Безпека дитини в школі

  1. Основні правила поведінки школяра
  2. відповідальність школи
  3. Обов'язки шкільного охоронця
  4. Охорона дитячого здоров'я в школі
  5. Безпека дитячого харчування
  6. Втручатися чи в шкільне життя дитини
  7. Конфлікт з учителем

Безпека дитини в школі залежить від працівників школи, від уважного участі батьків у шкільному житті і, найголовніше, від дисциплінованості та уважності учня.

У пісні, що звучить у всіх школах на урочистій лінійці першого вересня, співається про «шкільні роки чудесні». Як всім знайома і дорога ця дивовижна мелодія. Батьки дійсно мріють про благополучних, щасливих шкільні роки для свого підрослого малюка.

На жаль, не завжди цей час настільки безтурботно і батьки не можуть постійно перебувати поруч зі дитиною, але навчивши дітей основним правилам поведінки в небезпечній або нестандартної ситуації, можна вберегти їх від помилок.

Основні правила поведінки школяра

Найголовніше правило безпеки поведінки дітей, яке повинен дотримуватися абсолютно кожна дитина по дорозі в школу, це не розмовляти і нікуди не ходити з незнайомими людьми. Не можна сідати в машину до незнайомця, який пропонує підвести до будинку, навіть якщо він говорить, що дружний з батьками і це вони попросили підвести дитину додому.

Щоб не пропонував незнайомець - цукерку, кошеня чи прогулянку в парк, малюк не повинен вступати в розмову, а якщо людина наполегливо нав'язує своє товариство, то тут потрібно навчити дитину діяти, наприклад, голосно кричати, привертаючи увагу перехожих. Пояснити дитині, що в цій небезпечній для життя ситуації не можна боятися і соромитися, тут безпеку життя набагато важливіше правил пристойності.

Пояснити дитині, що в цій небезпечній для життя ситуації не можна боятися і соромитися, тут безпеку життя набагато важливіше правил пристойності

  • Разом з другом

Найкраще в школу ходити компанією однокласників, по тих вулицях, де хлопці будуть на очах у перехожих.

«Скажи мені хто твій друг ...» Дружба - це важлива частина шкільного життя, і слід уважно ставитися до тих, хто знаходиться поруч з дитиною.

Школяр повинен усвідомлювати, що однокласник, який носить небезпечні речі (гострі , колючі предмети, зброю, вибухові, наркотичні речовини), не може бути хорошою людиною і вірним другом.

Окремою темою слід обговорити з дитиною тему наркотиків, хто і як їх може пропонувати спробувати або продати.

Завдання батьків-навчити школяра розповідати про всі небезпечних ситуаціях, що відбуваються з ним в школі або по дорозі, а їм навчитися його слухати і розуміти.
  • місцеві хулігани

У кожній школі присутні охоронці, які контролюють перепускний режим, але вони не можуть захистити дітей від школярів, яким не властива вихованість і дисциплінованість. На жаль, такі учні в школі є. Розкажіть дохідливо своїй дитині, що він повинен знаходитися поряд з учителем і учнями з класу, не можна одному залишатися в безлюдних шкільних місцях, категорично заборонено забиратися в підвальні і горищні приміщення.

Після уроку, проведеного на вулиці, слід з усім класом йти в школу, не можна затримуватися на спортмайданчику.

Шкільні бійки можуть виникнути через будь-якої дрібниці. Якщо ж бійка звернена в сторону самої дитини, то потрібно вміти постояти за себе, керуючись елементарними прийомами самооборони. Але якщо є можливість втекти від бійки, то краще втекти. Фізична безпека вкрай важлива для кожної людини.


відповідальність школи

Прилеглі до школи дороги повинні бути обладнані світлофорами, пішохідними переходами, лежачими поліцейськими і, звичайно, всі дороги повинні добре висвітлюватися. На перших поверхах будівлі повинні бути встановлені металеві решітки. Слід нагадати батькам, що на верхньому одязі дитини і його портфелі обов'язково наявність світловідбивних елементів, які можуть зіграти вирішальну роль в запобіганні ДТП.

У школі повинні проводитися спецуроків, спрямовані на безпеку учнів, правил дорожнього руху, а також про правила безпеки під час НС. Тільки постійне повторення правил поведінки при НС здатне допомогти школяреві зорієнтуватися в момент настання такої ситуації.

