентом будь-якого чеського державного університету, абітурієнту в першу чергу потрібно вивчити чеську мову, як мінімум, на рівень В2 (С1, якщо поступати на медичні факультети Карлова університету) і пройти процес нострифікації .

Нострифікація - це процедура визнання шкільних атестатів і дипломів, виданих на території іноземних держав.

Справа в тому, що в Чеській Республіці школярі вчаться 13 років, тому абітурієнтам, які приїжджають з країн СНД, необхідно підтвердити, що незважаючи на те, що їх навчальна програма була на 2 роки коротше, вони володіють усіма тими ж знаннями і вже мають право навчатися в університеті.

Для цього адміністрацією міста, куди подаються документи для нострифікації, призначається кілька іспитів (від 2-х до 5-ти) за загальними шкільних дисциплін, здача яких проходить в чеських гімназіях.

Для отримання підтвердження студенту необхідно отримати «залік» з усіх предметів, що йому випали. Зазвичай абітурієнти справляються з цим завданням з першого разу, але, в разі невдачі, завжди можна подати заяву на проведення повторного тестування.

Ще простіше справи йдуть з вивченням чеської мови. Як вже було описано вище, чеська дуже схожий на всі слов'янські мови, тому у російськомовних студентів ніколи не виникає проблем з його освоєнням.

Тим більше, що Празьким освітнім центром за більш ніж 12 років плідної роботи, були вже реалізовані десятки навчальних програм, розроблені власні методики прискореного навчання, які дозволяють досягти необхідного для вступу рівня В2 всього за 1 семестр.

На сьогоднішній день Prague Education Center є найбільшою мовною школою, в якій кожен абітурієнт, який мріє вчитися в Чехії, зможе знайти для себе найбільш оптимальну програму з вивчення чеської мови.

На особливу увагу заслуговує комплексна програма підготовки до вступу в чеські вузи, яка розрахована на 1120 академічних годин за рік і включає в себе не тільки інтенсивне вивчення чеської мови, але і розбір всієї спеціальної термінології, а також заняття з п рофільним предметів .

Для уточнення інформації щодо підготовки до вступу в чеські вузи, звертайтеся до консультантів нашого центрального відділу по роботі з абітурієнтами Празького Освітнього Центру або до регіонального представника у Вашому місті.

Центральний відділ по роботі з абітурієнтами:

Viber / WhatsApp / Telegram: (+420) 777 077 110

Чехія +420 222 511 155
Україна +38 044 379 31 30
Росія +7 499 380 75 40
Казахстан +7 727 312 26 43

Skype: PragueEducationCenter, е-mail: [email protected].

У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?
У яких країнах Європи безкоштовну вищу освіту?