З моменту, як дитина вступила на територію навчального закладу, шкільна адміністрація несе за нього повну адміністративну та юридичну відповідальність.

Адміністрація школи повинна приділяти особливу увагу пожежній безпеці і вчасно проводити всі заходи, спрямовані на запобігання нещасним випадкам.

Обов'язки шкільного охоронця

У кожній школі існує пропускний режим. Якщо всередині будівлі виявився сторонній, то охоронець повинен відповідати за його присутність на території школи з усією відповідальністю. Крім цього охоронець зобов'язаний припиняти починаються бійки, стежити за тим, щоб школярі не порушували статуту школи, які не проносили небезпечні предмети, дотримувалися правил і вимоги безпеки.

Охорона дитячого здоров'я в школі

Міру відповідальності адміністрації школи в ситуаціях, де було завдано шкоди здоров'ю дитини, визначає компетентний слідчий орган.

Адміністрація навчального закладу зобов'язана стежити за прищеплювальними листами кожного зі своїх учнів, вчасно робити вакцинацію і ревакцинацію.

При виникненні різкого сплеску якого-небудь захворювання шкільна адміністрація повинна негайно ввести карантин.

Якщо школяреві заподіяно шкоду на уроці, то відповідальний за це педагог, який проводив урок. При виникненні інциденту на перерві вся відповідальність покладається на чергового вчителя. Відповідальність за всі порушення, що відбулися на території школи, несе директор.

Травматизм, нещасні випадки, насильство, злодійство, на жаль, хоча б один пункт з цього списку присутній в кожній школі. Тісна робота батьків і педагогів, учнів і викладачів може, якщо і не виключити повністю ці небезпечні ситуації, то звести до мінімуму їх наслідки.


Безпека дитячого харчування

Не менш важливим для безпеки школярів є харчування в шкільній їдальні. Останнім часом цьому приділяється особливе значення. Важливо, щоб кухарі, які готують харчування дітям, були здорові. Для цього їм необхідно контролювати следующии аналізи:

1) Посів із зіву
2) Кал на яйцегліст
3) Аналіз на фермент печінки - гамма глютамілтранспептидази (гамма-ГТ)

Втручатися чи в шкільне життя дитини

Якщо немає прямої загрози життю дитини, то дозвольте все конфлікти вирішувати йому самому. Поговоріть з дитиною, як він бачить цю ситуацію, що він може зробити для сприятливого вирішення конфлікту. Чому це сталося і як себе вести, щоб надалі такої ситуації не виникло. Розумне невтручання зміцнить впевненість дитини у власних силах, навчить правильному спілкуванню і позитивної соціалізації.

Пам'ятайте, що навіть незначний випадок, для дорослих здається дрібницею, для школяра має масштаб трагедії. Вислухайте дитини, поговоріть з ним. Кожен день питайте як справи, чи не ображають його інші школярі, не "чіпляються" до нього вчителя, чи не відбувається за стінами школи чогось протизаконного.

Кожен день питайте як справи, чи не ображають його інші школярі, не чіпляються до нього вчителя, чи не відбувається за стінами школи чогось протизаконного

Конфлікт з учителем

Конфлікт може виникнути не тільки з однолітками, а й з учителем. Щоб не сталося, ви завжди повинні залишатися на боці своєї дитини, але направити його поведінку в творче русло. Якщо дитина не згоден з учителем, то своє невдоволення він може висловити батькам або директору.

Для з'ясування деталей конфлікту відмінно підходить бесіда в складі вчитель - учень - батько. У такому діалозі вам стане зрозумілою суть проблеми.

Якщо у вас виникли серйозні підозри в компетенції викладацького складу, зверніться в управлінський рада школи. Контроль батьків в цій справі ніколи не буває зайвим.

Кожна школа повинна бути обладнана системою відеоспостереження. Якщо у вашій школі ще не встановлені камери контролю, це питання слід обговорити на раді школи.

Підведемо підсумки
Підведемо підсумки.

  • Навчити дітей поведінки, безпечного для їх життя.
  • Остерігатися сторонніх, не вступати в діалог.
  • Особиста недисциплінованість може бути небезпечна.
  • Діти в усьому беруть приклад з поведінки дорослих.